Domov pro seniory Střítež

Dvanáct nových bytů a jedna cukrárna se již brzy začnou stavět v centru Stříteže. Investorem stavby v předpokládané hodnotě 40 milionů korun bude obec, které se podařilo na tuto velkou investiční akci získat dotaci.

Senioři získají ve Stříteži nové bydlení. „V současné době vybíráme ve výběrovém řízení zhotovitele stavby i technický dozor investora. Doufáme, že jméno firmy budeme znát do konce září. A pokud se nikdo z účastníků neodvolá, stavět budeme už v říjnu,“ doufá starosta Sříteže Miroslav Jaworek.

Obci se podařilo na dlouhodobě největší investiční akci získat dotaci z ministerstva pro místní rozvoj z programu Podpora bydlení pro rok 2020, a to 7,2 milionů korun. Podmínkou dotace ale je, že se musí celá částka proinvestovat ještě tento rok. Předpokládaná cena objektu je ve výši 40 milionů korun bez DPH. Zbytek financí doplatí Střítež ze svých zdrojů, a také z úvěru, který si vyřídila.

V novém domě vznikne 12 nových bytů, čtyři o velikosti 2 + kk, osm bytů bude jednopokojových s kuchyňským koutem. V přízemí bude cukrárna. „Když jsme tvořili strategický plán obce, mnoho lidí si přálo mít v obci cukrárnu či kavárnu, místo, kam by si mohli jít s přáteli posedět. Takže jsme jim vyšli vstříc,“ vysvětlil starosta.

zdroj: ehutnik.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.