Cyklistická trasa F – Hulváky,Stojanovo nám.

Informace k projektu Cyklistická trasa F – Hulváky, Stajonovo náměstí v Ostravě-Mariánských Horách.

marianske hory

marianske hory

marianske hory

cyklo f mariankse hory

Nákres trasy na mapě pochází z FB stránky Ostravounakole.cz

Související články


Komentáře

 1. Crazym :

  Nesmyslná trasa odnikud nikam, přitom těmi stávajícími bočními uličkami se dá bez problémů jezdit na kole i dnes. Asi je potřeba utratit love :-) Přitom je to po stávajících bočních uličkách cca 900 metrů a když se podíváte z vrchu na cyklomapu, tak značená trasa kousek od toho už je http://www.mapy.cz/s/c4WN

  Thumb up 0 Thumb down 4
 2. Tomas T. :

  Crazym: Ta trasa skrz komunitni centrum se v provozu? nebo je to stara mapa pred tim nez to centrum postavili? nevite nekdo zda tam bude nejak resena ta cyklostezka pres ten prestupni teminal? Vede vlastne skrz nej. Nebo ji snad zrusi?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Petr :

  Kdyby raději udělali pořádnou trasu mariánky – centrum

  Thumb up 2 Thumb down 1
 4. Adam :

  Petr: K čemu? Naučte se jezdit po silnici.

  Thumb up 1 Thumb down 6
 5. Crazym :

  Tomas T.: Nevím, málokdy jezdím přes město po cyklotrasách. Spíš nepo té stavbě ale je možné, že se to chystají navázat právě na tu přerušenou trasu F, od toho semaforu je to kousek na Sokola Tůmy. Uvidíme po dostavbě toho terminálu.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 6. mJožka :

  Možná se mýlím, ale trasa vede podél sedmi školských zařízení od mateřské školky po budovu fakulty Ostravské univerzity, takže záměrem mohlo být dopravní obsluha těchto institucí. V současné době je možné jet po stezkách od sídliště u křižovatky Českobratrská x Varenská x Hornopolní až po kostel Nanebevzetí P.M., takže až tak odnikud nikam mi záměr nepřijde.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 7. Petr :

  Adam: A proč? To můžeme jezdit pořád po kočičích hlavách místo asfaltu

  Thumb up 1 Thumb down 2
 8. Adam :

  Petr: Silnice jsou zpravidla asfaltované, ve městě obvykle celkem kvalitně. Vedou všude a pravidla provozu na nich s cyklisty počítají.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Michal :

  Adam: Pravidla provozu možná ano, ale řidiči často nepočítají s cyklisty a cyklisté naopak s řidiči. Z čehož plyne větší než malé množství úrazů, často smrtelných. Takže z mého pohledu jak řidiče tak cyklisty, jsou cyklostezky krokem správným směrem (většinou) Kvalitní cyklostezka Poruba-Mariánské hory-Centrum by byla k nezaplacení.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 10. acdlcia [msstavby.cz] :

  Michal: Za to že cyklista nepočítá s řidičem a řidič s cyklistou můžou právě ty cyklostezky. Oddělili jsme je od sebe a oni se odnaučili se respektovat. Budování cyklostezek je kontraproduktivní a znemožňuje vzdělávání dalších cyklistů a řidičů v tomto směru. Cyklostezka je zlo a když náhodou někam nepovede tak se tam cyklista nedostane protože po cestě nebude umět jezdit a nebo ho sejme řidič který nebude ani vědět co to vlastně cyklista je. Stačí jenom trochu ohleduplnosti a dívat se co se kolem děje a ušetříme obrovské peníze které se vyhazují za budování vyhrazených stezek pro úzkou skupinu lidí a můžeme je použít na opravy cest které pak budou sloužit všem.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 11. Thunderbird :

  Existuje dobra mapa skutecnych cyklo tras v Ostrave a okoli (tj. tam, kde nejezdi auta spolu s cyklisty)?
  mapy.cz se nezdaji v tomto dokonale, navadeji prave i po tech silnicich. Diky!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Hynek [msstavby.cz] :

  Thunderbird: neco z tohohle aktualizovano neni? http://www.msstavby.cz/mapa-cyklistickych-stezek-ostrava-06-05-2013/

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.