Cyklostezka Odra-Morava-Dunaj

Fotografie ze zahájení stavby cyklostezky Odra-Morava-Dunaj. Na fotografiích úsek Hladké Životice-Pustějov.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!
cyklostezka dunaj

cyklostezka dunaj

Související články


Komentáře

 1. Přemek :

  Tak snad to bude i cyklisticky povrch, takže asfalt a ne jak v městech přiblblá zámková dlažba nebo jen nějaký uválcovaný štěrk. To pro nás silničáře je pak stezka na dvě věci…

  Thumb up 4 Thumb down 2
 2. koudy :

  To mě vždycky štve na frýdku ty kostky! Vždyť to přece ani nemůže být levnější! Asfalt for the win!!! Souhklas přemku! A toto má být až na vyjímky celé asfalt co jsem slyšel teda.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 3. marian :

  Přemek: to jako máš silničku a jezdíš s ní po cyklostezkách? no promiň, ale to je jeko bych si koupil mtb celopéro a jezdil s tím kolem štěrkáče. anebo tam vališ třicetpět za hodinu, ale v tom případě to je taky špatně myslim.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 4. acdlcia [msstavby.cz] :

  Přemek: Pro silničáře je stezka zákonitě na dvě věci protože jezdí po silnici. Po stezce jezdí přece stezkaři.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Vašek :

  marian: Bohužel pokud je cyklostezka vedena souběžně se silnicí, je cyklista (i silničář) povinen ji použít. Pokud tak neprovede je to strážci zákona ohodnoceno blokovou pokutou, v mém případě za 100,- Kč.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. via :

  Tahle stavba je jedna velká záhada. Nikde jsem k ní nenašel žádné materiály, termíny, nic. Někdo tvrdí, že má být celá v asfaltu, někdo zase říká uválcovaný štěrk a jen místy asfalt. Stav tento týden v severním cípu u Antošovické lávky:
  http://www.imagehosting.cz/?v=sam2448.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Crazym :

  via: Mohl by jsi sem dát odkaz na Mapy.cz s lokací toho snímku?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. via :

  Crazym:

  http://www.mapy.cz/s/kofK

  Také se má v nejbližších dnech zahájit stavba cyklostezky Hrad – Hranečník – Radvanice.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. Přemek :

  marian: Ne, jezdím po cestě, ale když je možnost jet mimo auta, tak jedu po kvalitní cyklostezce, třeba v Italii jsem tak pojezdil kolem Lago di Garde, téměř vše mimo cesty, jen cyklotrasy, asfalt nebo beton a bylo tam cyklistu celkem fest. Téměř všichni na silničkách. Samozřejmě že u nás díky přiblblým kostkám ze zámkovky musím jezdit mezi auty, což je někdy dost adrenalin. Hlavně když si řidič neuvědomí, že na silničce nejedu 25km/h, ale podstatně rychleji a z kopce není problém jet i více něž 70km/h.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 10. Nimrod :

  Přemek: Nevím tedy odkud jste, ale většina nových cyklostezek je asflatových. Takže opět nějaká reakce mimo

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Přemek :

  Nimrod: Z Poruby a tam se tedy asfaltem šetřilo a z EU se dělaly cyklochodníky, půl napůl chodci a kola, vše zámková dlažba, jak podél Opavské, tak skrz celou hlavní třídu. Takže samozřejmě jezdím po silnici, což zrovna po Opavské není nic, na co by se cyklista těšil. Naštěstí se to dá objet.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Tomas T. :

  Přemek: No presne kvuli tomu, ze nekteri nechteji jezdit po stezce, se pak vsude museji davat k cestam znacky zakaz jizdy cyklistum.
  Navic pokud je stezka s chodnikem, tak mate jet rychlosti primerenou k chuzi. A pokud chcete toto dodrzet, tak musite jet tak max 10km/h. Coz je rychlost, kdy zamkovka vubec nevadi.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 13. Přemek :

  Tomas T.: Na silničním kole jet 10km/h je úlet, navíc nikdy nevím, kdy nějaké děcko neudělá nečekaný krok od kočárku či tak a nohy mám zacvaknuté v pedálech. Kdyby stezku stavěli jak v civilizovaném zahraničí, kde se cyklistům věnují a udělali stezku oddělenou, nebo jako spec. pruh na cestě, nestěžoval bych si. Ty spojené cyklochodníky jsou totálně naprd a né na cyklistiku.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 14. Crazym :

  Přemek: :DD „civilizované zahraničí “ mě pobavilo, dobrý. Možná je to tím, že ty naprd cyklochodníky z té hrozné zámkové dlažby nejsou určeny pro sprintery se závodními ambicemi v barevných homooblečcích ale pro pohyb normálních lidí na kole ve městě. Pokud chceš závodit, budeš holt muset akceptovat trochu nepohodlí při odjezdu od baráku na stotisícovém sídlišti někam kousek za město kde se budeš moct naplno projevit jako Armstrong :DD
  Já mám taky boty nacvaklé do pedálů a když se dostanu omylem na zmiňované cyklochodníky v Porubě, považuji je za velmi pohodlné pro projetí zastavěným prostorem a za velmi praktické z hlediska údržby, dají se při častých překopávkách rozebrat a zase složit.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 15. thvari :

  Crazym: to je argumentace ad absurdum, to se omlouvám. I normálním tempem jedoucí cyklista na obyčejném kole typu Ukrajina nebo Favorit je nebezpečný, pokud se mu tam motají chodci, tak jako na Hlavní třídě či jinde, kde je jen namalován pruh, což lidé nerespektují jako plnohodnotnou cyklostezku, do níž se nevchází, protože by mohlo dojít ke kolizi a újmě na zdraví. Čímž je každý cyklista nucen se tomu místu spíše vyhnout, čímž ale úplně odpadá smysl takovéto cyklostezky.

  Žiju v Holandsku a mám tak možnost srovnat. Velká část cyklostezek v Ostravě je v pohodě, když vedou krajinou nebo různými vhodnými cestami mimo zástavbu, případně po ne příliš vytížených komunikacích. Ale pak je spousta cyklostezek, které jsou úplně padlé na hlavu, zvlášť v Porubě, kterou mám proježděnou, ježto jsem tam vyrůstal. Tam se prostě malují na chodníky a naprosto to nedává smysl, protože to ohrožuje jak cyklisty, tak chodce. Navíc fakt, že cyklista na takové stezce musí neustále přejíždět a křížit silnice, na nichž nemá přednost, z toho dělá spíš nějakou zvrhlou kaskadérskou dráhu než praktickou cestu pro užití kola k dostání se z bodu A do bodu B.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 16. Přemek :

  thvari: Děkuji, že někdo přemýšlí podobně jak já. Navíc jsem se snažil diskutovat slušně a s argumenty, tak nechápu proč „Crazym“ se naváží do cyklistů v dresu, asi mu došly argumenty. Samozřejmě že se snažím nejkratší cestou opustit sídliště a jet po okreskách s minimem provozu, či cyklostezky mezi obcemi jsou vesměs pěkné, udržované a asfaltové, kritizoval jsem nesmyslné a mnohdy i dost nebezpečné napůl chodníky a stezky viz. Poruba a mé předešlé reakce.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 17. Crazym :

  Na další součásti cyklostezky Odra – Morava – Dunaj se pracuje. Malý chybějící kousek u Petřkovického mostu na Landek. http://anonymni.papricka.cz/crazym-stavba-cyklostezky-u-landeku/
  Jen nevím jak se žiletkářům pojede na tom kousku k Landeku po starých historických kostkách když už zámková dlažba je problém :DD

  Thumb up 4 Thumb down 2
 18. via :

  Cyklostezka je už rok a půl hotová, kdyby si někdo nevšiml :D

  http://www.imagehosting.cz/?v=sam2453.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Adam :

  Přemek: Na SILNIČNÍM kole se dle mého názoru jezdí po SILNICI. Ani žádné pruhy a podobně nejsou třeba, pravidla silničního provozu s cyklisty počítají.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 20. robert :

  Adam: zcela zbytečné jsou i chodníky. S chodci přece pravidla silničního provozu také počítají a navíc znají pěknou značku Choďte vlevo!

  Thumb up 0 Thumb down 2
 21. acdlcia [msstavby.cz] :

  robert: Při hledání reakce na tento komentář jsem si vzpomněl na toto: „Binks: Osvícení. Známky primitivního humoru. Ten člověk ví něco o ironii, satiře a imitaci. Možná, že s trochou péče by zvládl i jednoduché úkoly.“

  Thumb up 1 Thumb down 0
 22. Karlos :

  Ahoj, dneska jsem projížděl okolo Odry ve Svinově kolem ulice U Boříka a zahájili tam stavbu cyklostezky směrem na Zábřeh podél řeky. Foťák jsem neměl, ale podle šířkou to bude asi stejné jako stezka kolem Ostravice.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 23. via :

  Karlos:
  Kde přesně u řeky? Tam už jedna cyklostezka v sypané podobě na náspu je (od U Boříka po Říční) a prý se do ní již zasahovat nemá.
  Tady? http://www.mapy.cz/s/kABZ
  Dále u Novoveské lávky bude v příštím roce problém s budováním protipovodňové hráze, kdy má být lávka nadzvednuta a okolí navrstveno.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Crazym :

  via: Dnes jsem si to projel a tak nějak nechápu co to vyvádějí. Zde http://www.mapy.cz/s/kMjv vždy byla červená turistická a cyklostezka o kousek vedle po hrázi byla dokonce nedávno upravována. Takže teď se od lávky do Svinova po potok Zábřežka buduje od základů cyklostezka nová a výsledkem bude zdvojená cyklostezka a turistická v jednom? :-) Jsem zvědavý jak to vyřeší přes ten potok když turistická vedla přes což cyklisté neumí :DD Budou tam http://www.mapy.cz/s/kMl3 lávku nebo obchvat na cyklostezku? :D
  Nějaké fota z toho úseku zde: http://anonymni.papricka.cz/crazym-stavba-cyklostezky/

  Thumb up 3 Thumb down 0
 25. via :

  No výborně, Ostrava bude mít dvě cyklostezky vedle sebe. A obě v sypané podobě – jednu s výhledem, na druhé budou cyklisté liskáni křakama.

  Rozkopané je to již v celé délce. U Antošovické lávky už štěrkují podklad. Téda, na Ostravu jim to jde nebývale rychle. To je vzrůšo.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 26. Crazym :

  via: Netuším jaký by to mělo mít povrch ale pokud to je součástí toho hlavního tahu Odra > Morava > Dunaj, tak předpokládám, že asfalt a možná proto budují ten úsek po červené TZ jako upgrade na vyšší level :-)
  Ale od Petřkovického mostu proti proudu se mi zdál ten výkop na hrázi trochu mělký na asfaltový podklad i když možná, že na hrázi už to zpevněné je, tak nevím, nechám se překvapit, mě osobně je jedno jestli šotolina nebo asfalt.
  http://www.imagehosting.cz/?v=p8233037.jpg
  http://www.imagehosting.cz/?v=p8233038.jpg
  http://www.imagehosting.cz/?v=p8233039.jpg

  Thumb up 2 Thumb down 0
 27. via :

  U Antošovické lávky se to pohlo kupředu a může se pokládat vnější vrstva.
  http://www.imagehosting.cz/?v=sam2473.jpg

  Dále u hradu jsem také zpozoroval drobné změny v terénu co se týká cyklostezky Hrad – Hranečník – Radvanice.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 28. Crazym :

  Na dnešním tripu jsem opět zavítal sem: http://www.mapy.cz/s/kMjv a za 18 dní kdy jsem tam byl naposledy se tam nic nepohlo http://www.imagehosting.cz/?v=p9103098.jpg http://www.imagehosting.cz/?v=p9103097.jpg a některé místa dokonce začala vesele zarůstat :-) Snad jen to, že už to mají vykolíkované až daleko za Rudnou směr Polanka dohttp://www.imagehosting.cz/?v=p9103096.jpg vypovídá o tom, že se zanedlouho pohodová šotolina změní na asfaltovou supereurocyklostezku kterou napojí zde: http://mapy.cz/s/ldpL na už vybudovanou část k mostu do Polanky :-) Zajímalo by mě na co čekají? Až začne zima? :DD

  Thumb up 3 Thumb down 0
 29. Fanatic antiasphalt cyclist :

  Stop vystavbe asfaltovych cyklostezek!!!! Vyvoj poslednich let v teto republice je vice nez tragicky. Pohled na krajinu, doufam si tvrdit, ze kdysi malebnou, se se vrustajicim poctem vyasfaltovanych zacina byt smutny. Proc maji Cesi tendenci vzdy z neceho bohulibeho udelat katastrofu? Asi si i odpovim, cyklostezky jsou masivne vyuzivany k obohaceni zejmena pak mistni politickoekonomicke honorace, jelikoz se zatim do vyssich kruhu nedostali, tak si chteji aspon trochu hrabnout. Pochopim asfalt do mesta nebo podel rusnych komunikaci silne vytizenych nutnosti pohybu lidi, co nepochopim, je asfalt ve volne krajine, nerkuli pak v lesnich porostech, chranenych krajinach, ktere byli vyuzivany vsemi pro relaxacne rekreacni uziti, nejenom cyklisty. To me proste SERE!!!

  Thumb up 3 Thumb down 4
 30. koudy :

  Fanatic antiasphalt cyclist: 3m asfaltu za to, že se na tu krásu dá aspoň pohodlně jet podívat je dobrá cena! Navíc štěrk není o nic hezčí.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 31. skelet :

  kde jsou ty časy, kdy cyklistům (a všem) stačila polní cesta.. ale teď to musí mít tři metry na šířku i do hloubky. Jinak budou frflat, a přece potom nebudou jezdit

  Thumb up 2 Thumb down 5
 32. via :

  Tak si ten asfalt obarvěte na zeleno a hned budete mít lepší pohled na krajinu. Jo, také si vemte modrou barvu vylijte ji do všech rybníků a jezer. Mnohé vypadají nechutně zeleně, vzhled už tak zelené krajiny kazí.
  A teď se zeptejte, proč stavíme dálnice a nestačí nám běžné okresky. Šikovný řidič přece dojede z Prahy do Ostravy i po cestách z 50. let, že?

  Thumb up 3 Thumb down 2
 33. skelet :

  dobrá demagogie :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 34. Crazym :

  To jsem dneska při projížďce nepobral :-) http://crazym.rajce.idnes.cz/Landek_25.11._2015#PA253355.jpg To jako ukončili rantlem a pokračovat budou na jaře? :D

  Thumb up 2 Thumb down 0
 35. via :

  Crazym: zřejmě tam bude konec asfaltu a další několikametrový úsek vyřeší štěrkem nebo něčím podobně rozebíratelným. Asi tam vedou nějaké energosítě.
  Stavba se teď moc rychle nehýbe. Ve Výškovicích je sice protažená cestička, ale jen v hrubém stavu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 36. Crazym :

  via: To je možné ale stejně to nepobírám :-)
  Já zas někde četl, že trasa cyklostezky bude obcházet areál Landeku protože se v noci bude zavírat. Zřejmě někde tudy: http://mapy.cz/s/maFd

  Thumb up 0 Thumb down 0
 37. via :

  Tak jsou tam kostky, pěkně v ohrádce.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 38. Dan :

  Tak je to sterk uvalcovany….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 39. Dan :

  Jinak velká chyba, že to není asvalt. Jsem přímo z vesnice, kde stezka začíná a na brusle by se nám hodilo kousek pekneho asvaltu :-) http://www.ze-zahranici.cz

  Thumb up 1 Thumb down 2
 40. via :

  fotoaktualizace, v Přívoze

  http://www.imagehosting.cz/?v=sam2640.jpg na kamenech je nějaká mazlavo-písčitá vrstva (směr Nová Ves)

  http://www.imagehosting.cz/?v=sam2641.jpg na stezku se vjíždí přímo z Hlučínské, z její západní strany

  http://www.imagehosting.cz/?v=sam2643.jpg pidiúsek u Landeku, z mostu je již hotov sjezd a asfalt střídá dlažba (ta zatím končí o pár metrů dále v blátě)

  http://www.imagehosting.cz/?v=sam2639.jpg dokonce je všechno označkováno jako společný cyklochodník (vlevo přes silnici je vjezd na cyklostezku)

  Zatím to nevypadá na vybudování cyklopodjezdu pod mostem přes Odru z východní, tedy cyklostezkové strany Hlučínské.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 41. Crazym :

  via: K fotu 2641: opět nechápu proč kříží tak frekventovanou komunikaci když to mohou vést pod mostem, místa je tam dost http://mapy.cz/s/n3nj

  Thumb up 0 Thumb down 0
 42. Daniel :

  Se to kolem Pustejova nějak opozdilo, ví někdo důvod?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 43. via :

  Ona ta stavba chcípla všude. Aktivita stavbařů od ledna nula. Cyklokoordinátor říkal něco tom, že ji uvedou do provozu někdy v létě. Já to radši ponechám bez komentáře, to je prostě Ostrava…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 44. via :

  Tak je to neuvěřitelné, ale ten štěrkový povrch je konečný a neměnný. Tento štěrk vysypaný do trávy je prý nová cyklostezka za desítky milionů.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 45. PetrP :

  Taky jsem se na to díval v úseku kolem Odry v Zábřehu a je to hnus. A hlavně by mě teda zajímalo, proč jim to trvalo tak dlouho a kolik to stálo…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 46. Dan :

  Chysta se nekdy dostavba? Usek Hladke Zivotice – Pustejov – Studenka, skoncil v Pustejove v poli.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.