Bytový dům Frýdek-Místek

Nevyužívaná výměníková stanice na ulici Malý Koloredov se má proměnit na bytový dům.

Automaticky a bezdůvodně se proti přestavbě nevyužívaného objektu na bytový dům objevil odpor místních obyvatel. Stavba má minimální vliv na okolí a spíše mu může pomoci.

zdroj: FB skupina Frýdek Místek

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Pavel :

  Připomíná mi to nechvalně známou vlnu zahušťování sídlišť. Ani konkrétní provedení se mi nelíbí, jakási asymetrie za každou cenu.

  Thumb up 10 Thumb down 9
 2. 109 :

  Tady musím souhlasit. Asi by to vyniklo na větším pozemku. Navíc v některých bytech asi moc světla nebude.

  Thumb up 7 Thumb down 6
 3. Aleš K :

  Vzhledově to není nic světoborného, v každém případě, takové využití vyměníkové stanice chválím.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 4. MM :

  Lidé si stěžují, že nejsou byty, ale když se staví tak jsou proti. To bude tím, že cílová skupina je právě u těch, kteří bydlení hledají a ne u těch kteří bydlí :-) Divím se jen jedné věci, že tam nejsou balkóny, lodžie nebo terasy. V dnešní době to chce každý, co potom za takových 20-30 let. Zástavba OK, ale vzhledově nic extra.

  Thumb up 10 Thumb down 5
 5. koudy :

  Doufám že ta výstavba doplní do sídliště další funkce – obchod, školku, hospodu. Prostě bude napomáhat k soběstačnosti klastru.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 6. JN :

  Opravdu máte za to, že nevole obyvatel je automatická a bezdůvodná? Zkuste být tedy prosím srozumitelní a transparentní, jak jinak správně požadujete po ostatních, a ten nedůvodný odpor konkrétně popište a vyvraťte. Děkuji

  Thumb up 10 Thumb down 6
 7. Mike :

  Velikost parcely, typ a odstup okolní zástavby není úplně slucitelny s vaším záměrem. Navíc to, že chcete ukrojit část stávajícího parkoviště u bytového domu Coloredo. Jistě, udelat něco s nevzhlednym výměníkem je chvályhodné, ale váš návrh je opravdu pro kvalitu stávajícího bydlení a dle vizualizace i pro mnohé z plánovaných bytů, vysoce nevhodný.

  Thumb up 6 Thumb down 6
 8. Crazym :

  Mike: Fakt?

  Thumb up 5 Thumb down 5
 9. Petra :

  Začnu tím, že jsem z Malého Koloredova, a rozhodně nejsem proti tomuhle projektu. Zažila jsem tam prádelnu, bar, i hernu. Ale (ale?) pár věcí mi není jasných:
  – proč tak nízká stavba? Nelze zvednout současnou budovu výš a využít prostor líp? Malá nenápadná kostka ve stínu se spíš hodí na nějakou občanskou vybavenost, než jako byty.
  – jak se bude bydlet v té vyšší nudli? Co tam bude?
  – kdo bude cílovka? V Coloredu nebydlí bůhvíjaká honorace, víme… Současná stavba mi ale nepřijde vhodná ani pro nízkorozpočtový život (půjdu bydlet na koloredo nebo na sídliště), ani pro luxusní bydlení (chybí mi balkony, parkování a z jedné strany i dobří sousedé). Takže Korejci? Nemyslím si, ani jejich barák na konci ulice není plný a byty na prodej se léta bezmocně válí na internetu.
  Otázky, samé otázky… Prostor by se rozhodně využít měl, jako bydlení – proč ne – ale tímto způsobem? Sama něco v Místku dlouhodobě sháním a doufám v novou výstavbu, ale tohle mě nějak neláká a to ani nevidím přesné dispozice. Zdá se mi, že tady zůstává potenciál místa nevyužit.

  (pro nemístní dodám, že v lokalitě je občanské vybavenosti – hospod, školek, obchodů i míst k relaxaci – dost)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 10. Petra :

  Petra: A…. objekt ma mit podzemni parkoviste!

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.