Administrativní budova Havířov

Investor stavby: B4B INKASSO, s.r.o.
Termín realizace: 08/2012 – 08/2013
Finanční objem stavby: 36,6 mil. Kč bez DPH

Jedná se o novostavbu administrativní budovy s přízemními prostory pro komerční využití. Objekt má čtyři nadzemní podlaží a není podsklepen. Půdorysný tvar objektu vychází z obdelníku, jehož čelní fasáda je v mírném poloměru vypouklá. Střecha byla navržena jako plochá s atikou. Fasáda v prvním nadzemním podlaží je vytvořena z keramického obkladu, druhé a třetí podlaží je poté provedeno částečně v silikonové probarvené omítce bílé barvy a částečně z dřevěného obkladu. Dřevěný obklad v třetím nadzemním podlaží je navíc doplněn o vodorovné žaluzie. Okna a prosklené fasády jsou vyrobeny z hliníku a zaskleny izolačním dvojsklem. Interiér budovy je členěn převážně prosklenými dělícími příčkami s  bezrámovou konstrukcí.

havirov

havirov

havirov

zdroj: ridera-stavebni.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Tano :

  To je zajímavé, při pohledu na ty obrázky jsem si myslel, že jsou nakreslené počítačem a ono už je to přímo reálná stavba. :-)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 2. Johanes :

  to Tano: Ja si to taky myslel do doby nez jsem si precetl koment :) a podival se zpatky na fotky.

  36 mega mi prijde jako dobra cena. I kdyz pravda, jak zpetne ctu, dum je nepodsklapen a buhvi jestli je to cena na klic nebo ne.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Dejvid :

  Do obytné zástavby toto nemá co se vsírat… Barák sice hezký, ale tam by mělo vzniknout leda tak pořádné parkové zázemí pro obyvatelé intravilánu nebo maximálně moderní parkování střídavé se stromovou zelení….

  Thumb up 1 Thumb down 6
 4. Šimi :

  Pozde ale preci – tak timto heslem se asi autor řídil!!!Ten barak uz stoji asi rok,takze BUDÍČEK ;)

  Thumb up 0 Thumb down 8
 5. Martin [msstavby.cz] :

  Šimi: Velmi se omlouváme, ale v redakci jsme 3. A to z Ostravy a opravu několikrát do roka neprojíždíme každou ulici v milionovém kraji. To prostě není možné. Tohle je spíše problém v pasivitě čtenářů. Takže pokud jsi o stavbě věděl, měl jsi nám do redakce dát vědět.

  Thumb up 6 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.