Cyklostezky na Jihu

V Ostravě-Jih vzniknou nové cyklostezky.

Přes Novou Bělou, Dubinu a Starou Bělou povede nová cyklotrasa. Pro město ji vybuduje společnost Jankostav, která ve výběrovém řízení nabídla nejnižší cenu z pěti přihlášených zájemců. Práce zahájí v polovině srpna, cyklotrasa o délce 1,6 kilometru bude dokončena v červnu příštího roku.

Doplní stávající síť komunikací pro cyklisty a v souladu s koncepcí rozvoje cyklistické dopravy ve městě propojí Hrabůvku, Dubinu a Starou Bělou.

Stavba nové cyklotrasy pod označením F a U zahrnuje úpravy místních komunikací, výstavbu samotné cyklotrasy a navazujících chodníků, homogenizaci a odvodnění silnice I/58, doplnění veřejného osvětlení. Částečně se bude jednat o novostavby, v některých místech se upraví stávající síť komunikací. Nová trasa v jižní části města povede v Nové Bělé po ulici Kaminského a dále kolem hřiště a základní školy F. Formana na sídlišti Dubina, kde naváže na stávající síť cyklostezek a chodníků. Třetí úsek bude pokračovat podél silnice I/58 směrem na Mošnov a bude se napojovat na cyklostezku S v ulici Ječmínkova. Trasa podél ulice Kaminského bude v délce 282 metrů, sídlištěm Dubina povede 221 metrů a podél ulice Plzeňské to bude 1,1 kilometru. Město realizátorovi za provedené práce zaplatí 18 milionů korun s DPH. Dokumentaci pro stavbu zpracovala společnost SHB.

Znázornění realizovaných úseků, které jsou zveřejněny na webových stránkách ostrava.cz. Znázornění vytvořeno pravděpodobně v Malování.

zdroj + celý článek: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Jarmil Buqa :

  Ta křižovatka Pavlovova X Výškovická, to je dílo. To někdo vymyslel buď jako trest pro cyklisty, nebo někdo choromyslný, kdo nikdy nejel na kole.

  Thumb up 10 Thumb down 1
 2. via :

  Jupí, jediná letošní cyklostezka našeho krajského města je tady! Vlastně se teda teprve jen začne. Minulý rok jedna, letos jedna, to je macurovské tempo budování města. Ale na drou stranu tady máme padesát designových studií na kdeco.

  Thumb up 13 Thumb down 6
 3. Jann :

  Jarmil Buqa: Je to tak, na Výškovické ulici u žel. trati ale bohužel není přechod, takže cyklostezka by zde musela vést nadjezdem a to už se nebavíme o milionech, ale desítkách, což nikdo nedá.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 4. LoLec.CZ :

  Na té Výškovické, nestavěly se náhodou ty mosty nedávno? To nikoho nenapadlo tam kromě vlaku poslat spodem i cyklisty a vyjet krásně až na správné straně Pavlovovy? Proč zase zbytečné kolize na úrovňových přejezdech? Ach jo.

  Thumb up 11 Thumb down 1
 5. Jann :

  LoLec.CZ: Nápad krásný, ale reálně nemožný. Pod mostem není místo. Ten by se musel prodloužit, možná kvůli statice i o samostatné pole a jsem opět u desítek, spíše i více miliónu korun.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 6. Martin [msstavby.cz] :

  via: Máte přehled o stezkách? Plánuji o té „nevýstavbě“ sepsat článek. když tak mne prosím kontaktujte na redakce@msstavby.cz

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. LoLec.CZ :

  Tak podél Plzeňské už jsou vykácené stromy. Ach jo. Je tam poměrně široká krajnice. A z druhé strany obrovská pole. Ne, oni to musí postavit místo těch stromů. Nejsem ekoterorista, ale zrovna tohle mě fakt zvedá ze židle.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 8. adamous :

  LoLec.CZ: Otazka je, komu ty pole patri …

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.