Cyklostezka podél Flakůvky v Bohumíně

Město Bohumín hledá dodavatele stavebních prací pro realizaci projektu „Cyklostezka podél Flakůvky v Bohumíně“.

Jedná se o výstavbu obousměrné cyklostezky z jemnozrnného asfaltového betonu o šířce 2,50 m s krajnicemi šířky 0,5 m podél Flakůvky, od mostku přes Flakůvku u lesoparku po ulici Opletalovu. Délka cyklostezky je 848,37 m. Navrženy jsou dva typy konstrukcí cyklostezky. Lehčí konstrukce podél hráze vodoteče a těžší konstrukce, která bude umístěna v prostoru na koruně hráze. Cyklostezka je spádována jednostranným sklonem 2,5% směrem k vodoteči Lutyňka a Flakůvka. Odvodnění cyklostezky bude řešeno drenážním perforovaným potrubím PVC DN 160 obaleném geotextilií. Odvodnění pláně drenážním potrubím bude ukončeno zaústěním do přilehlé vodoteče.
Součástí stavby bude vyhlídkové molo pro cyklisty 5,0 x 4,0 m s přístupovou rampou šířky 2,0 m a délky 4,0 m. Molo i rampa bude provedeno z ocelových pozinkovaných nosných profilů, na kterých budou položeny dubové pochůzí fošny tl. min 5 cm. Molo bude lemováno ocelovým zábradlím výšky 1,1 m a délky 24,2 m s povrchovou úpravou pozinkováním. Ocelová konstrukce bude založena na železobetonových patkách.

Trasa vznikne v blízkosti stávající cyklostezky u křížení ulic Na hrázi / Přední a napojí se u podjezdu pod dálnicí D47.

Situace stavby

zdroj: bohumin.ezak.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.