Cyklostezka Výstavní

Rekonstrukcí chodníku vzniká nový úsek cyklostezky. Měl by tak vzniknout další propoj stávajících tras M, B a P.

Související články


Komentáře

 1. Jirka :

  Super. Takže ze severu na jih máme už cyklostezky v každé ulici. A teď bych se rád dostal z Vítkovíc přes Ostravici a z Mariánek přes Místeckou do centra. A z Mor. Ostravy do Svinova na nádraží.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. Davidb :

  Proč my máme všechny chodníky ohraničeny barevnou dlažbou a v Mnichově to nemusí mít?
  https://www.google.cz/maps/@48.1260716,11.6438869,3a,75y,116.37h,86.54t/data=!3m6!1e1!3m4!1sORtwGbtTTalNYooELedQbg!2e0!7i13312!8i6656

  Thumb up 1 Thumb down 2
 3. LoLec.CZ :

  Davidb: to je právě to Colours of Ostrava

  Thumb up 7 Thumb down 0
 4. marie :

  Davidb:
  No, on ten michovský chodník může být staršího data, třeba. A dlažba není jen barevná, ale hlavně s výstupky, říká se jí nehezky „slepecká“. To aby slabozrací věděli, že opouští bezpečí chodníku a vstupují pod kola.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. Davidb :

  marie:
  To vím, ale je toho nějak moc.
  A to v Německu nejsou slabozrací?
  Ale třeba jsme si všimli, že semafory „klapou“ potichu- prakticky jsme je neslyšeli.
  U nás jsou slyšet dost- to nemyslím zle.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 6. marie :

  Davidb:
  Moje vlastní zkušenost z okolí Mnichova je, že cyklostezky a chodníky vedené souběžně bývají rozděleny výškově nebo pásem trávníku. I z toho odkazu 08:18 je vidět, že chodník je ohraničen obrubníkem a cyklostezka je o kousek níž. Dá se říct, že cyklostezka a chodník jsou od sebe odděleny fyzicky, ne jen barevně. Navíc místní cyklisté mají kola vybavena zvonky, které používají. Takže se nestane, že klidně jdete a najednou z ničeho nic se vám za zadkem objeví agresivní cyklista (taky vlastní zkušenost a ne jedna) Kola mají na desetitisíce, ale na zvonku se ušetří :-( Ale to už jsme u ohleduplnosti a slušného vychování a to je jiná kapitola.
  A ano, té barvy je fakt trochu moc, máte pravdu. Ale nejspíš to vyžaduje nějaká vyhláška-směrnice-zákon?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. Davidb :

  marie:
  Jo, mě jeden cyklista překvapil :-) Pak jsem až zaregoval a všiml si rozdělení a šel po chodníku :-)
  Ale třeba i konce chodníků u cest nemají nijak řešeny- https://www.google.cz/maps/@48.1259894,11.6445158,3a,75y,137.52h,70.05t/data=!3m6!1e1!3m4!1sbX896bzwxm7TX3Umh7Xufw!2e0!7i13312!8i6656
  Nebo přechody přes tramvaj- https://www.google.cz/maps/@48.1263117,11.6420894,3a,75y,313.39h,74.65t/data=!3m6!1e1!3m4!1sj4mqnc_43Uchaohrz-mRlA!2e0!7i13312!8i6656
  U nás to vypadá takto- https://mapy.cz/s/2cGxy

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Crazym :

  Davidb: Sice nevím jak se přechází přes tramvaj ale pobavilo :-) Hlavní rozdíl mezi přechodem přes tramvajové koleje u nás a tam je, že oni ty lidi nepovažují za nesvéprávné, ten německý přechod přes koleje a následný neoznačený přes cestu by u nás neprošel, protože úředník ví nejlépe co dělat, jak je to správné a jak mají být ovečky chráněny aby si neublížily, od toho tady přeci je!!! :DD

  Thumb up 5 Thumb down 0
 9. Davidb :

  Crazym:
  Pardon :-)
  Přesně, proto máme všude zábradlí (naštěstí už nejen červenobílé) :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. Adam :

  Naprosto zbytečná cyklostezka na chodníku. Tato silnice není pro cyklisty nijak nebezpečná.
  Jelikož je cyklista paralelní cyklostezku ze zákona povinen použít, jde o čistou buzeraci. Dlažba, deset přechodů na kilometru, kolize s chodci. Absurdní. Na mě mají tyto cyklostezky přesně opačný efekt, než „umělci“ zamýšlejí. Ve městě na kole jezdit prostě nebudu, pokud kvůli přítomnosti paralelních cyklostezek nemohu legálně použít silnici.

  Thumb up 2 Thumb down 7
 11. davidb :

  Adam:
  Podívejte se na moje odkazy trošku výše.
  V Mnichově je toto naprosto normální.
  U nás vidím hlavní problém, že tam budou chodit chodci a ještě se psy.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. Crazym :

  Adam: Náhodou, na Výstavní mi to smysl dává, místa na to je tam dost stezka vede přímo, nikam nekličkuje a propojuje relativně krátkou trasou významné místa, ideální na pohodovou dopravu do práce. A tvrdit, že Výstavní s jejím provozem není nebezpečná a samostatná cyklostezka tudíž zbytečná, znamená, že jste už dlouho na ní nebyl v provozu, je tam velký provoz a často kolony. Cyklopruh, který by tam taky bohatě stačil by kolidoval s parkovacími místy a když je tam tolik místa mezi baráky, tak proč ne. Furt lepší než budovat cyklostezky někde v zemi nikoho a to s tou dlažbou jsem nepochopil vůbec :-)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 13. Adam :

  davidb: Je v Německém zákoně o silničním provozu taky ta klauzule o povinnosti cyklisty užít cyklostezku paralelní k silnici? Pokud ano, je to v Mnichově stejně hloupé řešení, jako tady.

  Pokud jste se ale jen snažil udělat „argumentum ad occidens“, neboli „je to v Německu takže je to dobré“, vážně byste měl přehodnotit své argumentační metody.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. davidb :

  Adam:
  :-)
  Tak rozhodně neuvažuji.
  Jen jsem poukázal, že tam jsou taky na chodníku cyklopruhy, páč jsem tam byl o den dříve než se tady o tom debatovalo.
  Šel jsem po tom chodníku a zažil to.
  Jinak bych o tom nevěděl.
  Jestli mají takový zákon? Nevím, ale všichni po ní jeli.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.