Komentáře

 1. aggu :

  A severní části se chystají další 3.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 2. adamous :

  Najemnici opet montovny nebo i nejaka pridana hodnota?

  Thumb up 2 Thumb down 1
 3. Marek :

  adamous: Jenže lidé, kteří jsou dnes stále nezaměstnaní, tak mají kvalifikaci pouze k pásu…

  Thumb up 7 Thumb down 4
 4. adamous :

  Marek: No, to nerikam, ale nezda se mne, ze by takovych pozic byl uz ted nedostatek, takhle se akorat zbytecne zabere puda, ktera se dala vyuzit pro neco mnohem vic zajimaveho – treba nejake stredisko vyvoje let.motoru apod.

  Thumb up 6 Thumb down 3
 5. aggu :

  adamous: stavebniny, retail

  Thumb up 1 Thumb down 1
 6. vlecka :

  Neměla tam stát železniční vlečka?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. aggu :

  vlecka: ne

  Thumb up 1 Thumb down 2
 8. aldik :

  Marek: Otázkou je, jestli ti co jsou stále nezaměstnaní vůbec chtějí pracovat a hodí se na práci.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 9. Marek :

  aldik: Ti co nechtějí pracovat a spadají do „dolních 10 miliónů“, tak ty musí donutit systém, což se neděje (bohužel).

  Thumb up 1 Thumb down 1
 10. LK :

  adamous: každý by hned chtěl přidanou hodnotu, jako vývojová centra, apod. Akorát, že ne vše jde dělat tak, že hned začnete od konce. Prvně se musí postavit základy, tedy montovny, ty následně vytvoří potřebu vývojových center. Taky je jednoduché říct, že tady uděláme vývojové centrum, ale kde se pak naberou lidé? Na hodně pozic ve výjovových centrech chybí kvalifikovaní lidé. A ty se kolikrát rekrutují právě z těch, co byli v montovně, ale velice tomu rozumí a pak jsou schopní přejít (jednotky za desetiletí), abytek složitě ze škol. To nic nemění na tom, že v dnešní době je problém do montoven nabrat dost lidí, kteří se hodí na práci. Bohužel existuje mnoho lidí, kteří se na práci nehodí (a pak je bohužel platíme ze svých daní).

  Thumb up 4 Thumb down 6
 11. adamous :

  LK: No, u nas je hlavne problem i jak zamestnat studenty po skole, 90% lidi, kteri se mnou vystudovali FEI na Banske uz tady nejsou a hadej proc? Mesto delaji hlavne lide kolem nas, pokud zde budou jen montovny, tak hadej, jak to tady asi bude nadale vypadat. Podle me je potreba zastavit ubytek inteligentnich lidi z tohoto kraje.

  Thumb up 13 Thumb down 2
 12. aggu :

  adamous: Jak jsi přišel na těch 90%? ;)
  Zajímavé číslo teď přinesl Vondrák – v Ostravě pracuje v těžkém průmyslu (tj. hutním – těžební tu už není) cca 18 000 lidí. A v IT už pracuje v Ostravě taky 18 000 lidí. Trend do budoucna je jasný. Tek co jsme teda za město? Průmyslové nebo IT ? ;)
  A problém s montovnami, které jsou taky potřeba, by s prstem v nose vyřídila dobře řízená imigrační politika. Ostrava s fleku může přijímat několik tisíc lidí ročně. Jenže na to politici a slušní lidé nemají koule.

  Thumb up 13 Thumb down 9
 13. Archer :

  aggu: problem s montovnama vyřeši automatizace..

  Thumb up 6 Thumb down 3
 14. Danek :

  aggu:Aggu:občas zlobíš.Za A) V Ostravě je pořád nezaměstanost 5,3%(ne 2-3%)B)Po hubených časech se zvedají mzdy(které jsou v ČR VELMI NIZKÉ), i kvuli snižující nezaměst.c)nejvíce o zahr.dělníky zebrají firmy, které chtějí levného zaměstanance…potažmo mít svůj vyšší zisk. D)Kde budou bydlet?..potažmo co s němi?..Nedávno jedna paní psala že Z bulhary a Rumuny je to v Plzni super(nejradši by je obratem vypakovali) když skončí konjuktura(nedejbože začne krize)…budeme mít další přijemce dávek….

  Thumb up 7 Thumb down 7
 15. Archer :

  Pokud se vydáme cestou lacine pracovni sily tak zustanem na dne porad …hold nektera vyroba skonci dalši se robotizuje ..hold než 10 rumunu radsi 1 svycarsky robot….navic hodne lidi z MSK odeslo….muzou se vratit…budou li tu lepsi mzdy

  Thumb up 6 Thumb down 0
 16. LK :

  adamous: vzhledem k tomu, že jsem absolvent FEI, v IT pracuji, tak vím, že to co tu píšete je totální blbost. Všichni co něco umí jsou hned zabraní. Stačí se podívat na Kariéru plus, 80% firem tam je IT, nebo hledá IT lidi. Většina firem se teď snaží nabrat lidi už po Bc a ať dělají Ing kombinovaně. I tak to nemění nic na tom, co jsem psal výše, stavět se musí odspodu a musí se zaměstnan i nekvalifikované lidi. Ne každý bude pracovat v IT, nebo ve vývoji, kde je chcete nabrat? Jinak co vím o těch, co odešli do Prahy, tak to byli většinou špatní IT a nechtěli je u nás nabrat, ale v Praze je nabrali.

  Thumb up 8 Thumb down 5
 17. adamous :

  LK: To ano, jenze ty firmy ty lidi tady stejne nezaplati, protoze tady je mala konkurence. Mrkni do Prahy nebo do Brna, kde je tech firem nadbytek a proste jim chybi kvalifikovani lidi, ktere tahaji na vyssi mzdy od nas a neni to jen o IT, je to problem i dalsich oboru.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 18. LK :

  adamous: ano, mrkni se ale i na životní náklady ;-) a říct, že v IT tady není konkurence…to je totální blbost. Týdně mám 3-4 nabídky na LinkedIn. Všechny firmy hledají schopné IT, kteří něco umí a je jich málo. Dokonce už i Tieto začalo přeplácet ostatní, aby někoho nabrali. I my máme obrovské problémy nabrat lidi a to jako BRNĚNSKÁ firma nabíráme za BRNĚNSKÉ platy.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 19. adamous :

  LK: Ano, konkurence tady moc neni, vim o cem mluvim, je pravda, ze pokud jsi sikovny, tak v soucasnem stavu muzes rotovat mezi 5-6 spolecnostmi, takove ty garazove firmy nepocitam. Ja mam taky hodne nabidek kazdy den, ale bud jsou vsechny porad dokola pro par firem v Ostrave nebo vetsinou do Prahy, Brna a nebo do zahranici. Mas ale pravdu, ze zivotni naklady jsou v Praze vetsi, hlavne za bydleni.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 20. LK :

  Výpis IT firem, které nejsou garážovky (omlouvám se, pokud jsem na nějakou zapomněl, jen jsem vypsal několik na ukázku z paměti). Vývoj C#, Java, JS: Quadient, Quest, CentiCon, Ysoft, ABB, Stora Enso, Ness, Okin, AutoCont, Tieto, Kvados, K2, CGI, Programia, Notino, Profiq, Notino, IDC Cema, EmbedIT, Salsita, NetDirect, Continental, WebCont, Siemens, Vendavo

  Thumb up 4 Thumb down 1
 21. LK :

  * IT, nebo mají větší IT oddělení

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. adamous :

  LK: Muze byt, taky je docela dulezita napln prace, nektere pobocky zde slouzi jen jako levne doplneni zdroju pro materske pobocky – tzv. branche, kde v podstate jen sedi resourcy. Ja se ale snazil problem popsat spise globalne, neni to mysleno jen na IT, jen chci rict, ze budoucnost je v robotizaci, podporad malych a strednich firem a podpora inovaci, montoven je proste v soucasne dobe hodne.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 23. LK :

  adamous: tak mi potom vysvětli, jak zaměstnáš lidi bez kvalifikace? Automatizace je cool (jsem taky jejím zastáncem), ale pokud nezaměstnáš lidi, tak budou doma bez práce a pak se z našich daní budou platit jejich dávky. Nemluvě o tom, že to generuje kriminalitu. Nejsou pak ty montovny lepším řešením?

  Thumb up 1 Thumb down 2
 24. adamous :

  LK: No to nerikam, ale ja mam pocit, ze momentalne je pracovnich takovych pozic dostatek, alespon mne to tak prijde. Spise ti lidi nepracuji, protoze se jim to nevyplati a nebo maji dluhy a nez prijit o vyplatu, tak radsi zustanou doma.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 25. Michal :

  Prosím zástupce fňukajících firem, ať vždy ke svému brekotu přidají konkrétní nabízený nástupní plat na pozici, kterou nemůžou obsadit. Ať se můžu zasmát.

  Thumb up 15 Thumb down 0
 26. panakis :

  Na tu bidu co se v ove stavi je dobre, ze se stavi aspon neco. Ta zona jako celek je dost uspesny projekt, ano mohlo by se tam jeste trosku zlepsit, ale jako projekt dobre.. ostrava jede bomby.. obrazne receno.. ale myslim si jakmile nekdo schopny zjisti svoji cenu v zahranici nema duvodu se vracet…
  je to smutny pribeh.. ostrava nikdy nepreplati svetove prilezitosti… vrati se jenom zlomek procenta a to jenom proto, ze ostravu maji jako srdcovou zalezitost anebo selhali na svetovem trhu… byt dobry neni ostuda, ale prilezitost…

  Thumb up 2 Thumb down 2
 27. aggu :

  A to zapomínáte, že všechny VŠ pozice nejsou IT, které teda žije ve zlatém období, ale přej a bude ti přáno ;) Běžný VŠ žije z průměru ČR + řekněme 10 navrch. I tady v Ostravě. Plus minus. Proč bych měl ale reflektovat na nabídku v Praze, kde by mi dali dalších +10 (víc těžko), když o těch 10 okamžitě přijdu v běžných měsíčních nákladech? A jak dlouho budu muset hákovat, aby si vydělal na stejný životní standard jako mám tady? Protože když prodám nemovitost v Ově, mám tak max. 40-50% na něco podobného v Praze. Nevím proč bych měl jít do horšího, to dělá jen blb. A už se bavíme o milionech ve ztrátě a to jsem ještě nezačal. Takže do důchodu, snad, bych se dostal tam, kde jsem teď. Nesmí přijít žádná krize, žádná nemoc. Nic. Kde je ten bonus? Jako že se můžu projít jednou týdně o víkendu po mostě uprostřed turisticky oblíbeného města? LOL. Kultura je v Ově srovnatelná. Koncerty Rickyho Martina nebo 21 Pilots apod. pro kulturní vyžití nevyžaduji.
  A Brno? S brněnskými platy, které se liší od ostravských tak kolem tisícovky, ale s náklady podobnými v Praze bych už musel být naprostý magor, abych o tom vůbec uvažoval.
  Říkám pořád, Ostrava je ideální na život. Pokud z něho chcete něco mít. Jediné co se musí zlepšovat je ekologie a to se, pánbů zaplať, viditelně děje.
  Samozřejmě nejvíc je bydlet v Osoblaze u lesa a pracovat dálkově pro MS nebo Facebook…

  Thumb up 17 Thumb down 11
 28. adamous :

  panakis: Ja si myslim, ze Ostrava ma na mnohem vic a myslim to hlavne z duvodu stale nezastaveneho centra. Chce to vyhazet ty, kteri jsou za to zodpovedni a naopak otevrit Ostravu jeste vic.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 29. Michal :

  Ano. Ostrava, město věčného potenciálu.

  Thumb up 6 Thumb down 9
 30. off :

  Jo Proto za 10 len odeslo z Ostravy 40 tis lidi.!! Co udelal Macura a spol? Podle portalu prace 6000 volných delnickych pozic a administrativa atd 1000 ale to je na celej kraj !

  Thumb up 4 Thumb down 7
 31. Danek :

  off: Ono by to trochu jinak vypadalo kdyby stal Amsterdam office+Nordika 2(to by bylo cca. dalších 2000-3000prac.adm.pozic více)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 32. Rdm :

  Danek: stavba kancelářské budovy automaticky neznamená, vznik nových pracovních míst, ale pouze prostor pro tyto pozice…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 33. off :

  Hnuti Ostravak vse blokuje a Macura a jeho banda neudelala nic. V centru mal byt luxusni hotel ale inverstor se na to vysral pokud magistrat haže polinka pod nohy. Ale Ostrave je to tak. Ostrava ma vic ale bohuzel. Nových 300 mist. Heslo ODS Život do centra hahah. CSSD za rodinu. Ale volic neustale všechno zežere. Vplebný hesla super ale skutek utek.

  Thumb up 5 Thumb down 5
 34. adélka :

  off: vypadá to jako by sis sednul na ježka a stále nemohl vytáhnout bodliny z prd..e :)

  Thumb up 3 Thumb down 9
 35. David :

  Zdravim,nevíte jak to vypada s tím logistickym skladem O23?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 36. off :

  Nechapu OV mysleni 28 je to chudej region ! Nechapu menatlitu lidi ve vsem. Len laguny kdyby se to stalo niekde jinde a cistili to 30 let tak by lidi protestovali. Ludi se naucili takle žit. Vydelavat 15 tis a byt vdecnej. Dnes neni problem klidne vydelat 40 50 tis. Ne OV. Kzdyz bezne vam daji nastupak plat 30 to jiz Olomouci pochopili. Ale budu se opakovat Ostravak dolu da hlavu jeste podpise praci cez agentutu a sup do monterek a makat do bremba 15 tis. Tohle je Ostrava. Pokud nechcecete pro sebe lepsi zivot tak do prdele zvednete prdele a bojujte za sve deti aby nemuseli zit v bide. Ale pokud Ostravaci voli SPD a mysli si ze bude lip tak to ne. Smapatujte se. Demonstruje se sa blosti ale za lepsi platy nepujde do ulic obyvatel ne. Radeji hospode brblat u piva. A nadavat jak je na hovno. Proc Prazaci maji platy nebo proc Brne se maji lip. Zadna sebereflexe. Ostrava neustale bude hazet neuspech na jineho.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 37. off :

  Pani adelko po prve tak vas v CR každej bere ale pokud vy ste spokojena z prumiernim zivotem OV. Nevadi vam zit socke regionu. Kde neni vize. A makat za par supu. Klidne. Je par lidi OV co chteji lepsi zivot pro sebe a sve deti a rodinu. Kdyby ste 20 let nevolili CSSD spolecdne z privatizaci a za podpori Sobotky mozna dnes by ste mneli 30 tis platy a ne 15 :D Pro info z Ostravy bylo 100 pracovných mist zrušeno. Po druhe Ostrava byt za socializmu po Praze druhej bohatej region. HDP na obyvatele je 50 procent je to podle vas dost? Znate pojem ekonomika asi ne? Penize se toci pokud lidi budou vydelavat asi se to obveji na ekonomice ne to je logicke. Proc jsou levnw byty OV za 800 tis si byt nikde nekoupite. Pokud se stehujete nedostanene nic. A vyte proc Praze a Brene nebo Olomouc byty jsou na jine urovny. Je to logiske tam kde se investuje logicky stoupa životni uvoven. A plus ralitni trh. Přiklad investine na Slovensku Nitra Land rover pred přichodem investice ne tam nezamiestanost 3 procenta. Investor zamestna 15 tis lidi. A vyte co se stalo Stoupla zivotni uroven.

  Thumb up 0 Thumb down 6
 38. off :

  Pani Adelko klidne vam mužu poslat ekonomicku statistiku ! Chcete? Možna jste volicka SPD ne? Jednoduche temy pro jednoduche lidi nic ve zlém.
  Nebo se zastavate ANO pro vase info kdyby Babis nebil oligarcha tak o postu premiera tak jenom snil. Vyte jaky je rozdil mezdi populistami a racionalistam uvazovanim. Populisticka politika to je nej. Proc Okamura pouziva jednoduchu retoriku to stejne Babis. Myslite ze Okamura ma řeseni pro Ostravu to vas sklamu ne. To že ma hodne procent to je jeho marketing nic jine nevi. Myslite že by do Ostravy se dostali moslimovia no to ne :D
  Za 28 let je OV problem romove a udelalo mňesto pořadek ne ! OV jich žije 32 tis neoficialne. Pani Adelko a pokud klidne zvojete debatu na ulici o problemech Ostravy a muzeme se pobavit. Jedna super odpoved jedneho zamestnavatele OV. Ostravakovy musi stacit na vyplatu 15 tis, odpoved je tadi levne. Ja se zeptal proc ! Za najem plati 5000 kc. A 10 tis musi vyzit. ! A cekam na odpoved OV je tieto myslite ze je to dost ? Okin kde musite mit aktivni anglictinu slovek a pismem za 19 tis nastup. Ze je OV min 100 agentru prace atd je to super kseft. Ze min mzdu bete v CR 5 procet to je cca 250 tis lidi. Hlavne ji bete nejvic OV. ALe žite si tak dele.

  Thumb up 1 Thumb down 8
 39. off :

  Pardon za čestinu žiju roky v zahranici.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 40. adélka :

  off: Milý pane, většinou se zde do diskuzí nepouštím, pokud mi něco opravdu nehne žlučí, a v tomto případě to byly Vaše ukňourané komentáře ve stylu „ZA VŠECHNO MŮŽOU TI ONI ZLÍ POLITICI“.
  Nelíbí se Vám výše výplaty? Najděte si rekvalifikační kurzy, vyjeďte za prací jinam, začněte podnikat, kandidujte do politiky. Je mnohem snazší brečet nad vlastní neschopností a kopat kolem sebe s tím, že za mou neschopnost může někdo jiný, než zvednout zadek a snažit se něco vymyslet, vyrobit, posunout se dál.
  K Vámi uvedenému jen doplním, že to pro Vás může být s podivem, ale nevolila jsem ani jednu z Vámi uvedených politických stran, ke zbytku se nemá cenu vyjadřovat.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 41. off :

  Po prve ja žiju roky pric, Duvod je ten te Ostrava zaziva exodus. A jako Ostravakovy je mi smutno.

  Thumb up 1 Thumb down 7
 42. adélka :

  Přeměna města těžkého průmyslu na jiné odvětví prostě nejde ze dne na den. Zase tak bych nezoufala, myslím, že Ostrava drží dobrý směr. Dnes pokud chce investor v Ostravě postavit nějakou fabriku, tak už to nemůže být montovna, ale musí tam být i přidaná hodnota, např. inovace a vývoj. V Mošnově byli někteří zájemci, kteří zde měli záměr postavit montovnu odmítnuti.

  Nezapomínejme, že exodus je spojen primárně s útlumem těžkého průmyslu, kdy se Ostravsko stalo s rozvojem hutí ubytovnou pro pracovní sílu z celé ČSR a dnes se prostě tyto síly vyrovnávají.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 43. off :

  Reformace mala nastat po 89 roku ! Na ubytek mist se musi připravovat min 10 let do předu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 44. archerr :

  adélka: Muzete priblizit nektereho z odmitnutych investoru v mosnove? patrne myslite linglong ,nebo jeste neco jineho? ptam se protoze mne Mosnovska zona zajma.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 45. adélka :

  archerr: Promiňte bohužel nemohu

  Thumb up 0 Thumb down 0
 46. Archer :

  adélka: velká škoda vždy mne hlodá trocha zvědavosti …. :-) čekam co budou za možne investice o kterych mluvil p. Vondrák před rokem. Celkove se divim ze ta zona jiz neni davni zaplnena, včetne male rozvojove zony

  Thumb up 0 Thumb down 3
 47. Danek :

  Archer: Kde to bylo uvedeno, já čtu pravidelně…..je to toto?https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/do-prumyslove-zony-v-mosnove-se-zrejme-chystaji-investori-z-usa-a-koreje-1335475

  Thumb up 0 Thumb down 0
 48. Danek :

  https://www.euro.cz/byznys/v-mosnove-roste-jedinecny-logisticky-areal-1409267…pak tu mám cca. 2měsice starý článek…zajimavé.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 49. Archer :

  Danek: ano je, jedna se udajne o vyznamne vyrobce …ale ceho nikdo neuvedl. Jinak v logisticke zone ma vyrust sklad spolecnosti PST logistics. Jinak dobre stranky jsou http://www.skladuj.cz nebo logistika
  Ihned.cz

  Thumb up 0 Thumb down 0
 50. Danek :

  Archer:Mě by taky zajímalo jak vypají ty investoři z leteckého prumyslu?jedna měla být z Ukrajiny, všude psali, že je tam vyšší přid.hodnota a pak se to nějak vyšumělo.Taky by mě zajímalo, proč OV zkoupila s cílem sjednotit pozemky kolem Karoliny..co tam planují.atd….nemá někdo info?….jak řikám reportu se dočkáme jedině od čtenářu..pokud někdo něco ví.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 51. Archer :

  Danek: vim vyšumelo…vyšumelo toho vic…třeba polska drevarska firma do karvine . Je to škoda podle mne je třeba každé práce, ale musi byt ohodnocena …libi se mi styl nekterych firem kteri sleduji mzdy v oboru a prizpusobuji se jim

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.