Cyklostezka Novinářská

Cyklostezka je dokončena a s několika trochu zvláštními místy si to čerstvě klikatí terénem.

Související články


Komentáře

 1. Moon :

  Ty lavičky na poslední fotce, to je tedy vážně krása. :-) Zajímalo by mě, kdo tato umístění vymýšlí.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 2. Davidb :

  Moon:
  To spíš vypadá že je tam posunuli při realizaci cyklostezka x chodník.
  Ale byly tam i předtím :-) https://mapy.cz/s/2j8Qf
  Asi aby sis mohl sednout když čekáš na červenou :-)
  Ty reklamní lavičky jsou zlo.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. Marián Kyral :

  Jim tam překážely, tak je jen dali bokem.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Crazym :

  Za mě plusový bod, takhle cyklostezka mi dává smysl, spolu s Výstavní doplňuje stávající síť na všechny strany a teď už jen dodělat propojení toho kousku od rondlu k hodinám kde Novinářskou kříží trasa F a je to komplet.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 5. Moon :

  Davidb: No já se právě díval, jestli je jen neposunuli, ale podle Street view tam byly fakt i předtím. :-) A když si vezmu např. lavičky na tom hrbolu u pošty v Mariánkách, tak už si říkám, že je tu možné fakt všechno. :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. mJožka :

  Crazym: To propojení už tam je dávno. Od rondlu k ul. Jiřího Trnky je značena „Stezka pro chodce a cyklisty“ (s nerozděleným provozem).

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Lukáš :

  Včera jsem tam šel a je to kvalitní práce jen mě trochu mrzí, že kola stále nemají přednost. Pokud má někdo opravdu vyměnit kolo za auto musí se mu vyjít vstříc, např. v Holandsku a ostatních zemíchto funguje tak, že kolo má vždy prioritu č.1 před auty a chodci, čili chodci musí dávat přednost kolům (dává to smysl, přece nebude kolo dávat přednost cyklistům, když je mnohem obtížnější pro cyklistu zastavit a zase se rozjet).

  Thumb up 1 Thumb down 7
 8. Crazym :

  mJožka: Sakra, to mi nedošlo, že ten chodník vedle té cesty z parkoviště je současně i cyklostezka, přitom tam autem sem tam jezdím, omluvou je mi, že v noci a tudíž jsem si nevšiml a na kole jsem ji ještě nevyužil. Takže další plus, je to propojené komplet :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. Crazym :

  mJožka: Přitom vidět to je i z cesty při výjezdu z parkoviště https://mapy.cz/s/2jasB Fakt jsem slepý :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Adam :

  Další naprosto nesmylná cyklostezka. I zde budu porušovat zákon bezpečnou a plynulou jízdou po silnici.

  Thumb up 1 Thumb down 8
 11. thvari :

  Lukáš: Pozor, kolo má v Nizozemsku sice (téměř) absolutní přednost před auty, zatímco chodci před překročením cyklostezky musí dát pozor a cyklistům tam neskákat, ale pokud je přes cyklostezku přechod, mají přednost chodci a kolo jim stejně jako auto musí zastavit.

  Jinak cyklostezka v rámci českých možností dobrá, je to půl na půl s chodci, kolem rušné ulice a ne vedené klikatě kdoví kudy…super

  Thumb up 4 Thumb down 0
 12. Lukáš :

  S tím přechodem máte pravdu, nicméně pokud vede cyklostezska před pěší zonu nebo jen chodník tak tam přechody v 95% případů nejsou a (to možná některé tady překvapi) svět se nezbořil.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.