Bytový dům Hlubčická

Na ulici Hlubčická v Krnově v budoucnu vyroste bytový dům.

Zastupitelstvo města Krnov schválilo na svém zasedání 1.9. 2021 prodej pozemku číslo 881 o výměře 1211 m2, druh pozemku zahrada v katastrálním území Krnov – Horní Předměstí. Nemovitost je zapsána u Katastrálního úřadu pro Moravskoslezský kraj, Katastrální pracoviště Krnov na LV č. 2088 pro vlastníka Město Krnov. Na pozemku bude vystavěn bytový dům. Po dobu výstavby bude pozemek pronajat dle Opatření obce č. 2/2011. Kupujícím je společnost DMHERMES PROPERTIES s.r.o. Kupní cena byla nejvyšší nabídnutou cenou v prodejním řízení obálkovou metodou, a to ve výši 800,00 Kč/m2 + náklady spojené s převodem + příslušná sazba DPH.

Předmětný pozemek byl nabízen několikrát již od roku 2011, a to v souladu s územním plánem pro výstavbu bytového domu, kdy je nutné dodržet uliční čáru a výšku budovy. Bohužel i když se našel zájemce, nikdy nedošlo k realizaci stavby a od prodeje žadatel odstoupil. Pozemek není vhodný k výstavbě rodinného domu.

Nově byl záměr prodeje schválen v Radě města Krnova dne 1. 6. 2020 pod číslem usnesení 1521/37/RM/2020.

Pozemek byl zveřejněn na úřední desce po dobu 2,5 měsíců. Na tuto nabídku reagovali 4 zájemci.

zdroj: krnov.cz

Související články


1 komentář

  1. Hans :

    To mě vždycky potěší, když vidím, že se něco začíná hýbat. V celém kraji je velký prostor pro dostavbu bloků a ulic menšími rodinnými domy. V Polsku jsem viděl, že to může fungovat, tak snad i u nás.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.