Revitalizace areálu letního kina Nový Jičín

Nový Jičín vypsal veřejnou zakázku na „Revitalizaci areálu letního kina“. V článku najdete vizualizace a stručný popis projektu.

Předmětem veřejné zakázky je revitalizace I. etapy úprav nevyužitého areálu letního kina. Jedná se o plochu o výměře téměř 6000m2, která navazuje na ucelenou plochu zeleně s parkovou úpravou.
Ústředním bodem revitalizace letního kina je vodní plocha s uzavřeným oběhem vody, navržená v jedné výškové úrovni, doplněná o ostrov, dřevěné modřínové molo, skalní vodopády a situovaná do středu řešené plochy do prostoru původního hlediště letního kina.
Součástí realizace je znovu vysázení víceřadé aleje lip, které budou tvořit nejvyšší stromové patro revitalizovaného areálu. Nižší patro nové výsadby stromů bude tvořit alej partnerství, lemující navržené obloukově směřované zpevněné plochy promenády, diagonálně protínající areál po čtvrtkruhovém půdoryse. Zbývající nezastavěná část areálu je navržena jako primárně travnatá plocha, kombinovaná s výsadbou lučního kvítí a bylinkových záhonů.

zdroj: ezak.novyjicin.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.