Komentáře

 1. aldar :

  Tím, že knihovna má teď o dvě patra více, už to není kostka ale blíží se to věžáku s divnými proporcemi

  Thumb up 20 Thumb down 4
 2. David :

  je vůbec někde k dispozici finální verze projektu po tom co ho tihle architekti aktualizovali – za ty poslední roky a miliony které jim město zaplatilo bych čekal super vizošky a pořádnou prezentaci aktualizovaných půdorysů včetně toho jaké nové technologie se tam vlastně objeví pro dnešní dobu ne-li budoucí. Na Internetu jsou stále původní materiály z roku 2004, 20let od vzniku a posun bohužel nikde ani žádná myšlenka inovace samotné budovy :(

  Thumb up 16 Thumb down 3
 3. Vítek :

  Jen mne udivuje, že odborná architektonická firma podá 4.2. 2021 podá žádost o stavební povolení, která nesplňuje veškeré náležitosti zákona a trvá ji skoro 2 roky než ji řádně doplní. Je to divné.

  Thumb up 16 Thumb down 4
 4. paul :

  Opravdu jsme si jistí že v současné době potřebuje Ostrava další ehm „kostku“? Pokud nebude realizována ani vodní plocha se zelení okolo, žádný nadčasový projekt v tom už nevidím. Spíše mě jímá hrůza. :( Prý moderní město. 🙈🤣🤐

  Thumb up 18 Thumb down 29
 5. Venca :

  Oproti puvodni verzi – hnus

  Thumb up 16 Thumb down 19
 6. David :

  Vítek:
  připomenu, že toto duo Kuba & Pilař získali ocenění „Architekt roku 2022“ takže jestli jediný Upgrade spočívá v tom že nandali extra dvě patra… Za mě se měl projekt kompletně přepracovat včetně vizuální podoby, to co bylo wow před 20ti lety je už dnes passé. Nedokážu si představit, že bych dnes oprášil domeček který jsem přes 20ti lety vyprojektoval ve cvičení na stavební průmyslovce a začal ho realizovat… 🤦‍♂️

  Thumb up 15 Thumb down 13
 7. Paul :

  Tolik červených dislajků za kritiku kostky jsem nečekal. 🔥
  Tak doufám že budete spokojeni v parném létě pred černým kvádrem s betonovou plochou okolo, který ani nepočítá se zelenou střechou, či jinými chladicími prvky. Jo a ten vstup posunutý doprostřed je slušné retro.
  Černá perla byla oproti tomu nadčasový projekt. 😓😥😎

  Thumb up 16 Thumb down 16
 8. Paul :

  Ok sorry ted jsem to detailněji četl. Jezírko okolo se směšnou hloubkou 5cm. 🤣🤫

  Thumb up 5 Thumb down 16
 9. Michal :

  Černá kostka, která není ani černá, ani kostka. Dost odpudivé.

  Thumb up 17 Thumb down 15
 10. PavelM :

  Byl to hnus tehdy, je to hnus i teď, navíc už zastaralý. Černá kostka – jakože černá ostrava – uhlí, hahaha. A ten tvar, jak inspirativní! Jímá mě blaho a má duše je povznesena. Úplně mám chuť se jít vzdělávat – do dalšiho hranatého kanclu. Sypte mínuska.

  Thumb up 13 Thumb down 21
 11. Karlos :

  Nač takovou budovu.
  Nám stačí digitální knihovna https://www.digitalniknihovna.cz/

  Thumb up 6 Thumb down 19
 12. balde :

  Karlos: to byste se musel podívat do světa co dnes znamená moderní knihovna, a jaké funkce přináší pro občany a studenty, chápu že vaše představa je omezená na půjčování knih :D, ale je třeba se vzdělávat Karlosi

  Thumb up 20 Thumb down 5
 13. Paul :

  Přehled „současné“ architektury Ostravy v roce 2025. Bílá kostka Karolina, Černá kostka knihovna, UFO – dům kultury Klementa Gotwalda a Bílý stín – bílá křížová kostka k domu umění. 🤫 FuckKulta umění – šedá kostka. 😎🤭 Ostrava !!!

  Thumb up 10 Thumb down 16
 14. LK :

  Paul: Co jste čekal? Plavecký bazén? Podívejte se, jak hluboké je jezírko u Svinovského nádraží – taky pár centimetrů. To samé fontána v Nová Karolina Park.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 15. Josef :

  Lidé zapomněli že byla černá Ostrava huťe doly a prach všude některým to chybí a proto si to chtějí stále připomínat jsou to studování lidé hloupí nám horníkům, hutnikum to nechyběla jatka pro koho pro pár studovanych obyčejný člověk tam nepůjde.

  Thumb up 3 Thumb down 15
 16. Hans :

  Josef: Jak vám vysvětlit, že jedině díky studovaným lidem může být celá Ostrava bohatší a prijemnejsi. Nebýt studovaných lidí, pořád ještě žijeme v prachu a všude jsou hustě. Nepříjemný život.

  Thumb up 18 Thumb down 3
 17. Mx :

  Paul: bohužel máte pravdu, těch kostek je nějak moc. Když chybí invence a kreativita a peníze, udělej kostku. Tímto jako tyto projekty primárně černobíle neodsuzuji, ale dost už kostek.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 18. Mx :

  David: psal jste o absenci kvalitní nové vizualizace, což za ty peníze by měla být samozřejmost. Paranoidně by se dalo spekulovat, proč. Nebudeme moci vytýkat její nedodržení a kreativitě během výstavby jsou opět dveře otevřeny.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 19. davidb :

  YESSSS💪! ČERNÁ KOSTKA BUDE!!! Ministerstvo životního prostředí přikleplo na náš krajský projekt 1,6 miliardy z evropského Fondu pro Spravedlivá transformace. ☝️Nové sídlo Moravskoslezské vědecké knihovny bude navíc supermoderním centrem digitalizace, vědy a inovací💫. Stavba začne v příštím roce, hotovo bude v roce 2027. Černá kostka bude důležitým symbolem transformace našeho regionu směrem od těžkého průmyslu k inovacím a nejmodernějším technologiím.

  Thumb up 15 Thumb down 3
 20. David :

  davidb:
  vy jím to opravdu žerete? “ supermoderním centrem digitalizace, vědy a inovací“ – jestli se má stavět za rok tak bych tu inovaci chtěl vidět už teď prosím, v čem spočívá v té navržené budově? Podle toho co se stále prezentuje je ta budova sama o sobě s nulovou inovací zvenku i zevnitř…..

  Thumb up 2 Thumb down 8
 21. davidb :

  David:
  Já jsem jen zkopíroval text z facebooku :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 22. Alexx :

  Mám obavu, že Černá kostka se v průběhu let proměnila ve fetiš, spásnou modlu – která ale bez dalšího tím fetišem zůstane.
  V ekonomice s minimální přidanou hodnotou, která v regionu zcela převládá, každá vzdělávací instituce, i kdyby fungovala sebelíp, bude mít dva efekty:
  1. Zvýšení podílu příjmů z průmyslové výroby, které budou vyvedeny mimo region, resp. mimo ČR,
  2. Zvýšení odlivu vzdělanější části populace mimo region při přechodu do produktivního věku.
  Hezkou ilustrací je reakce v regionu na boom AI: KHKMSK je v této věci zcela sterilní, logicky očekávaná smršť seminářů, workshopů, přednášek o významu a využití AI v průmyslu se jaksi nekoná. A také po něm není poptávka: průmyslové podniky v kraji čekají, co jim nařídí jejich zahraniční matky a zadavatelé zakázek. Prostor pro vlastní iniciativu a expanzi tuzemského managementu je v tomto typu ekonomiky nulový, stejně tak vůle toho mále zdejších majitelů subdodavatelských firem po nějakém progresu.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 23. David :

  Alexx:
  naprostý souhlas a mě jen udivuje, že najednou město našlo finance na kostku, která je stále na papíře v úplně stejně podobě přesně 19let! Najednou :)))) prostě PR aby se neřeklo…

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.