Cyklopropojení u křižovatky Příbor – západ

Město Příbor vypsalo veřejnou zakázku na vybudování úseku cyklopropojení u křižovatky Příbor-Západ.

Účelem veřejné zakázky je uzavření smlouvy o dílo na zhotovitele stavby. Předmětem stavebních prací je novostavba komunikace pro pěší a cyklisty, která bude sloužit cyklistům a chodcům, délka řešeného úseku je celkem 140 m, stezka je vedena v souběhu s nově vybudovanou silnicí III. třídy, která vytvořila pátou větev velké okružní křižovatky. Stavba bude určena pouze pro cyklisty a chodce, motorovým vozidlům bude vjezd zamezen.

zdroj: vhodne-uverejneni.cz

Související články


Komentáře

 1. Adam :

  Co je „nebezpečné kolizní místo křížení cyklistů s automobily“? Pokud jsou pravidla silničního provozu dodržena, není na tom nebezpečného nic. Takže to má jako být zjištění, že pokud někdo poruší pravidla silničního provozu, může to být nebezpečné? Jak je potom možné stavět infrastukturu na základě předpokladu, že bude docházet k porušení pravidel? Co to je za nesmysl?

  Thumb up 4 Thumb down 11
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Adam: Bože, ty jsi občas exemplář.

  Jsou tam dvě stezky, které končí kousek od sebe. Silnice, která vede ke kruhovému objezdu je bez chodníků. Takže cyklisti musí přejet silnici a za dalších cca 20 ji přejet zpět, aby se napojili ze stezky na stezku. Chodci tenhle úsek musí jít po krajnici. Podle dodržování pravidel, na které pořád poukazuješ pak musí chodec jdoucí k Příboru přejít cest, jít kousek proti směru aut a za cca 20m ji přejít zpět. V místě nejsou přechodu. Je logické zde stezku vybudovat. Hlavně silnice je vedena v zářezu…

  Thumb up 9 Thumb down 2
 3. davidb :

  Martin [msstavby.cz]:
  Máte pravdu oba.
  Adam v tom, že je to blbě napsáno. Navíc v popisku jsou napsáni jen cyklisty, ty Martine píšeš o chodcích.
  O tom, že tam vybudovat kousek cyklostezky není pochyb a má tam být. Teda pokud to budou využívat i chodci, tak název cyklostezka, je trošku mimo. Ale to je u nás normální.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. Martin [msstavby.cz] :

  davidb: Viz text v článku
  „Předmětem stavebních prací je novostavba komunikace pro pěší a cyklisty, která bude sloužit cyklistům a chodcům“

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. davidb :

  Martin [msstavby.cz]:
  No jasně, já to nerozporuji. U nás se to tak bere.
  Ale cyklostezka by měla být pouze pro cyklisty a k tomu chodník pro chodce.
  Kvůli tomu pak dochází celkem dost ke kolizním situacím – děti, psi se plantají po cyklostezce a do nich cyklisti.
  Není to podle mě dobře.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 6. S200 :

  „Předmětem stavebních prací je novostavba komunikace pro pěší a cyklisty, která bude sloužit cyklistům a chodcům“
  Tak to je hodně inteligentní věta. Ještě se to dalo rozvést třeba takto: „Předmětem stavebních prací je novostavba komunikace pro pěší a cyklisty, která bude sloužit cyklistům a chodcům, budou po ní chodit lidi a jezdit kola, to znamená, že bude sloužit pěší a cyklistické dopravě, především pak osobám na jízdních kolech a osobám používajícím k pohybu vlastní nohy.“

  Thumb up 5 Thumb down 1
 7. Název :

  S200: Myslím si že na té větě není nic špatného. Je dobré si určit co se staví a pro koho to je určeno. Vzhledem k tomu, že se u nás staví chodníky, po kterých chodci nechodí, a naopak cesty vedoucí nikam, na kterých auto nikdy neuvidíte. Takže zde z této věty je jasné kdo to bude využívat.

  Pokud bych měl něco vytknout, tak to, že to neoddělili. Právě proto, aby se cyklisti a pěší neplantali mezi sebou. Kdyby to byla cyklostezka, pak 2m mezera a pak chodník, tak by to bylo mnohem lepší.

  Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.