Byty Bolatice

ova

Koncepce bytového domu vychází z principů spojení výhod rodinných řadových domů a klasické nízkopodlažní bytové výstavby. Je zde také brán zřetel na moderní sociální trendy, které preferují bezpečnost bydlení a také částečně chráněné bydlení pro seniory a samostatně bydlící osoby. Princip spočívá v tom, že byty v přízemí jsou řešeny v úrovni zahrady, čímž je možno jim přičlenit malou soukromou zahrádku. V jednom domě jsou 4 soukromé zahrady (o ploše 170 m2 každá), z nichž je řešen přístup obyvatel do poloveřejného prostranství. Do společné zóny je možné umístit doplňkové drobné stavby pro relaxaci (bazén, venkovní gril, pergola…). Tímto dochází k synergickému efektu rozvoje sousedských vztahů, větší bezpečnosti a úspoře financí při údržbě zeleně (svépomocná údržba zeleně).

Dispoziční řešení bytů je funkční a úsporné, spojením obývacího pokoje a kuchyně vznikají velmi atraktivní prostory, zvláště u bytů 2+kk až 3 +kk. Všechny byty mají lodžie nebo balkony, u bytů 1+kk se jedná o nadstandardní vybavení. Modulová konstrukce dispozičního řešení umožňuje navrhování mezonetových bytů.

ova
Stránky projektu

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.