Česká televize k prolukám

Česká televize natočila reportáž zabývající se bránění výstavbě v centru města Ostravy a pochybnému přístupu radnice.

Na jedné straně tedy máme zájem investorů napumpovat do centra města 5 mld. kč. Až tisíc pracovních míst, nové hotelové pokoje, byty. Projekty, které od všech vyjadřovacích orgánů dostanou kladné stanovisko.

Na straně druhé máme radnici vedenou Hnutím Ostravak vydávající zamítavá stanoviska pouze na základě vlastního dojmu. Toto politické uskupení vede uvolněný radní pro dopravu města Ostravy p. Semerák a zároveň člověk stojící za developerskou společností Slezské nemovitosti.

Alibismums, lži, střet zájmu.

A pak tu máme komické kroky obvodu a magistrátu, že vážně chtějí, ať se v centru staví, tak začnou ždímat veřejné rozpočty na vlastní bytové projekty.

Reportáž pokračuje rozhovorem s paní Arch. E. Špačkovou z VŠB-TUO.

Obvod se odvolává na nedostatek parkování v centru města. Pro statickou dopravu v centru města jsou však vypracovány dokumenty na základě objednávky OD MMO JÚ 417/XV , od společnosti Ostravské komunikace – POSOUZENÍ STATICKÉ DOPRAVY. Z dokumentů vyplývá, že nabídka převyšuje poptávku. Datum zpracování je listopad 2016.

Obvod má zpracované projekty, kdy jen minimálními zásahy do komunikací, do inženýrským sítí a vzrostlé zeleně vznikne až 327 nových stání. Zpracovatel dokumentace navrhuje další podobné drobné zásahy, kdy může vzniknout dalších 399-451 parkovacích stání.

Od obyvatel ulice Pobialova víme, že samotný radní p. Semerák, skrze svou společnost Slezské nemovitosti, připravuje na parcele 320 v k.ú. Moravská Ostrava stavbu multifunkčního domu. Postup rady obvodu Moravské Ostravy u tohoto projektu bude velmi zajímavé sledovat…

Místo výstavby:

Jeden z příkladu dopadu současné radnice Moravské Ostravy. Magistrát má zveřejněné na webových stránkách města největší zaměstnavatele v Ostravě. Na čtvrtém místě je společnost Tieto, která sídlí ve výškových budovách u náměstí Republiky. Za současných podmínek kladených obvodem by stavba musela jít stejný počet pater do země, co šla do výšky. Na což by investor rozhodně nepřistoupil. Málokdo je dobrovolně ekonomický sebevrah.

Sídlo společnosti Tieto:

Související články


Komentáře

 1. Michal :

  5 mld. kč? Až tisíc pracovních míst? Nové hotelové pokoje?
  Kdo a hlavně odkud tyhle numera sype z rukávu?

  Thumb up 6 Thumb down 15
 2. Danek :

  Michal: Jen Amsterdam Office mel mit pri plne obsazenosti cca.1500prac.mist.

  Thumb up 17 Thumb down 3
 3. Crazym :

  Tak doufejme, že tam pan Semerák na té parcele bude mít dostatek parkovacích míst, nenaruší klid v mateřské školce vedle a nepoškodí nějaký ten strom důležitý pro životní prostředí Ostravy :DD

  Thumb up 17 Thumb down 3
 4. thvari :

  tohle odblokují jedině volby, nic jiného se s tím nedá dělat. a pokud Ostravak opět získá dost hlasů, bude tahle mizérie prostě pokračovat dál, toť celé.

  Thumb up 24 Thumb down 1
 5. Martin [msstavby.cz] :

  Michal: Video v článku se dá spustit.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 6. Aleš :

  ANO, bude líp !!!

  Thumb up 2 Thumb down 7
 7. Michal :

  Týý jo, fakt? A kde tam zazněl zdroj? To „cirka“ a 2x „možná“ mám chápat jako zdroj?

  Thumb up 4 Thumb down 13
 8. Martin [msstavby.cz] :

  Michal: Pokud potřebuješ zdroje, proklikni se #ovastory pod nadpisem článku na různé projekty, které se nerealizovaly. Jakou mají plochu, počet jednotek apod. Vytvoříš si představu.
  Za další. Bývalý starosta centra Ostravy určitě ví z jednání a schůzek na radnici, kolik některé projekty měly stát a a co by přinesly. Nadále je v opozici, která má přístup k informacím také.

  Ale chápu, že to je v tvém absurdním jednání zbytečné.

  Thumb up 15 Thumb down 7
 9. Danek :

  Aleš: v minulosti jsem psal,ze pokud nebude vetsinovy volebni system…tak to bude vzdy jen o kompromisech.A to me nekteri napadali s dem.principy.bohuzel pokud je Ano v koalici s Ostravakem,budeme muset cekat do voleb….protoze samozrejme Ano bude lip nema nic proti vystavbe.

  Thumb up 5 Thumb down 5
 10. thvari :

  Danek: To nemá s poměrným volebním systémem nic společného, ten se dá aplikovat v zemích s dlouholetou demokratickou tradicí jako USA nebo Velká Británie, kde jsou dvě silné, střídající se strany a zbytek jsou marginální uskupení. To že po něm teď najednou zčistajasna volá Andrej Babiš jako zakladatel úplně nového hnutí jen proto, aby měl absolutní moc kontrolu nad vládnutím, je samozřejmě zcela absurdní. Naopak země jako Německo nebo Česko, které mají zkušenost s tím, že si lidi do čela země vesele zvolili fašisty a komunisty, většinový volební systém z moc dobrého důvodu nemají, a to přesně proto, aby znovu nesvěřili moc do rukou bláznivým, všehoschopným egomaniakům, což přesně někdo bezskrupulózní jako Andrej Babiš je, byť ještě není tím úplně nejhorším. Ale je jenom dobře, že máme co nejvíce pojistek a pák, protože my jsme národ notorických ohýbačů pravidel ve vlastní prospěch. Čím víc brz a kontrol moci, tím bezpečněji pro celou ČR.

  Lukáše Semeráka si tam lidi zvolili, a to ne jednou, ale opakovaně, takže co se dá dělat. Budeme čekat, až si zvolíme někoho jiného, kdo novostavby brzdit nebude.

  Thumb up 18 Thumb down 4
 11. Marek Bednarz :

  Panebože, to je výmluv. Hlavně, že mají teplé křeslo a plnou hubu frází připravených pro média. Děs.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 12. Hynek [msstavby.cz] :

  Michal: pokud mas oponentni cisla (idealne se zdrojem), je tady fajn prostor to rozcupovat, prosim:

  Thumb up 6 Thumb down 4
 13. David :

  Dnes jsem na idnes četl, že se má stavět nová výšková budova Tieto (vedle té stávající). Nevíte něco o tomto projektu?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. Danek :

  Martine, ještě jednou máš nějaké info ohledně vyškové budovy Tieta2..?..vedle té stavajicí.V minulosti to CTP vedle koupilo, ale na klasickou stavku….ale v novinách je napsáno,tam má být vyšková budova…což vzhledm k růstu Tieta je jasné.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 15. balde :

  „výšková budova“ není ani aktuální Tieto

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: O tomto záměru jsme psali již před pěti lety. http://www.msstavby.cz/administrativni-objekt-namesti-republiky-2-faze-31-08-2012/

  Nic jiného tam schválené není. Respektive jsme v dokumentech nic jiného nezaznamenali. Je to typická kancelářská budova podobná těm, co jsou ve Špilberk office centru v Brně.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 17. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: o tom vim,ze pozemek ma Ctp,i o tom projektu.jen v novinach bylo jasne uvedeno,ze se v miste planuje vyskova budova…cili misto uvedeneho projektu vznikne neco vyssiho.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 18. Dříč :

  Vypakovat z radnice, škodnou!!! Na podzim k tomu bude příležitost!

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.