Cyklostezka Opava-Malé Hoštice – zahájení

Byla předána a tím zahájena stavba první části cyklostezky, která propojí Malé Hoštice s Opavou. Město na akci Společné stezka pro chodce a cyklisty Opava – Malé Hoštice získalo finanční dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 3,084 milionu korun.

Předpokládané náklady na výstavbu této etapy, která povede od takzvaného kateřinského dopravního uzlu do Malých Hoštic, jsou vyčísleny na 3,708 milionu.  Zbytek, který nepokryje dotace, uhradíme z městské kasy,“ uvedl již dříve primátor Opavy Tomáš Navrátil.

Silnice I/56 z Opavy směrem na Hlučín je velmi frekventovaná. Z Malých Hoštic do Opavy se přitom jedná o krátkou vzdálenost, kterou ujde či ujede na kole i malé dítě. „Vybudování společné cyklostezky pro pěší a cyklisty určitě přispěje k jejich větší bezpečnosti. Jsem přesvědčen, že stezka bude hojně využívána a že mnozí z těch, kteří vyjíždějí do Opavy autem, ho nechají doma a vydají se do města příjemnou pěší procházkou nebo na kole,“ dodal primátor.

Stejně to vidí i malohoštičtí. „O vybudování této stezky jsme usilovali dlouhodobě a i městská část intenzivně pracovala na přípravách. Vedli jsme prvotní jednání s ŘSD , vyřizovali potřebná povolení a další záležitosti. Zaplatili jsme více než 135 tisíc korun za vypracování projektové dokumentace, dalšími 250 tisíci se budeme podílet na samotné stavbě. Pokud půjde vše podle plánu, mohla by se cyklostezka zprovoznit už na konci srpna,“ věří starostka Malých Hoštic Miroslava Konečná, která by byla ráda, aby na první etapu plynule navázala výstavba části druhé vedoucí až ke Kauflandu. Na tu již město získalo územní rozhodnutí a pracuje na vydání stavebního povolení. 

zdroj: opava-city.cz

Související články


Komentáře

 1. Jakub :

  Proč toto už nebylo součástí výstavby toho nejhloupějšího kruhového objezdu v ČR? Proč chybí úsek 100m mezi napojením stezky a na I/56 a obchodní zónou? Proč není vhodý průjezd pro cyklisty a průchod pro pěší podél Kateřinského potoka pod S1?

  Thumb up 6 Thumb down 0
 2. Luděk :

  Chci se jen zeptat,čím si tento kruhový objezd zasloužil podle Vás přízvisko jako nejhloupější kruhový objezd v republice.Podle mě totiž patří právě k těm lepším.Velký průměr,mimoúrovňové křížení s pěšími či cyklisty.Co byste si zde představoval jako víc?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 3. Lukáš :

  Luděk: viděl jste někdy kruhové objezdy nad rudnou ulici v Ostravě nebo nad D1 v přívoze. Tady ten kruhac není úplně úžasný chybí připojovací pruhy atd. Takže za mne to není to nejlepší co se postavilo

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Jiří :

  Kruhový objezd je oproti výjezdu od Kauflandu zlatý.ten kdo vymyslel obchodní Centrum s tímhle připojením a výjezdem by měl být titulován idiotem desetiletí

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.