Cyklostezka podél Odry

Namátkové fotografie stavu výstavby cyklostezky podél řeky Odry v Ostravě. Stavba probíhá po celé délce od Ostravy-Zábřehu až po Petřkovice.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!
cyklo odra

cyklo odra

Související články


Komentáře

 1. Lukáš :

  Jak již název napovídá, jedná se o cyklostezky (čili pro cyklisty), ale kdyby Česko nemělo v Evropě nejdražší kilometr při výstavbě stezek, a kupříkladu přidalo metr šíře každé stezce (při daných cenách), ocenili by to například i inline bruslaři, kterých se za slunečných dní vyrojí jako much, a kteří – krom jednoho krátkého okruhu u Ferony – nemají pořádné možnosti se po okolí projet. Navíc rychle jedoucí bruslaři mají rozmach nohou a rukou poměrně do široka (a nemohou se pohybovat zcela u krajnice), a řada stezek (která postačí dvěma kolům) je pro jednoho bruslaře prostě tak akorát. Navíc často jsou mostní lávky v poslední době konstrukce (neznám technický název) železné (takové mřížoví), které je pro bruslaře zcela nevyhovující (to už po dřevěných latích se jezdí lépe). Na druhou stranu jsem nesmírně rád, že se vůbec budují v Česku stezky a že se podporuje aktivní život jinak obtloustlých občanů ČR :)

  Thumb up 5 Thumb down 1
 2. thvari :

  Lukáš: upřímně, raději nemíchat cyklisty a bruslaře, právě kvůli vámi uvedenému – raději bych v Ostravě viděl vzniknout další projekt více či méně podobný tomu na Feroně, kam jsem se byl sám projet a je to tam perfektní, včetně dětského hřiště.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 3. Crazym :

  Pokud sem zavítá autor snímků, zajímala by mě lokace toho druhého snímku, zajímalo by mě proč to vedou spodem kde to bude dost vlhké a ne na té hrázi, je to tady?: http://mapy.cz/s/mJ73
  Tak nějak ztrácím přehled když už jsem měsíc na kole ze zdravotních důvodů nebyl :-(

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Xavier :

  Crazym: Autorem nejsem, ale také bych to tipoval na tohle místo, kterým projíždím celkem často (naposledy ovšem zhruba před třemi týdny). Jen jsme čekal, že Zábřežku nějakým rozumným a nenákladným způsobem přemostí, ale asi se tak nestane… nu což, když budu spěchat tak moc, že budu potřebovat ušetřit tři minuty času a bude sucho, není problém ji i s kolem suchou nohou přebrodit :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Tano :

  Když jsem jel dnes po Rudné přes Ostravici, tak jsem si všiml, že vedle cyklostezky je vysekaný možná 10 metrů široký pás. Nevíte někdo co to je za akci? Skoro jsem si říkal, jestli to není příprava pro nějakou novou cestu, ale to je asi blbost.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Vojta :

  Tano: U Ostravice čistili od porostu plochu pod vedením vysokého napětí. Myslím, že se tam žádná výstavba nekoná. Už jetamz ase klid.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Tano :

  Vojta:
  OK. Dík za info.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Petr Halfar :

  Škoda toho. Rozbombardovaný úsek od Rudné po Opavskou byl nejlepší úsek pro jízdu na horském kole. Teď je potřeba hledat jiné terénnější cesty.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Crazym :

  Dnes při cestě na Prajzskou přes Petřkovický most koukám, že už je na cyklostezce hotovo http://www.imagehosting.cz/?v=pc133500.jpg , po chvíli po tom vydlážděném kousku zámkovou dlažbou o kterém už vím, že je nad nějakým vedením optiky či co konec http://www.imagehosting.cz/?v=pc133496.jpg pak několik desítek metrů uklizeno, srovnáno a nic http://www.imagehosting.cz/?v=pc133494.jpg a nakonec o kus dál pokračuje dál asfalt http://www.imagehosting.cz/?v=pc133493.jpg Říkám si co to tu vyvádějí za kašpařici, že by terénní vložka pro bikery? No a po dojetí do hospody na Landeku se od kamaráda dozvídám, že v té zatáčce nesehnali majitele pozemku a tudíž nemají souhlas, tak to vynechali a srovnali do původního stavu :-)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 10. Crazym :

  No a kus dál, při vjezdu do areálu Landeku od Koblova nejdříve narazíte na http://www.imagehosting.cz/?v=pc133484.jpg o pár metrů dál na http://www.imagehosting.cz/?v=pc133486.jpg kde v dáli už vidíte křižovatku s lesem značek která už tedy není na cyklostezce http://www.imagehosting.cz/?v=pc133488.jpg :-)
  Tak to jsem nevydržel a nafotil situaci i s vysvětlivkama http://www.imagehosting.cz/?v=pc1334822.jpg Pominu li detail, že z jednoho místa je to do Koblova pokaždé jinak, tak proboha proč tam není jeden sloup v křižovatce a na něm čtyři značky natočené patřičným směrem? To musí fakt dávat 4x tolik za sloupky?
  Ale jako místní jsem se dobře bavil, jen jsem si představil turistu odněkud jinud jak vytahuje smartfoun a hledá kudy tudy :DD

  Thumb up 3 Thumb down 0
 11. via :

  Crazym: tak to je trotlárna, která si zaslouží býti v nějaké humorné facebookové skupině.
  Ale je fajn, že zrušili ten plot u východního vjezdu do areálu.
  Cyklostezka teď v Přívoze dostala další vrstvu povrchu, uplácané kamínky.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Martin :

  Povrch nové cyklostezky je teda síla, to už je lepší uválcovaná šotolina, je to samý hrbol. O kolik málo víc by proboha stál standartní asfalt?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 13. Michal :

  Martin : Přesně je to humus! Zase si někdo namastil kapsu.. nezapomeň že jsi v ČR ! :-( Je to k zblití..
  Ale je to v reklamaci, tak držím palce aby to odnesl stavitel !

  Thumb up 3 Thumb down 0
 14. Bobik :

  Tak jsme projeli „novou“ cyklostezku s dětmi (už je tam nedostanu)! Povrch je mazec, jak uplácané lopatou, to snad nikdo nemyslí vážně! Ty kteří dopustili takovouhle fušeřinu bych nechal po tom jezdit měsíc, ať se jim v hlavě rozsvítí.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 15. Crazym :

  Bobík: Zajímal by mě kterou část „nové“ cyklostezky kolem Odry myslíš, já se jim snažím vyhýbat ale zatím co jsem viděl, tak tam jezdí davy a sjízdné je to i pro důchodkyně na krosech bez problémů.
  Jo a mmch Landecká část je zavřená už nějakou chvíli http://www.bike-forum.cz/foto/detail/45232-landecka-cyklostezka :-)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 16. via :

  Bobik: V normálním světě to funguje tak, že si objednáš automobil a ve výsledku dostaneš automobil. Ale tady v Ostravě si připlatíš a ve výsledku dostaneš koňský povoz, ale bez koní. Lid zvolá: Má to kola? Má. Vypadá to podobně jako auto? Vypadá. Tak je to prej v pořádku.
  Stejný případ je tahle cyklostezka. Objednáš si u zhotovitele cyklostezku, ale on postaví štěrkovou traktoračku. Lid zvolá: Jezdí tam davy? Jezdí. Jezdí tam důchodkyně? Jezdí. Tak je to prej v pořádku. Lid má přece pravdu. Tuplem ten endurácký lid, ten má naprostou pravdu.

  Thumb up 1 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.