Cyklo propojení DOV a centra Ostravy

Na webu fajnova.cz byl je zveřejněna možná podoba lávky spojující cyklostezku podél Ostravice a Dolní oblast Vítkovice.

Stezkou pro cyklisty a pěší by se v budoucnu měla propojit rekreační zóna podél řeky Ostravice s národní kulturní památkou Dolní oblast Vítkovice. Studii, která napojí jedinečné vzdělávací, společenské a kulturní centrum v industriální oblasti na síť cyklostezek vedoucích kolem břehu řeky, připravil architekt Josef Pleskot. Její součástí je zejména řešení překonání řeky a kolejiště vlečky společnosti Vítkovice Doprava. Studie nabízí 2 možnosti. V úvahu přichází využití stávajícího visutého lanového ocelového popílkovodu, jenž vede přes řeku Ostravici do Dolní oblasti, nebo varianta vybudování nové mostní lávky pro pěší i cyklisty. Lávka umožní napojení na připravovanou levobřežní komunikaci, čímž dojde k přímému propojení s Karolinou a univerzitním kampusem.

zdroj: fajnova.cz

Související články


Komentáře

 1. Rado :

  Jestli je tohle vizualizace na úrovni roku 2020, potom se v Ostravě nedivím vůbec ničemu. Když srovnám tuhle s domem Menšík v Opavě, hned to působí dojmem, že tuhle zase někdo odfláknul.

  Thumb up 21 Thumb down 8
 2. janko :

  Pánové a dámy, nedělejte tady paniku, pokud se podíváte na web fajnova.cz tak zjistíte, že pod textem je ještě napsáno: „Aktuálně je projekt ve fázi přípravy projektové dokumentace“

  Tohle je pouze grafický skica, která o ničem nevypovídá :)))

  Thumb up 16 Thumb down 0
 3. rom :

  Když jsme u toho univerzitního kampusu – zaregistroval někdo, že se na stavbě již min. 10 dnů vůbec nepracuje?

  Thumb up 5 Thumb down 0
 4. FM :

  Tak Pleskotovy vizošky takhle vypadají všechny :)

  Thumb up 4 Thumb down 2
 5. cervik :

  Za lávku budu strašně rád! Vždycky když jedu na cyklostezce z Vratimova na Centrum, tak se koukám na DOV a říkam si, jak rád bych si tam zajel na otočku na kole :-) Pokud to je v ve fázi přípravy, tak bych zatím asi vizualizaci neřešil.

  Thumb up 15 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.