Crestyl Slezanku v Opavě neopraví

Aktuální informace k projektu Slezanky v Opavě.

Developerská společnost Crestyl chátrající obchodní středisko Slezanka v centru Opavy neopraví. Stavět bude pouze na volných plochách v těsném sousedství. Firma přitom loni předložila projekt, který Slezanku s novým areálem propojil. Od tohoto záměru developer nakonec ustoupil. Tvrdí, že město nereaguje na jeho návrhy a už není možné dál realizaci projektu oddalovat. ČTK to dnes řekl mluvčí společnosti Ondřej Micka.

„Do dnešního dne jsme neobdrželi konkrétní požadavky od města. Nikdo nereagoval ani na naši nabídku na zakomponování a rekonstrukci Slezanky, kterou jsme předložili ve veřejné soutěži před rokem. Každý musí pochopit, že po více než deseti letech práce si již nemůžeme dovolit další přepracování a odklad projektu. Proto jsme se rozhodli projekt realizovat v území za Slezankou v podobě, která odpovídá platné smlouvě,“ řekl výkonný ředitel skupiny Crestyl Simon Johnson.

Primátor města Radim Křupala (ČSSD) ČTK řekl, že radnice musí záměry Crestylu respektovat. Firma má totiž s městem už řadu let podepsanou smlouvu, která jí umožňuje území za Slezankou zastavět. V opačném případě by magistrát platil pokutu. „Nicméně očekáváme, že toto sdělení bude městu oznámeno oficiální cestou. Čekáme také, že nám budou podrobně záměry firmy popsány,“ uvedl Křupala. Jaký bude další postup města, proto nyní nechce předjímat.

celý článek: archiweb.cz

Související články


Komentáře

 1. Aleš :

  Další zrůdnost na obzoru, tentokrát v historickém středu. Cožpak se nenajde nikdo, kdo by učinil definitivně přítrž aroganci a zlovůli chamtivých developerů???

  Thumb up 3 Thumb down 1
 2. aldik :

  Já spíš hlavně nechápu, jak si může ten investor myslet, že se v centru Opavy uživí další obchodní centrum.. Vsadím se, že SC Breda plně obsazená stále není, k tomu stará Breda jako OD duchů (tak jak se říká města duchů) a pak taky stejně by to do Opavy žádné nové značky na 99% nepřineslo, jen nové pobočky těch stávajících a z větší části ještě k tomu jen přesun současných poboček.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 3. acdlcia [msstavby.cz] :

  Aleš: Cožpak se nenajde nikdo, kdo by učinil definitivně přítrž omezenosti a laxnosti městských zastupitelů???

  Thumb up 5 Thumb down 1
 4. Ondřej Višňa :

  Když se řešili návrhy na novou podobu Slezanky, bylo mi o 10 let méně. Dodnes je vše při starém, pouze s tím, že došlo k demolici budovy ministerstva zemědělství. Tehdejší návrhy na podobu Slezanky byly opravdu mimo. Nechápu, jak město tehdy mohlo podepsat tak nevýhodné smlouvy s investorem. Výsledkem je nekonečné oživování již mrtvého a nerentabilního projektu, jen aby se smlouva dodržela, případně aby se na tomto projektu něco ze strany investora vydělalo. Bojím se, že výsledkem bude nějaký paskvil.

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.