Revitalizace Ulice Československé armády

Autor: Ing. arch. Mgr. Karel Cieślar
Klient: Statutární město Ostrava
Ulice Československé armády (ČSA) a Rychvaldská jsou páteří zastavěné části městského obvodu Michálkovice a spolu s Michálským náměstím tvoří zajímavý lineární urbanistický prostor. Ten je umocněn architektonickou dominantou celé kompozice centra – národní kulturní památkou – Dolem Michal- s charakteristickou těžní věží.
Přes všechny pozitiva industriálního dědictví chybí v centru Michálkovic kvalitní veřejná prostranství a „uchopitelný“ prostor náměstí.
Návrh revitalizace je členěn do tematických okruhů hlavně z hlediska funkčních dopravních celků jako jsou: křižovatky, zástavky MHD, náměstí, parkoviště apod. Uliční prostor a veřejná prostranství se „revitalizují“ především tím, že se podaří harmonicky skloubit všechny druhy pohybů obyvatel a návštěvníků centra městské části.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.