Cyklostezka Dolní Lomná

Další přibližně dva kilometry cyklostezky přibyly v letošním roce v Dolní Lomné, konkrétně ve směru na Horní Lomnou. Atraktivní je zejména část trasy vedoucí přímo pod pralesem Mionší, kde je naprostá oáza klidu.

Ačkoli trasa vede klidným prostředím, na druhou stranu v žádném klidu nebyli stavaři, kteří se na jaře pustili do díla. Museli si poradit s dvěma propustky, mostem, odvodněním, a navíc posunem koryta řeky Lomné. Řeka si jej za poslední roky vymlela až k silnici, kolem které nyní vede cyklostezka. Bylo proto jen otázkou času, kdy by krajskou silnici, která byla v nedávné době opravena, řeka podemlela. „V tomto směru nám vyšlo vstříc Povodí Odry, proto jsme nemuseli stavět opěrnou stěnu, která by byla nákladná. Řeku jsme odklonili a její současné kamenné koryto mnohem lépe zapadá do celkového rázu krajiny,“ řekla starostka Dolní Lomné Renata Pavlinová.

Podle Pavlinové je na nové trase nejhezčí úsek přímo pod pralesem Mionší. „Jedná se o nádhernou přírodní lokalitu mimo zástavbu. Cyklisté zde pojedou v úplné zóně klidu,“ poznamenala.

zdroj: ehutnik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.