Cyklostezky na Jihu

V Ostravě-Jih vzniknou nové cyklostezky.

Přes Novou Bělou, Dubinu a Starou Bělou povede nová cyklotrasa. Pro město ji vybuduje společnost Jankostav, která ve výběrovém řízení nabídla nejnižší cenu z pěti přihlášených zájemců. Práce zahájí v polovině srpna, cyklotrasa o délce 1,6 kilometru bude dokončena v červnu příštího roku.

Doplní stávající síť komunikací pro cyklisty a v souladu s koncepcí rozvoje cyklistické dopravy ve městě propojí Hrabůvku, Dubinu a Starou Bělou.

Stavba nové cyklotrasy pod označením F a U zahrnuje úpravy místních komunikací, výstavbu samotné cyklotrasy a navazujících chodníků, homogenizaci a odvodnění silnice I/58, doplnění veřejného osvětlení. Částečně se bude jednat o novostavby, v některých místech se upraví stávající síť komunikací. Nová trasa v jižní části města povede v Nové Bělé po ulici Kaminského a dále kolem hřiště a základní školy F. Formana na sídlišti Dubina, kde naváže na stávající síť cyklostezek a chodníků. Třetí úsek bude pokračovat podél silnice I/58 směrem na Mošnov a bude se napojovat na cyklostezku S v ulici Ječmínkova. Trasa podél ulice Kaminského bude v délce 282 metrů, sídlištěm Dubina povede 221 metrů a podél ulice Plzeňské to bude 1,1 kilometru. Město realizátorovi za provedené práce zaplatí 18 milionů korun s DPH. Dokumentaci pro stavbu zpracovala společnost SHB.

Znázornění realizovaných úseků, které jsou zveřejněny na webových stránkách ostrava.cz. Znázornění vytvořeno pravděpodobně v Malování.

zdroj + celý článek: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Jarmil Buqa :

  Ta křižovatka Pavlovova X Výškovická, to je dílo. To někdo vymyslel buď jako trest pro cyklisty, nebo někdo choromyslný, kdo nikdy nejel na kole.

  Thumb up 10 Thumb down 1
 2. via :

  Jupí, jediná letošní cyklostezka našeho krajského města je tady! Vlastně se teda teprve jen začne. Minulý rok jedna, letos jedna, to je macurovské tempo budování města. Ale na drou stranu tady máme padesát designových studií na kdeco.

  Thumb up 14 Thumb down 6
 3. Jann :

  Jarmil Buqa: Je to tak, na Výškovické ulici u žel. trati ale bohužel není přechod, takže cyklostezka by zde musela vést nadjezdem a to už se nebavíme o milionech, ale desítkách, což nikdo nedá.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 4. LoLec.CZ :

  Na té Výškovické, nestavěly se náhodou ty mosty nedávno? To nikoho nenapadlo tam kromě vlaku poslat spodem i cyklisty a vyjet krásně až na správné straně Pavlovovy? Proč zase zbytečné kolize na úrovňových přejezdech? Ach jo.

  Thumb up 12 Thumb down 1
 5. Jann :

  LoLec.CZ: Nápad krásný, ale reálně nemožný. Pod mostem není místo. Ten by se musel prodloužit, možná kvůli statice i o samostatné pole a jsem opět u desítek, spíše i více miliónu korun.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 6. Martin [msstavby.cz] :

  via: Máte přehled o stezkách? Plánuji o té „nevýstavbě“ sepsat článek. když tak mne prosím kontaktujte na redakce@msstavby.cz

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. LoLec.CZ :

  Tak podél Plzeňské už jsou vykácené stromy. Ach jo. Je tam poměrně široká krajnice. A z druhé strany obrovská pole. Ne, oni to musí postavit místo těch stromů. Nejsem ekoterorista, ale zrovna tohle mě fakt zvedá ze židle.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 8. adamous :

  LoLec.CZ: Otazka je, komu ty pole patri …

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. adamous :

  Patrne se novy povrch cyklotrasy zacal vlnit, takze vsechno je potreba udelat znova.

  Nová cyklotrasa v Ostravě je „zdupaná“, likvidují asfalt včetně značení: https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/nova-cyklotrasa-je-zdupana-v-ostrave-likviduji-asfalt-vcetne-znaceni-20210918.html

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. DRJPJR :

  adamous: Celá ta stezka již od Krmelínské vypadá dost fórově.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. Martin [msstavby.cz] :

  Koukal jsem pravidelně, jak to staví a dle mne je špatný už projekt. Zatímco Plzeňská je prakticky vodorovná a nemá klesání a stoupání, tak cyklostezka kopíruje profil polí okolo. Takže zatímco auta jedou rovně, cyklista si užívá kopečky…. Přičemž šlo udělat cyklostezku v návaznosti na Plzeňskou a podél polí udělat opěrnou zeď, kterou udělali mezi Plzeňskou a cyklostezkou….

  Chybí tam odvodnění ze stezky a z polí. Už teď bylo na cyklostezce plno bahna z pole. Samotné provedení bylo hrozné.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 12. E Hora :

  Úsek cyklostezky od Plzeňské ke kruhovému objezdu před Abertem je veden po jednosměrné komunikaci po obou stranách cesty. Tento úsek je velmi nebezpečný především pro dětí. I pro dospělé je velmi nebezpečné místo u Plzeňské. Přijíždějící autobusy a nákladní auta nejsou schopna zatočit na vyhrazený pás vozovky a najíždějí i na pás pro cyklisty v místě, kde mají cykliste přejet vozovku!!!! Doporučuji změnit projekt a vybudovat cyklostezku mimo vozovku až za kruhový objezd, než se tam stane nějaké neštěstí.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.