Demolice domu Obránců míru

V současné době probíhají práce na odstranění bytového domu Obránců míru 9, 11, 13 a 15, který byl svými obyvateli vybydlen. Nafoceno 14.11. dopoledne.

Související články


Komentáře

 1. Balde :

  jen tak dál, města by měli co nejvíc takovýchto budov nechat zbořit, bude skupina lidi co bude mít radost že přibide zelen, možný potenciál pro další výstavbu, atd, atd

  Thumb up 2 Thumb down 5
 2. Rýša :

  Škoda domu! Pěkní obyvatelé!!! Fakt by mne zajímalo, kteří obyvatelé ho vybydleli a jestli tím pádem skončili pod mostem jako bezdomovci.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 3. MarianL. :

  Je to Šumbark a vybydleli to cigáni. Pod mostem neskončili, město je rozprostřelo do bytů všude po městě.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 4. Martin :

  To je ale ošklivý dům! Sám se vybydlel, i přes veškerou snahu nájemníků ho zachránit.

  Thumb up 13 Thumb down 0
 5. Miv :

  To bude zase diskuze, každý si přihřeje svoji polívčičku frustrace ze svého pos…ho života. Jasně že to vybydleli cikáni. Závidíte jim to?

  Thumb up 4 Thumb down 11
 6. thvari :

  Nevím, nechci tu jitřit emoce, ale proč se o ten dům jeho vlastník (je to město?) v prvé řadě nestaral – v normálních panelácích se spravuje fasáda, vyměňují okna, vstupní dveře, maluje, atd. atd.? Těm nájemníkům to nepatří. Nebo to se v ČR nesmí, opravovat nemovitost, když v ní nebydlí bílí? Opravte mne, pokud tomu nerozumím.

  Thumb up 3 Thumb down 4
 7. Ričí :

  V normálních panelácích asi obyvatele bez ohledu na zbarvení platí každý měsíc do fondu oprav.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 8. LK :

  thvari: většinou je to tak, že v domech, kde jsou neplatiči, tak nedochází k opravám (ať jsou jakékoliv barvy pleti). Nebo v domech, kde dochází k neustálému ničení majetku, krádežím radiátorů, kabeláže, atd. I když Havířov je divný, neopravuje se ani tam, kde všichni platí a nic se neničí.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 9. Eli :

  Miv: Nechápu vasi poznamku ,co bych jim měla závidět, to ze si ničí svoje obydli?

  Thumb up 4 Thumb down 0
 10. aggu :

  Nájemní domy jsou vizitka majitele a ne nájemníků. Majitel by se měl chovat jako „řádný hospodář“, ze zákona. V tomhhle a podobných případech majiteli na jeho majetku pravděpodobně nezáleželo.
  Majitel: Statutární město Havířov, Svornosti 86/2, Město, 73601 Havířov

  Thumb up 1 Thumb down 6
 11. :

  Klasika, byty zničí, rozkradou a zase o kus dál..Do práce je v životě nikdo nepožene, protože dávky, čórky a zase jim dají byt. Dokud budou ovce volit tu vládní sebranku, tak se nikde nic nepohne..Jenže bohužel slovo nacionální je dnes démonizováno na úroveň nacistické,extrémistické a já nevím, kde ještě..
  DSSS na ně !

  Thumb up 5 Thumb down 7
 12. aggu :

  : DSSS. LOL.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 13. Crazym :

  : Souhlasil bych s Vámi až na to DSSS, ti jsou hodně jednoduší a jejich cílová skupina je ještě jednodušší a v životě nic nezmění ani kdyby se roztrhli a jen se snaží na své cílové skupině uživit :-)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 14. ivan :

  JJ, to už říkal Khumar ohledně baráků na Liščině, že za vybydlení domů, které se taky museli zbourat může majitel (asi OKD v té době), že si je lépe nehlídal. A je to pravda „bez bázně, není kázně“ takže poučení pro příště…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. aggu :

  ivan: Ano, a měl naprostou pravdu. Za zničení těch domů může jedině majitel. Nikoliv nájemce. Protože nájemce nemá šanci v domě, který je opravdu spravován, něco (soustavně) ničit. Majitel, kterému záleží na svém majetku těžko přejde, aby mu nějaký barab prokopl dveře. A pak střechu. Dotyčný poletí okamžitě z bytu a s fakturou za opravu. Tady se to zjevně nedělo a majitel, město, pravděpodobně jen přihlížel. Možná ani to ne.
  Pokud by tohle dopustil developer u svých domů na Karolině, asi by se dočkal masivního posměchu. A co když je to stát, který hospodaří z veřejnými zdroji? Kdo se komu teď bude smát? Jasná odpověď.
  Jako vtip na druhou pak působí představy těch nacionálních blbečků, kteří jako obvykle nepochopili problém.

  Thumb up 2 Thumb down 8
 16. Eli :

  aggu: Dotyčný poletí z bytu a s fa za opravu! Vy zijete kde? To je vysmech vsem poctivym platcum.Kdybych to udělá já, tak máte pravdu, vypraskal by mne i s dítětem, ale cikánskou rodinu ani náhodou. To si vubec majitel domu nedovoli!A vy to vite moc dobře ! To by měl na krku hned několik oznámení. Od rasismu po sociální.A vy byste byl první, kdo by nad vyhození romskou rodinou truchlil a zastaval se ji a majitele bytu byste mel za sprosteho rasiste.

  Thumb up 7 Thumb down 4
 17. aggu :

  Eli: V Ostravě.
  Pokud by si cigánskou rodinu majitel nedovolil vyhodit tak by asi věděl proč. Protože ho takové rodiny živí. Nejspíš.
  Oznámení může podávat kdokoliv na kohokoliv, to je přece v pořádku.
  Pokud si majitel nevymáhá svá práva po nájemnících, daná smluvně, je to jeho problém. Pokud je majitel město, je to problém všech v Havířově, kteří by se měli dotyčných na něco zeptat.
  Předpokládám, že jim bude odpovězeno, že je vlastně všechno v pořádku a Havířov neutrpěl, protože na to bourání dostali dotace až z Prahy. Takže černého petra si vlastně vytáhli všichni plátci daní. Otázka za koho.
  PS: Jste zbytečně submisivní ;)

  Thumb up 1 Thumb down 5
 18. Danek :

  aggu: Od mého kamaráda ze Slovenska je strejda starosta města na Slovensku,dle jeho info… pokud u nich někdo něco vybydlí…..tak už nic nedostane.Muže jít pod moct….to je takový problém mít seznam lidí co bydleli v tom domě(a vybydleli) a už jim neposkytnout nic, ani v jiném městě.Bože v době on-line systému….ani přízpěvky na bydlení nic…stejně to jde udělat s trestnou činností.Spácháš trestný čin…snížení hmotné nouze na rok o polovinu, druhý odebraní na rok, třetí uplně….to by jste viděli kolik by spadla kriminalita.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 19. Hynek [msstavby.cz] :

  Danek: tak jiste, takovi lidi bez penez vykazani pod most urcite dokazou snizit kriminalitu, jen to hvizdne.

  Thumb up 7 Thumb down 4
 20. Danek :

  Hynek [msstavby.cz]: Hynku, nezlob se na mě, ale ted si ze sebe udělal totalního blbce.Dej si facku….ty jsi to evidentně nepochopil co jsem psal…to co jsem psal, tady už mělo být po revoluci.

  Thumb up 3 Thumb down 7
 21. Hynek [msstavby.cz] :

  Danek: nezlobim, ale nedam. blbce komentovat nebudu, protoze zjevne jsme se nepochopili navzajem a nemyslim si, ze v tomhle tematu se dostanem na nejakou shodu, at se navzajem oznacime jakkoliv. :)

  k tematu – to uz se tu probiralo X-krat a ta situace podle me nema reseni timto smerem. jen ty lidi dostavas do jeste tizivejsi situace a maximalne si je odklidis z dohledu. to ale nic neresi. a nejaka naprava je na generace a vzhledem k tomu, ze se tomu smeru porad jeste spis vzdalujem, tak tyhle baraky uvidime neustale.

  pokud ma nekdo jiny nazor, at si ho ma, ale nechtejte po mne, abych s tim souhlasil, dik ;)

  Thumb up 4 Thumb down 3
 22. Miv :

  „Ty jsi mě nepochopil, dej si facku“ :D totálná masakra, já jsem to tušil, že diskuze bude stát za to.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 23. Danek :

  Hynek [msstavby.cz]: Ja tě pochopil ty mě ne.Nikoho jsem pod most neposílal(ty jsi mi ironicky napsal, že jo!!!)Jen jsem chtěl, aby pro lidi, kteří žijí tzv.s veřejných peněz(myslím tím chronické pobírače dávek), aby dodržovali pravidla a byli v určitých mantinelech.tzv.dělaš bordel nedostaneš nic nebo je hrozba, že ti stát zavře kouhotky….a evidentně to po zkušenostech ze Slovenska funguje….ty si vlastně tou ironii poznamenal, že je to v pořádku, že ten dům rozbili,asi tak!!! Hlavně že tvůj kolega Martin píše v komentářích:To je ale ošklivý dům! Sám se vybydlel, i přes veškerou snahu nájemníků ho zachránit….s 13palci nahoru..Jen se bojím, že jednou kdybychom se náhodou dostali k diskuzi o vraždách a já napsal, že vrah patří do basy a ty by jsi mi napsal opět ironicky tak jistě:Když bude zavřený, nebude moc platit daně..úplně stejný příklad….už chápeš!!!

  Thumb up 3 Thumb down 2
 24. Rýša :

  Danek: Ahoj Danku! Já si myslím, že Martin dostal 13 plusů proto, že to napsal jako ironii :-)
  Jinak s Tebou souhlasím. Jestli to vybydleli cikáni nebo necikáni, určitě by neměli dostat k bydlení další barák, který za pár let může dopadnout stejně. Určitě si to ale nedovedu představit u Tebe nebo u sebe nebo Hynka, že si sami svým způsobem života vybydlíme dům a budeme spoléhat na to, že nám obec, město, stát dá zase nějaké bydlení, aniž bychom si ho sami koupili.
  A ten Tvůj příklad vraha je docela zajímavý. Je vlastně pravdou, že politici cikány neřeší, prostě je uplácejí víc a víc, jen aby byli v klidu. Ale oni v klidu nikdy nebudou, protože dávky jim nikdy nebudou stačit. I když se už toho nedožiju, tak jsem zvědav, jak to bude vypadat cca za 30-50 let, když u cikánů populace exploduje a u necikánů je menší a menší. Odkud pak bude stát čerpat na dávky a na další dávky? Podle Hynka jim přece musí dát aby byl alespoň trochu klid…
  A to nejsou jen dávky,ale co peněz jde na neziskovky a různé nadace a výsledky zcela mizivé. Ba napsal bych, že od roku jen horší a horší. Jo holt, ale na tomto fóru budeš Danku ty i já vždy jen za sprosté rasisty.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 25. thvari :

  Rýša: Stát dávky nikdy nesebere, protože „chudí cigáni“ jen reprezentují rozpoložení naší společnosti.

  Nevím, koho volíte vy (hádal bych to na pravici), ale většina národa, která jde k urně, smýšlí opačně. Pořád po státu něco chtějí. Natahují ruce. Zbavují se zodpovědnosti. Proto ČSSD a s nimi ANO, které to „prostě“ za nás zařídí. Lidi, alespoň politicky, vyjadřují primárně lenost a chuť, aby za ně věci řešil co nejvíce stát.

  To co kritizujete na tomto etniku je jen extrémní projev jakéhosi široce sdíleného národního rysu. Spousta Čechů by vlastně chtěla „být cigány“, myšleno obrazně: tedy nic moc nedělat a pobírat za to co nejvíc peněz. Můžete mě klidně vypalcovat, ale takto z volebních výsledků čtu „naše smýšlení“. Neříkám, že tak přemýšlíte vy osobně nebo já nebo někdo konkrétní, ani nechci tvrdit, že je ta moje analogie nějak absolutní: ostatně většina lidí se ke svému majektu chová velmi pečlivě. Ovšem pokud máme alespoň trochu sebereflexe, pak nám náš český „cigánský komplex“ nastavuje v některých směrech zrcadlo, v němž se odráží jisté dost nepěkné národní vlastnosti…

  Thumb up 5 Thumb down 4
 26. Hynek [msstavby.cz] :

  Danek: achjo. tak jeste jednu vymenu, dobre. ale fakt je nutne v tom pokracovat?
  ne, nerozumime si, protoze:
  nikde nepisu, ze posilas lidi pod most
  nikde nepisu, ze je dobre, ze ten barak vybydleli
  co pise muj kolega, pise muj kolega
  analogie s vrahem je uplne mimo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. Martin [msstavby.cz] :

  Hynek [msstavby.cz]: Já zde nepíši nic ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 28. Hynek [msstavby.cz] :

  martin [msstavby.cz]: aha. ja to nedohledaval. tak i to je mimo misu, protoze
  Danek: ne kazdy „martin“ je martin z redakce. na to taky bacha.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 29. Rýša :

  thvari:Tady přeci nejde o to, jestli volíte pravici či levici, ale o morálku a slušnost. A vydávání dávek někomu za nic a pobírání dávek za nic a omlouvat to zvýšenou kriminalitou, kdyby se dávky snížily je nehoráznost a výsměch všem, kteří si vydělávají na živobytí bez dávek. A Vaše poznámka, že spousta Čechů by raději tedy moc nedělala a brala peníze je mimo. Neb znám několik lidí, kteří pracovali, ale dostali výpověď a skončili na pracáku. Mohli tedy být v klidu a brát dávky, ale nebyli v klidu, za pár měsíců si SAMI našli zaměstnání, a i když měli jen o něco vyšší příjem než dělali počáteční dávky, byli rádi, že mohou pracovat. „Sami“ jsem zvýraznil proto, protože nespoléhali na stát nebo na nějakou neziskovku, aby jim našla práci. U většiny cikánů, kteří jsou na dávkách slyšíme, že by rádi pracovali, ale stát pro ně nemá práci, že pro ně nikdo nic nedělá. A když jim nějaká nadace sežene místo, tam „vydrží“ pracovat několik dnů, a to v tom lepším případě, někteří ani o to místo nestojí. A jak je to s některými dávkami u mnohých víme. Že děti jsou sice u rodičů, ale že je v pěstounské péči má někdo jiný z rodiny. A na to jsou docela tučné dávky. To opravdu není normální a státní úředníci to zneužívání dávek nevidí? Vidí, ale jak píše Hynek. Raději je uplácet dávkami, než zvýšená kriminalita. Ale dle mne je tohle zvrácenost a nehoráznost.
  Tady mě má Hynek jistě za rasistu, ale já se tak necítím, neb kdybych byl, tak nejdu k pokladně, kde obsluhuje cikánka. Ale vůbec mne nenapadlo k ní nejít, protože si vážím každé lidské práce a je mi jedno, jestli ji vykonává cikán nebo necikán.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 30. Hynek [msstavby.cz] :

  ted jsem nasel takovy pekny post, ktery dobre vystihuje i to, jak to mam hozene ja osobne. a kdo tohle odmita pochopit, s tim se nemam nejmensi chut hadat, ale pridavam jen pro lepsi pochopeni.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.