Cyklostezka Pavlovova – Plzeňská

Fotky dokončené cyklostezky od ulice Kapitána Vajdy až k podchodu pod ulicí Plzeňská.

Související články


Komentáře

 1. Adam :

  Jupí, další kličkovaná.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. johny :

  Ostrava je v cyklostezkách oproti jiným městům dost daleko. Ale podobné stavby dojdou plného významu až v okamžiku platnosti nové legislativy.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 3. mJožka :

  johny: Které legislativy?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. johny :

  Tak třeba když jedete vedle silnice po cyklostezce na kole a přijedete ke křižovatce, kde lze odbočit doprava, přičemž vy pokračujete rovně a auto za vámi odbočuje, tak cyklista nemá přednost před autem a musí se podívat zpět přes levé rameno, komu za sebou dát přednost. To je samozřejmě příklad dost kolizní situace protože otáčet hlavou byť i za pomalé jízdy na kole o skoro 180° prostě není komfortní, natož bezpečné. Naopak auto ho má jako na dlani, může jednoduše zabrzdit, ale přesto má přednost. Přitom v opačném pořadí by to bylo bezpečnější a rychlejší zároveň. Nebo jiný příklad, kdy cyklopruhy vedle ulic/silnic musí být vždy ukončeny a znovuzačaty před bočními vjezdy – obce a města kvůli tomu musí pořizovat velké množství dopravních značek „stezka pro cyklisty“ a „konec stezky pro cyklisty“, která jsou v párech takto umístěná za sebou co pár metrů a tvoří hotový les. Viz třeba stezka podél hlavní silnice v Poličné u Valašského Meziříčí, ale i na mnohých jiných místech. Cyklostezky prostě nemůžou u nás podle zákona překrosit žádnou silnici, což je špatně.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. mJožka :

  johny: díky za vysvětlení :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. via :

  Nějak nepobírám těch ubohých 40 metrů cyklostezky na Vajdy. Ani od těch věžáků to nevede dál na jih do lesa. Je to ještě komičtější než na Gagariňáku, kde stavbaři přešlapují cca dva měsíce na padesáti metrech.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.