Další kroky pro výstavbu obchvatu FM

Ministerstvo financí hodlá letos zahájit zadávací řízení na sanaci skládky Skatulův hliník, která leží v trase obchvatu a musí být odstraněna. Vše je ale podmíněno zajištěním přístupu na dotčené pozemky, kterému se někteří majitelé brání.

„Rozhodli jsme se vstoupit do jednání s majiteli dotčených pozemků, a i když by to měl řešit v prvé řadě stát, nabídneme jim finanční příspěvek za účelem uvolnění pozemků pro sanaci,“ řekl náměstek primátora Dalibor Hrabec. Ve středu zastupitelé odsouhlasili vyplacení příspěvků majitelům pozemků dotčených sanací, a to v celkové výši 234 tisíc korun.

Skládka Skatulův hliník je pozůstatkem společnosti Válcoven plechu, která na ni ukládala odpad z výroby, často s obsahem škodlivých látek. Po její privatizaci se stát zavázal, že ekologickou zátěž odstraní. Dosud se tak nestalo. Sanaci řeší až nyní, a to v návaznosti na výstavbu obchvatu města.

„Ekologické vyčištění skládky bude financováno ze státního rozpočtu. Doba sanace se odhaduje na dva roky, poté budou následovat rekultivace. To ale neznamená, že výstavba obchvatu se o tuto dobu odsune. Ředitelství silnic a dálnic, které má stavbu obchvatu ve své kompetenci, může se stavbou obchvatu začít ihned poté, co bude zahájena sanace skládky, obě tyto akce mohou probíhat současně,“ dodal náměstek Dalibor Hrabec.

obchvat-frydku-mistku

zdroj: frydekmistek.cz, rsd.cz (pdf)

Související články


1 komentář

  1. Hynek [msstavby.cz] :

    +video „ŘSD ČR – Rychlostní silnice R48 Frýdek-Místek, obchvat“

    Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.