Cyklostezka Havířov – Žermanická přehrada

Výstavba prvního úseku cyklostezky, která by v budoucnu měla Havířov spojit s rekreační oblastí v okolí Žermanické přehrady, začala v září u lávky přes řeku Lučinu. První část připravované cyklostezky povede podél Mezidolního potoka až po ulici Mezidolí, kde se napojí na stávající komunikaci.

Havířov momentálně realizuje výstavbu tři metry široké cyklostezky pro pěší a cyklisty o délce 1,6 kilometru, s vyloučením motorové dopravy. Na daném úseku stavbaři odvodní pláně podélnými drenážemi, které vyústí do potoka. Komunikace bude zpevněna a součástí stavby je i ochrana kabelů vysokého napětí. Povrch cyklostezky bude z nestmeleného povrchu s ohledem na životní prostředí. „Chtěli jsme mít cyklostezku s živičným povrchem, který zaručuje kvalitní jízdu nejen pro cyklisty, ale také pro in-line bruslaře. Výjimka nám ale nebyla udělena,“ vysvětluje náměstek havířovského primátora Ivan Bureš. Tento úsek cyklostezky by měl být hotov letos v listopadu.

Finanční náklady na výstavbu 1,6 kilometrů úseku cyklostezky jsou cca 7,15 milionů korun s DPH. Havířov na její výstavbu získává dotaci ve výši 85 procent způsobilých výdajů.

Cyklostezka Havířov-Žermanická přehrada má v budoucnu vést městem Havířov a obcemi Horní Bludovice a Žermanice. Odhad finančních nákladů na celou její výstavbu a trasování je odhadován na 63 miliony korun včetně DPH. „Projekt je ve spolupráci s obcemi připraven, samozřejmě jsou důležité finance. Vzhledem k důrazu na bezpečnost dopravy má výstavba cyklostezek zelenou i co do dotací státu,“ míní náměstek Bureš.

zdroj: havirov-city.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

1 komentář

  1. via :

    povrch bude z nestmeleného povrchu s ohledem na životní prostředí

    Jj, tady máme přímo unikátní přírodu jako ve švýcarských Alpách. Kilometr asfaltu by z našeho prostředí udělal takový ten humus, jaký mají třeba na Ostravsku. Zdejší supercenná příroda vždy na prvním místě. Cyklista ať se třeba zabije ve výmolu, miliony na opravu stezky dáme znovu.

    Thumb up 3 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.