Cyklistická doprava v Ostravě v roce 2014

Co můžeme očekávat v cyklistické dopravě v  roce 2014?

 Chystá se vyznačení dalších cyklistických pruhů na silnicích Těšínská, Michálkovická a Hlučínská, které jsou ve správě kraje.

Z první etapy zastupitelstvem schválené koncepce rozvoje cyklistické dopravy je již postupně budován na základě vydaných stavebních povolení cyklistický tah kolem řeky Ostravice od Hrabové po Koblovský most (bude financováno z Integrovaného plánu rozvoje města) a tah Greenway podél Odry (společně s Regionem Poodří byly přiznány dotace z ROP).

Moravská Ostrava a Přívoz

V jednání je stále pěší zóna v centru, třeba se již letos dočkáme povolení vjezdu cyklistů.

Nad rámec 1. etapy byla vydána 3 stavební povolení cyklotrasy O podél ulice Hlučínské v Přívoze a dokumentace pro stavební povolení stejné trasy v Radvanicích od centra obvodu až po Slezskoostravský hrad se právě dokončuje.

V centru města má vést cyklostezka po mostu Českobratrské k ul. Poděbradově a dále přes centrum města až k nábřeží Ostravice.

Poruba, Svinov

Zpracovává se dokumentace pro stavební povolení změny cyklistické trasy M, která by v úseku od ul. Bílovecké po Novou Ves měla vést přes svinovské mosty a podél ul. U Boříka až k vodárně a nikoliv jako dosud zajížďkou přes Dubí.

Projekčně je rozpracováno cyklistické propojení trasy T v Třebovicích od Martinovské přes Francouzskou (ta by se měla dočkat cyklopruhů navazujících na ulici Polskou) a Nad Porubkou k ÚMOb Svinov.

V Porubě na ulici Průběžné směrem ke Globusu bude vybudován cyklopiktogram, jež propojí stávající úseky stezky M a Q.

Ostrava Jih

Mělo by dojít k propojení cyklistické trasy S mezi ulicí U Výtopny přes Výškovickou do Pavlovovy, přičemž již v minulém roce začala stavba stezky na této trase novým podchodem pod Plzeňskou ústící do ulice Rodinné.

Trasa P bude prodloužena od zastávky Kolonie Jeremenko k ul. Provaznické s navázáním u polikliniky v Hrabůvce.

Mělo by dojít k propojení cyklostezek v Hrabové od ul. Mostní po levém břehu Ostravice.

V rámci úprav mostů na Výškovické ulici se připravuje stezka mezi Shopping parkem a vodárnou v Zábřehu.

Mariánské hory, Fifejdy

V Mariánských Horách má přibýt nový úsek cyklostezky C od Kauflandu po ul. Chemickou.

Připravuje se prodloužení cyklostezky podél ul. 28. října od krajského úřadu k vybudovanému úseku u Tieto Towers.

zdroj: ostravounakole.cz

Související články


Komentáře

 1. Crazym :

  Povolení k vjezdu cyklistů na pěší zónu? A o tom se opravdu jedná? A pak mi nemaj být ti úředníci k smíchu :-) Jezdím tam celý život a oni mi to nakonec možná povolí… :-)

  Thumb up 2 Thumb down 5
 2. Balde :

  když už jsem u té peší zóny, klidně by mohla vzniknout na ulici nádražní od elektry po českobratrskou, tato část se ted dá objet po nové porážkové, tím byse mohla i rozrůst zabava ze stodolní do nádražní například

  Thumb up 3 Thumb down 2
 3. Michal :

  nebo v celém centru. Objedete to po Rudné a pak Bohumínské. Tady zase někdo upad

  Thumb up 1 Thumb down 3
 4. Balde :

  Michal: to je zas někdo kdo se posere ze když uz jede autem do centra tak by musel jet par metru navic

  Thumb up 2 Thumb down 2
 5. Fred :

  Zakaz vjezdu bych tam nedelal, ale zaslepil bych Nadrazni pred Ceskobratrskou. Zustal by prujezd jen pro tramvaje ;-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Tomas T. :

  Crazym: Chlubit se tim ze opakovane porusujete vyhlasku …. myslite si ze je to vhodne?

  Thumb up 4 Thumb down 2
 7. Crazym :

  Tomas T.: Myslíte, že by bylo vhodnější jako správný ovčan respektující kdejakou pitomost sesedat z kola pokaždé jak se chci dostat domů? :-)

  Thumb up 0 Thumb down 2
 8. Josef :

  Neví někdo, jak to vypadá s úsekem od hradu do Kunčic – je to jediný úsek, kvůli kterému nejde dojet od Krajského úřadu až do FM.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Crazym :

  Josef: Je ve výstavbě, malá část už je hotová, čeká se na dokončení akcí které tam probíhají tj. úpravy toku a břehů a hlavně dobudování potrubí na odvod splašků a průmyslových odpadních vod a to až od Paskova dolů. V plánu byla na r. 2014 ale už teď má minimálně rok zpoždění.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. robert :

  Balde: Část Nádražní od Čs. Legií po Mlýnskou určitě jednou pěší zónou s tramvajovým pásem bude. Jěště je třeba asi počkat až pár lidem dojde, že centrum města je především pro lidi, ne pro auta. V Praze to už pochopili, ono to postupně dojde i sem…

  Thumb up 3 Thumb down 1
 11. Tomas T. :

  Crazym: Ja se taky chci domu dostat autem, a nemohu, protoze si tam nekdo vymyslel nejake zakazy. Myslite ze bych tam presto mel jet?
  Je to jako se vsim jinym. Pokud je uprostred pole znacka 50, tak tam hold tech 50 musim jet. A pokud je to holy nesmysl, tak sve snazeni opru do odstraneni te znacky, a ne do obhajoby porusovani zakazu. Nehlede na to ze kdyz mi pak daji pokutu, tak se pak budu tvarit strasne ukrivdene.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 12. via :

  Josef: Od krajského úřadu do FM jsem v létě jezdil každý víkend. Stačí jet po ulici Na Jízdárně dozadu k tomu sadu a odtama už vede označená cyklostezka až do Hrabůvky. Teda v době dopravní špičky to moc příjemný zážitek není, ale dá se. Na stezce Hrad – Hrabová se nedělá nic. Úsek kolem Bohumínské je stále rozestavěný (se zákazem vstupu) a jedna část kolem Sýkorova mostu stále úplně chybí. Na rok 2014 to jsou smutné vyhlídky – všechno důležité se bude teprve stavět (respektive by se mělo stavět). Osobně bych si přál asfaltování stezky z Martinova do Děhylova.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 13. Crazym :

  Tomas T.: Víceméně souhlasím, snad jen bych vyměnil slovo hold za holt a musím za měl bych.
  K tomu dodám, že se snaží odněkud vytlačit automobilovou dopravu, mají spoustu argumentace mmj. i ekologií a pak ty co se přepravují na kolech zahrnou do zákazu vjezdu :-) Naštěstí pokud člověk nedělá vyloženě pitominy na tom kole v pěší zóně, tak kontrolní složky jízdu na kole v pěší zóně tolerují.
  PS. Někdy mám pocit, že to zmíněné jednání o povolení vjezdu cyklistů do pěší zóny je jen vytváření činnosti pro činnost a demonstrace toho jak jsou nepostradatelní ti v té samosprávě.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 14. Crazym :

  via: Na stezce Hrad > Hrabová se dělá ale musí se čekat na ukončení pokládání potrubí a terénní úpravy. Přípravné práce začaly: http://anonymni.papricka.cz/od-hradu-po-pravem-brehu-ostravice/

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. Houbelec :

  robert: Centrum města je pro lidi. A ti jezdí v autech.

  Thumb up 1 Thumb down 5
 16. Insomniak :

  Houbelec: Pokaždé když narazím na zarytého motoristu, tak si vzpomenu na toto video: http://www.youtube.com/watch?v=XuBdf9jYj7o&feature=youtu.be

  Thumb up 5 Thumb down 1
 17. Martin [msstavby.cz] :

  Houbelec: Nebo jezdí tramvají, autobusem, trolejbusem, na kole chodí pěšky…

  Thumb up 5 Thumb down 1
 18. Houbelec :

  martin [msstavby.cz]: Insomniak: Já jsem neřekl, že je to jediný způsob dopravy. Ale je to svobodná volba jedince. Teď hodně lidí auty jezdí, proto by k tomu měli mít podmínky. Až téměř nikdo nebude chtít jezdit autem, budeme moci výrazně omezit infrastrukturu, která k tomu slouží. Nevidím v tom žádný problém.
  Abych nebyl dezinterpretován, jako obvykle; nejsem nijak proti rozšiřování MHD, cyklo a pěší dopravy, ve skutečnosti se sám pohybuju výhradně těmito způsoby. Ale není rozumné stavět to na úkor existující silniční kapacity, zvláště když ještě asi nejsme na vrcholu intenzit automobilové dopravy.

  Thumb up 0 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.