Bulvár Nádražní

Český Těšín hodlá proměnit Nádražní ulici v centru města v městský bulvár.

Revitalizace Nádražní ulice je součástí projektu česko-polské přihraniční spolupráce. Cieszyn do něho chce zahrnout rekonstrukci ulice Glęboka a přestavbu bývalé celnice na polské straně mostu Přátelství na informační centrum.

Modernizace Nádražní ulice v Českém Těšíně, kterou chce město odstartovat v příštím roce, by měla přinést výrazné snížení intenzity silničního provozu. Počítá se s rozšířením chodníků a vytvořením široké pěší zóny. Od silnice ji oddělí stávající pruh zeleně, doplněný o nové výsadby. „Na ulici Nádražní i na Hlavní třídě vzniknou památeční body, které budou místním občanům i turistům připomínat, kudy na počátku 20. století městem projížděla tramvaj,“ vysvětlila starostka Českého Těšína Gabriela Hřebačková.

Revitalizace Nádražní ulice by měla začít v příštím roce. „Naší snahou je oživit centrum města. Na revitalizaci Nádražní ulice bude navazovat oprava povrchu na Štefánikově ulici. Výhledově chceme rovněž zrekonstruovat Hlavní třídu,“ dodala starostka.

Celkové náklady na revitalizaci Nádražní ulice by měly překročit částku 53 milionů korun.

1935

Vizualizace záměru:

Současný stav:

zdroj text + celý článek: ehutnik.cz

Související články


Komentáře

 1. P :

  Jen aby to nedopadlo jak v Ostravě nebo Frýdku-Místku před poliklinikou….

  Thumb up 12 Thumb down 0
 2. Jája :

  Z větší části Českého Tešína se stala ostuda.
  Ale blahé duše, jak tam chtějí výrazně snížit intenzitu silničního provozu?
  Jedna z cest v blízkosti samého centra, která není jednosměrka a jde se přes ní dostat k hranici. Jedna jediná cesta z centra, kterou se dá dojet na ulici Tovární, kde je další nemalá zástavba, a pak dál na Třinec, bez nutnosti objíždět půlku města. Kam ty auta pustí?
  Ty koleje středem tam už nějakou dobu jsou :-) a nevidím jiné řešení.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Aktuální reportáž
  https://polar.cz/zpravy/karvinsko/cesky-tesin/11000025084/v-ceskem-tesine-objevili-pod-asfaltem-historickou-dlazbu-pouziji-ji-v-sousedni-ulici

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.