Další zmařený projekt v centru Ostravy

I když již uplynulo 25 let od pádu komunismu. Vedení Ostravy stále a velmi úspěšně zachovává centrum Ostravy ve stylu vybombardovano-asanované oblasti kde je nebezpečné se vyskytovat. Nedávno jsme vás informovali o projektu menšího bytového domu na Nádražní ulici. Investor ovšem nezískal pozemek z důvodu existujícího parkoviště ( cca 6 aut) a „důležitého komunikačního spoje“. Nyní přišel jiný investor s projektem Polyfunkčního domu na ulici Gorkého v křížení s ulici Nádražní. Investor potřebuje koupit část pozemku , aby dům odpovídal zástavbě v jádrovém území. Bohužel neuspěl. A důvod? Velmi podobný. Na pozemku se nachází pár parkovacích míst. Takže osud proluky Nádražní / Gorkého je nejasný a ostravská tepna Nádražní ulice bude stála vypadat jak chrup po paradentóze. polyfunkcni dum cetrum gorkeho polyfunkcni dum cetrum gorkeho Usnesení zastupitelstva polyfunkcni dum cetrum gorkeho Červeně zvýrazněn pozemek , jenž chce investor koupit. polyfunkcni dum cetrum gorkeho polyfunkcni dum cetrum gorkeho Kdysi byla na místě proluky zástavba… polyfunkcni dum cetrum gorkehozdroj: moap.cz

Související články


Komentáře

 1. via :

  Jediná šance – obecní volby.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 2. Lip :

  Vůbec se tomu nedivím. Naproti je úřad a konšelové s úřednicemi by neměli kde parkovat.!!!

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. Dejvid :

  to jsou zase hlupé kecy ach jo!

  Thumb up 1 Thumb down 4
 4. Kostelnik :

  Pokud ctu dobre, tak ne vedeni Ostravy, ale vedeni Moravske Ostravy a Privozu. Ve volbach bude sance jim to zauctovat

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. thvari :

  Jo, k těm volbám, na vedení MOaP je mimo jiné pan Svozil, velmi „zajímavý“ pán, který bude kandidovat na město (snad za ODS?). Když ODS na Ostravsku běžně dostává tak 8 procent, tak po Nečasově aféře by se tam nemusela dostat vůbec.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. MM :

  Bohužel už to není o ODS, ale o straně Ostravak. Tato strana, která je s ČSSD u moci neschválila dva stavební projekty o kterých tu bylo řečeno. Vydává peníze za nesmyslné oživení Sokolské třídy květinami. Viděli jste někdo co na té křižovatce vyrostlo? Hned vedle aut, vykopali jámu, šíře cca 50 cm a osadili to květinami. Jsem zvědavý na co to je, jaký to má smysl a jak dlouho to vydrží. Kolik bude stát pravidelná údržba. Ostravak vyhrál volby díky negaci, ale je čas poslat ho kam patří…

  Thumb up 3 Thumb down 4
 7. Tomas T. :

  MM: No nemohu souhlasit se vsim, co jste napsal, ale máte nejakou radu koho tedy volit? Je jasne ze ODS ne. Ostravak s CSSD se predvedli nyni, a je to katastrofa. ANO, to mi neprijde jako dobra volba. Koho tedy volit? nejaky tip? nechci tady rozpoutavat predvolebni debaty, jen by me zajimaly tipy, abych si mohl dane strany nastudovat drive, nez tyden pred volbami.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Martin [msstavby.cz] :

  Je jedno, jestli je u moci Ostravák, ČSSD, ODS nebo kdokoliv jiný. Když je hlavní architekt a jeho útvar neschopný, problém bude za jakéhokoliv vedení radnice.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 9. Martin [msstavby.cz] :

  A mimochodem těch zmařených projektů je o hodně víc. Zrovna na minulém zastupitelstvu nebyly prodány pozemky investorovi, jenž chtěl v centru postavit soukromou kliniku. Co jsem pochopil z té úřednické hantýrky, tak to není pro centrum moc „nóbl“….
  Jestli se někdy stane, že se budu nudi, můžu projet materiály zastupitelstva pár roků na zpět…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 10. Petr :

  Další ukázka tuposti ostravských radních, další zmařený projekt. Ostrava asi zůstane navždy městem proluk. Obávám se, že volby to moc nezmění, ČSSD na je ostravské radnici dvacet let a pro cemtrum města toho moc neudělali. Podle mě by pomohlo, kdyby do komunální politiky vstoupili slušní lidé s rozhledem a vizí, ovšem ne s vizí snadného výdělku. Taky je to na lidech, kteří v centru města bydlí. Proč nevyrazí v neděli odpoledne na procházku kolem řeky, na kafe nebo jen tak posedět na náměstí? Proč více nepodpoří různé alternativní projekty, jako je například Mental café a jiné?

  Thumb up 4 Thumb down 1
 11. Crazym :

  Lip: Úřad už tam dlouho nebude, pasy se mají stěhovat do Nové radnice po uvolnění místa po MOaPu. Samozřejmě tomu bude předcházet nějaká ta rekonstrukcička a přizpůsobení prostor pro potřeby patřičného odboru za určitě nemalý peníz a pak se vykáže kolik se ušetří za podnájem oproti původnímu stavu a následovat bude plácání se po ramenou spojené se samochválou a samozřejmě vyplacením nějakých těch prémií těm správným úředníkům :-)
  Jinak všeobecně se mi zdá srandovní jak nějaká společnost vlastní pozemek a „hodlá realizovat stavbu která stavebně přesahuje plochu jejich pozemku“ :D

  Thumb up 2 Thumb down 2
 12. acdlcia [msstavby.cz] :

  Pokud se dobře dívám na tu fotku parkoviště tak na tom červeném pozemku žádné parkovací místo není. Celé je to zelená plocha. Ten výstupek do pozemku s parkovištěm je ten zelený záliv se stromy (mezi superbem a fokusem)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. acdlcia [msstavby.cz] :

  Tomas T.: Můj soukromý tip nejen pro tyto volby je volit defenestraci.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 14. MM :

  Tomas T.: Jako s čistým svědomím vám nedoporučím nikoho. Vím jak politika funguje i zevnitř a pokud prostě nejste profesionální politik, tak se tomu nemůžete věnovat naplno. To jen k tomu, že tam pustíme ty čestné. Slušný a čestný člověk chodí do práce nebo podniká, nemá šanci vše obsáhnout. Problém je, že politik by měl pouze udávat směr a reálně to má řídit úředník. To se u nás neděje… Na malou radnici (MOaP) to dám ODS a velkou ještě nevím. Oni i ti Piráti nebo Svobodní nejsou špatní, ale zase si říkám jestli mají zkušenosti. Jen si říkám, že není náhoda, že jsou volby a najednou se opravuje Nádražní, Českobratrská atd. Jsem rád, ale to se nemůže opravovat každý rok postupně a pravidelně? Vypadá to jako hurá akce, ale doufám, že to tak není. Šťastnou ruku při výběru.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 15. Danek :

  martin [msstavby.cz]: Taky pamatuji hotel naproti Nové Karoliny.(s důvodů parkovaní). http://www.msstavby.cz/campanile-premiere-classe-hotel-ostrava-vizualizace-02-11-2011/ Opravdu by to chtělo seznam a lidem bydlicích v tomto obvodě připomenout při volbách.Jinak nevíte někdo zda se budou stavět kanceláře http://www.msstavby.cz/administrativni-budova-amsterdam-eia-05-02-2013/ nebo je to mrtvé???

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Projekt Poděbradova není „mrtvý“. Jen se asi čeká vhodnější dobu.

  Jinak já osobně nechápu, proč město nechce kousek toho pozemku prodat. Park tam není. Že se tam parkuje je ehm ehm..

  Thumb up 1 Thumb down 0
 17. Dáda :

  Jako problém bych viděl spíš výskyt „vzrostlých stromů“. Na MOaP je to totiž samý vystudovaný dendrolog a krajinář, který přesně ví, že každý náletový stromeček je důležitější než zástavba proluky. Kdyby tak nějaký ten stromeček, který kuci z odboru „zachrání“ (následně se za něj poplácají po zádech v měsíčníku Centrum) hapal na jejich autíčko… Zeleň je třeba, ale všeho s mírou.

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.