Bytový dům Bazalka

Nad stadionem Bazaly se plánuje nový bytový dům s příznačným názvem Bazalka.

Informace nám zaslal čtenář. Děkujeme!

Bytový dům bude umístěn v blízkosti nedávno postaveného bytového domu Atrium Slezská. Nový objekt docelí blok domů mezi ulicemi Českobratrská / Olbrachtova / Jaklovecká / Nejedlého. Nejedná se o finální podobu, materiál pochází ze schvalovacího procesu.

Související články


Komentáře

 1. Cerva :

  Super,zacina se nam zase stavet v Ostrave?

  Thumb up 14 Thumb down 1
 2. D-r :

  To budou mít lidi krásný výhled z Atriuma)))

  Thumb up 13 Thumb down 1
 3. Adam (ten hodný) :

  D-r: tam už je prodáno, není co řešit :)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 4. LK :

  nelíbí se mi, že to je další stavba, která „dotváří“ blok, ale není napojená na stávající zástavbu a mezi novou a stávající zástavbou je mezera.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 5. Tomin :

  LK: Máte pravdu, ale přesně v tom místě, kde by se mohl dotvořit blok (větší mezera) jsou staré garáže, proto je to zřejmě uděláno takto. Proč je ovšem malá mezera i na protější straně moc nechápu. Každopádně, jak už Martin napsal „nejedná se o finální podobu, materiál pochází ze schvalovacího procesu“, tudíž lze předpokládat, že se vizualizace změní alespoň 3krát. My, jak už jsem někde psal, můžeme akorát doufat, ať to není k horšímu, jak už se stává v Ově tradicí. Jak se říká, papír snese všechno a tady v Ově to bohužel platí dvojnásob. Chtělo by to od úředníků, aby si trvali na tom, co jim bylo předloženo, protože pak postrádá celý schvalovací systém smysl.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 6. PetrP :

  Jde vidět, že když někdo nehází developerům klacky pod nohy, tak stavět není problém. Na Slezské se staví poslední dobou ve velkém…

  Thumb up 13 Thumb down 0
 7. Martin [msstavby.cz] :

  D-r: Obyvatelé ze spodních pater o výhled určitě přijdou. S tím ale měli počítat při koupi bytu. I laik pozná, že se jedná o neuzavřený blok domů, kde se časem projeví výstavba. Navíc v územním plánů jsou pozemky vedeny pro výstavbu.

  Thumb up 14 Thumb down 3
 8. Hynek [msstavby.cz] :

  PetrP: ja to nechcu vyvracet, ale neodpustim si poznamku, ze tady nepisem, ze je to schvaleno. ten teoreticky prostor na klacky stale existuje, takze bych zrovna z tohoto clanku nic neusuzoval ani jednim smerem.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. MM :

  Nová výstavba je super, ale jen aby to nebylo jako před krizí. Když se dařilo, nebyl v Ostravě skoro žádný rozumný projekt, byl obrovský hlad po bytech. Začalo se stavět za nějaké ceny a po výstavbě se přišlo na to, že ty ceny jsou už moc. Pak šla ekonomika dolů a bytové projekty se prodávali velmi dlouho. Namátkou Nové byty Ostrava v Heřmanicích (krach projektu, prodává se doteď!), Ostravská brána, taky dlouho v prodeji.

  Problémem je jak v dlouhém schvalování a přípravě projektu, tak v ekonomické síle města, která neumožňuje průběžnou výstavbu. Staví se nárazově a tím se potom zvyšují ceny. Já jen doufám, že to tempo vydrží, že se stavět bude a ekonomika bude šlapat aspoň 5 let. Jinak to bude problém.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 10. rasta :

  Tak v tomhle případě není ještě vyhráno. Pokud se to podaří zrealizovat do tří let, tak to bude na klobouček. Lokalita je to atraktivní, tak jako obecně všechny jižní svahy. Zrovna tak jsou atraktivní nábřeží. Tam by si měl sáhnou zase do svědomí MOaP, ale i Slezská Ostrava. Tam se kromě náplavek, které realizovalo tuším povodí udělalo pomálu.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 11. Historik :

  Jen si připomeňme, co zde pod „Atriem“ stálo kdysi za historickou stavbu.
  http://www.gavlas.cz:443/v2/cz/fmpro?-db=nemovitosti2.fp3&-format=det.html&no=10113&-find
  Když už jsme u toho, historické stavby chátraly za socialismu a hojně chátrají a bourají se také za kapitalismu, to opravdu není dobou.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 12. Balde :

  dnes v událostech na ČT – v Ostravě rostly ceny nemovitostí nejrychleji v ČR o 37%

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Hynek [msstavby.cz] :

  Balde: zajimave. to by chtelo analyzu proc. jednak porad tady uraduje rpg, to staci jedno rozhodnuti a do takove statistiky se to urcite dost promitne, druha vec je, ze urcite do toho zasahujou novostavby typu frantiskov a cena klasickeho bytu na sidlisti zustava porad stejna, pokud nahodou neklesa..
  ale to by musel rict nejaky makler, ja osobne jsem si nevsiml, ze by se ceny nejak hybaly nahoru teda (37% preci jen nejsou uplne marginalie)…

  Thumb up 1 Thumb down 1
 14. rasta :

  Makléř vám i potvrdí to co včera konečně objevili ve zpravodajství na jedné z televizí. Že se řada bytů v novostavbách „podrží“ prázdných do pozdější fáze prodeje, aby se dala vyšroubovat cena a vyvolat dojem u zájemců, že byty už nejsou nebo jejich málo. Prostě už dopředu si to developeři a realitky koupí jako investici… to jsou pak i ty procenta obsazenosti, barák poloprázdný a přitom prodaných třeba 80 procent bytů.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 15. Danek :

  Hynek [msstavby.cz]: No co to sleduji, tak ceny jdou nahoru a sakra.Sakra jdou nahoru i v případě klasického panelakového bytu na sidlišti a dokonce mohu potvrdit ,že v některých případech jde o navýšení vyšší než 37%..jen v tomto roce koupili mí 2kamarádi byty v Porubě.Když se ostatní ptali za kolik nakoupili byla cena dejme tomu vyrazně vyšší než v minulosti…když někdo uvedl, že to koupil za dost, tak se setkal s odpovědí, že nic v takové cenové ralaci a lokalitě nebylo.Kdybych koupil minulý rok na jaře byt třeba v Porubě…mohl bych mít při prodeji po roce zisk 250-400tis.(samozřejmě nějakou část by odevzdal státu na desatcích)….A jsem si jistý , že ceny budou dál růst.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 16. LK :

  rasta: ale jako developer máte prodáno a kdo a proč to koupil Vás už nezajímá. A pak máte o důvod víc postavit další. No a jakmile bublina zase splaskne, tak ty byty půjdou koupit levněji. Taky ceny bytů teď hodně zvyšuje nízká nezaměstnanost a zvyšující se platy

  Thumb up 2 Thumb down 0
 17. :

  Ono se stejně divím při těch mrzkých platech v Ostravě a okolí (pokud budu brát průměrnou mzdu nějakých cca 25 000 brutto), že se ty byty prodávají. Vždyť vesměs ceny těch nových bytů jsou někde na úrovni 5 mega, což je splátka tak 20 tisíc na 30 let ! Což se samozřejmě z průměrné mzdy nedá zvládnout. Jasně ty byty se staví pro pracháče, ale jak si má průměrně vydělávající rodina, která nic nezdědila dovolit takové bydlení ? Jasně pro ní jsou ty Havlovy „králíkárny“. Zlatí komunisti. Na ty dnes nadávají především Ti, co si přišli k nehorázným penězům a dnes kádrují Ty, co si stejně jako já dovolují postěžovat na dnešní situaci. Ano můžu se vzdělávat do zblázněná (respektive dnes už je to spíše o análním alpinizmu a známostech) a pak budu brát taky šílené peníze..Pak se tady diví, že děcka mají jen cikáni a migranti. Normální rodina to prostě dnes všechno neuživí..A teď do mě, co jsem si to dovolil napsat..

  Thumb up 8 Thumb down 12
 18. Martin [msstavby.cz] :

  : Jako celý příspěvek trošku pochybný, ale část :“Pak se tady diví, že děcka mají jen cikáni a migranti.“ mne pobavila. Že těch tu migrantů je. V celé čr 12…

  Thumb up 7 Thumb down 6
 19. Rýša :

  : Mne by zase zajímalo, v čem ti zlatí komunisti byli zlatí? Velkou část života jsem prožil právě v té době, kdy země byla vedena KSČ, a tak marně pátrám v paměti, v čem byli zlatí.

  Thumb up 6 Thumb down 3
 20. Jp :

  : Nečekal jsem, že po ráno si přečtu takový joke, diky, pobavilo me to. Hlavne ta pasaz o vzdelavani se a brani silenych penez, to je tak hloupe, ze to je az zabavne :) I kdyz pominu fakt, ze jsme asi nejvice rovnostarska zeme siriko daleko, kde pokladni v lidlu bere o neco vic nez stredoskolsky ucitel a o neco min nez je zakladni plat lekare specialisty ve verejne zdravotnictvi, tak nechapu, co je tak podivneho na tom, ze vlastni bydleni proste budou mit lide, kteri si ne nej vydelaji. Proc myslite, ze ti lide leta studovali, podnikali, snazili se zdokonalit ? Ona to neni zadna sranda. Popremyslejte o tom ;)

  Thumb up 3 Thumb down 2
 21. aggu :

  : Na základě čeho soudíš, že v Ostravě jsou „mrzké“ platy? Asi sis to spletl s průměrným platem v rámci celého kraje.
  Jestli nemáš peníze na byt v novostavbě, je to s velkou pravděpodobností tvoje vina. A svalovat svou neschopnost na cigány a migranty (kolik si jich včera viděl? ;) pomáhá to?

  Thumb up 2 Thumb down 5
 22. Aleš :

  A propos, co se v té Ostravě za sedmadvacet let postavilo? Pokud mne paměť neklame, protože v té zdevastované metropoli již deset let naštěstí nebydlím, vybavuje se mi zvlněná dálnice, padající mosty, odporné a nevkusné hangáry a stodoly nadnárodních obchodních řetězců, „kontejment jaderného reaktoru“ na Nové Karolině včetně veškerého toho nevkusu kolem. Tím nevkusem nemám na mysli Trojhalí.
  Připočtu-li k únoru 1948 sedmadvacet let, vybaví se mi rok 1975 a stavby takových věhlasných architektů, jako Jaroslava Frágnera, Jiřího Krohy, Ivo Klimeše, Evžena Kuby a dalších, z nichž jsou dnes potenciální ruiny.
  Takže jediným tvůrcem Ostravy je dnes trojka Pleskot – Světlík – Babka.
  To zase bude nenávistných komentářů a mínusových bodů!!! Schválně jsem použil obligátní 3 vykřičníky

  PS: Architektura je můj koníček a pokud si vybavuji, s výjimkou velmi zdařilých Pleskotových realizací Ostrava neboduje ani v celostátním měřítku, natož v evropském prostoru…

  Thumb up 3 Thumb down 8
 23. PetrP :

  Aleš: Ještě že už tady nebydlíš, to se shodneme…

  Thumb up 3 Thumb down 3
 24. thvari :

  : Rozhodně vám nebudu dávat ani mínusový palec, ani vás kritizovat, jen podotknu, že pokud budete žít v manželském svazku či s dlouhodobým partnerem/kou, budete mít cca těch 50.000 brutto a z toho už ten svůj nový dražší byt normálně utáhnete, případně i malý RD. A pokud namítáte, že je těžké mít dítě, tak já opáčím, že stačí nebýt s ním doma tři roky na MD (v čemž jsme v ČR mimochodem naprostá kuriozita), ale jít co nejdřív zpět do práce. Navíc naše země má díky KDUČSL celkem brutální prorodinnou politiku a odečty z daní na děti velké. Takže rasistická poznámka, že se děti vyplatí mít jen cikánům, je nepravdivá. Dítě (a to i víc než dvě) se naopak vyplatí mít spíš pracujícím. Pochybuju, že byste chtěl rodinu živit z dávek, to byste pak nežil ani v té králíkárně, ale možná tak ve zdemolovaném domě bez základních vymožeností dnešní doby…

  Thumb up 9 Thumb down 1
 25. Jp :

  thvari: Ja myslim, ze „Ja“ podle toho, co pise, je ten typ, ktery se citi blbe a ublizene, protoze lidi, kteri makaji a vzdelavaji maji vice nez on, no a on ani tak nepotrebuje se mit lepe, ale byl by rad, aby vsichni meli stejne velke kulove jako za tech komousu, aby se necitil tak blbe, aby sousedovi ta koza chcipla, ze „Ja“ ?

  Thumb up 5 Thumb down 4
 26. :

  JP: Naprosto jste mě odhadnul a zároveň rovněž pobavil
  V jedné větě píšete něco o tom, jak má učitel méně peněz něž pokladní v lidlu a lékař jen o něco víc, ale v další věte píšete
  „co je tak podivneho na tom, ze vlastni bydleni proste budou mit lide, kteri si ne nej vydelaji. Proc myslite, ze ti lide leta studovali, podnikali, snazili se zdokonalit ?“
  Podle Vašeho příspěvku se tedy lékaři či učitelé málo vzdělávali, když „nevzdělaná“ pokladní v Lidlu má více ?

  „thvari“
  To vidím, jak se vyplatí mít více děcek pracujícím než cikánům. Proto je průměr bílé rodiny tak 1, max. 2 děti, co vidím v poslední době. Zato „diskriminovaná“ skupina se množí jak….
  „Takže rasistická poznámka“ Jasně vše co se řekne na určitou skupinu obyvatel je rasismus..Jak já bych přál opravdu přál všem sluníčkovým lidem vlastní zkušenost ať už s cikány anebo „12“ migranty (jak mají v blízkém přihraničí) jak psal Martin..Myslím, že kdyby si Martin zjistil, kolik jich nalifrovali jen do Havířova a nevěřil našim „pravdomluvným“ politikům, tak by se možná divil..Ale chápu na idnes či ČT se o tom asi nedozví, takže se vlastně nic neděje..
  Kdysi si i ve Švédsku, Německu, Francii určitě říkali, že se jich to netýká a kde jsou dnes ? Ne některým lidem pomůže pouze osobní zkušenost, nemá to cenu nikoho přesvědčovat, snad si jen přát, že jednoho dne prozřou..

  Jinak pokud projde ten další skvělý sociální experiment z rukou naší skvělé neomarxistické vlády a to sociální bydlení pro „sociálně chudě“ (rozumnému člověku dojde pro koho to bude určené), tak jsem zvědav, jak poté vystřízliví pracující lid, který si sotva z mrzkých platu v MS kraji zaplatí podnájem, když uvidí, že určitá nepracující minorita dostane lepší bydlení než budou mít oni sami..Otázka je jestli to je průchodné, když ubytovací lobby musí být hodně silná..

  aggu :
  „Jestli nemáš peníze na byt v novostavbě, je to s velkou pravděpodobností tvoje vina.“
  Tak jistě, že je to má vina. JE přeci hodně oborů, kde si člověk vydělá 100 tisíc a více, jen musí mít co nabídnout. Je přece jasné, že pouze obyčejný člověk si nemůže dopřát nové bydlení. Zvláštní, že za komunistů si postavila barák i dělnická třída. Že by to bylo bezúročnými půjčkami ? Anebo podporou rodin s dětmi ?

  Thumb up 8 Thumb down 6
 27. Martin [msstavby.cz] :

  : Jste utekl z diskuze na idnes? A kolik je tedy migrantů v Havířově? :o) Slováky nepočítat.

  Thumb up 3 Thumb down 5
 28. :

  Martin:
  Ne já se snažím čerpat z více zdrojů, což „intelektuálové“ nezvládnou, jelikož oni za jediný důvěryhodný zdroj berou právě ČT či idnes. Už jsem v životě pochopil, že nemá cenu, aby „hloupý plebs“ (jak nás častují právě rádoby intelektuálové, umělci apod.) přesvědčoval rádoby inteligenty, nejlépe Ty, co žijí někde v nějaké rezidenci o jejich nepravdě.
  Udělám výjimku (třeba se nad ní zamyslíte) a dávám Vám link na článek, kde jsou OFICIÁLNÍ čísla a to se bavíme pouze o HAVÍŘOVĚ a okolí:
  http://karvinsky.denik.cz/zpravy_region/uprchlici-v-okrese-vitani-nejsou-20170308.html
  Předpokládám, že i zde si najdete něco, čím se budete snažit popřít pravdivost OFICIÁLNÍHO tvrzení. Po přečtení tohoto článku by mělo i vysokoškolsky vzdělanému člověku dojít, že oficiální verze „12“ běženců, což je mimochodem i číslo, kterým jste zde na mě vyrukoval, není pravdivé. Běžte se projít s rodinkou po Šumbarku a potom možná pochopíte problémy střední a nižší vrstvy.

  Thumb up 5 Thumb down 4
 29. thvari :

  : a co se prosímvás snažíte dokázat? to že nanávidíte cigány a uprchlíky? to je vaše myšlenkové nastavení, s tím vám nějaké odkazy na článek nic neudělají. Na jednu stranu šermujete článkem, na druhou jste mi schopen říct, že se, cituji, „diskriminovaná“ skupina množí jak… A to máte z jakého přesně zdroje? vlastní pozorování? to není zdroj. a není to v konečném důsledku jedno? snad žijeme ve sovobodné zemi. i vy se můžete množit jak je libo. počet partnerů ani dětí není dán zákonem.

  jádro problému je, že se máte blbě. nastínili jsme vám tu několik cest, jak se vlastními silami přičinit o zlepšení. vy jste se jim vysmál, případně odvádíte řeč na uprchlíky a menšiny. neumím(e) lépe odpovědět. nemůžu za to, že jsme země levných montoven, kde si dost lidí vydělá mrzké peníze. já váš problém chápu. jenže se opět rozcházíme v řešení – vy věříte, že může přijít nějaký režim nebo vláda jako byl např. ten komunistický, který vám to zlepšení zajistí. my zde většinou věříme v individuální cestu. to jsou diametrálně odlišné přístupy.

  Thumb up 4 Thumb down 6
 30. :

  Pokud jste to nepochopil, tak se snažím vyvrátit oficiální prohlášení vlády o počtu migrantů, které jak vidno přejímá stále hodně obyvatel. „to že nanávidíte cigány a uprchlíky“ Snad až jednou zažijete na vlastní kůži, tak potom prozřete, ale chápu pokud se nepohybujete mezi touto sortou, tak nepochopíte nikdy. „Myšlenkové nastavení“ – ano to je co píši, nemá cenu se navzájem přesvědčovat o své vlastní pravdě. Každý to má jinak. Někomu vadí více slušná část obyvatel, která si postěžuje na šílenou cenu nových bytů a jejich nedostupnost pro dejme tomu průměrně vydělávající část obyvatelstva a někomu vadí více podpora parazitující vrstvy obyvatelstva a jejich podpora právě třeba i na úkor slušně se živící vrstvy.

  „A to máte z jakého přesně zdroje? vlastní pozorování?“ Selský rozum…Ten zatím ještě mám, doufám, že jakmile úspěšně dokončím VŠ, tak o něj nepřijdu.
  Samozřejmě dle oficiálního posledního sčítání lidu je zde asi jen cca 15 tisíc cikánů či rómů či podle oficiálního vyjádření je zde 12 migrantů. Zároveň jsou zde stovky „neziskových“ organizací, které mají za úkol tyto osoby začlenit do společnosti a bla bla..Zvláštní…Jedna organizace dejme tomu pro 30 potenciálních „klientů“. Nemá to cenu rozvádět samozřejmě dál, jelikož pokud bydlíte v nějaké rezidenci a o ghettu jste slyšel maximálně v souvislosti s rozšířením štěnic, tak to stejně nebude mít žádného významu.

  „snad žijeme ve sovobodné zemi. i vy se můžete množit jak je libo. počet partnerů ani dětí není dán zákonem.“
  Samozřejmě, ale ať si to každý zaplatí ze svého. Ne, že i já to budu dotovat ze svých peněz na úkor toho, že kdyby byly menší odvody, tak mám více peněz a a mám větší šanci si dovolit třeba nový byt.

  „jádro problému je, že se máte blbě. nastínili jsme vám tu několik cest, jak se vlastními silami přičinit o zlepšení.“

  Já Vám částečně odpověděl předchozí větou. Kdyby na účet chodila částka rovnající se „superhrubé“ mzdě, tak by si asi nebylo na co stěžovat. Samozřejmě každý svého štěstí strůjcem, jen dnes už to není v hodně případech o schopnostech, ale známostech a ostrých loktech či jak jsem již psal o análním alpinizmu. Každý nemá tu povahu dělat manažera (což je defakto politik), tzn. za hodně peněz málo muziky.

  “ nemůžu za to, že jsme země levných montoven, kde si dost lidí vydělá mrzké peníze“ Alespoň v něčem se shodneme.

  V ten lepší režim nevěřím, to jsem nikde nepsal. Jen jsem se zmínil, že já osobně bych se cítil v předchozím režimu, protože i když bylo mnohem mnohem méně možností, tak bylo zároveň více jistot a v některých otázkách i více spravedlnosti (např. pracující cikáni apod.). Chápu, že zde to vidí většina lidí jinak, přece jenom zde asi nechodí moc občanů zastupující dejme tomu střední vrstvu.
  Jinak se bude diskuze na toto téma rozvíjet např. s náměstky či jinými papalášemi a jinak např. v průmyslové zoně v Hrabové s řadovými zaměstnancemi.

  Nechtěl jsem vyvolat takovou diskuzi, spíše jsem se podivil nad šílenými cenami nových bytů a nedostupnosti pro normálně vydělávající lidi. Je mi jasné, že pokud se točíte mezi lidmi, kteří vydělávají hodně peněz, tak zapomínáte na realitu běžných občanů, ale vzheldem k tomu kolik lidí bydlí ve starých „králíkárnách“ si dovolím tvrdit, že je ve společnosti pořád ještě jenom více zastoupení běžných občanů nad těmi, co něco dokázali (ve většině případech pořád doufám snad poctivou cestou).

  Thumb up 6 Thumb down 4
 31. thvari :

  : menší odvody se taky shodnem, v tom že jde nějak hodně peněz na dávky v nouzi už ne, to je zanedbatelný zlomek státního rozpočtu. proto podle mého není řešení snižovat dávky, i kdybychom jim sebrali všechny peníze, tak nás to prostě nezachrání.

  jádro pudla je dle mého jinde – v přílišném zdanění práce, odvodech a orientaci naší země na levnou pracovní sílu. jsem možná naivní, ale proto bych rád u vlády viděl pravicovou koalici typu KDU-TOP-ODS, snižování daní a důraz na prac. místa s větší přidanou hodnotou. Bohužel, když byli naposled u vlády, dělali nesmysly typu zdrav. poplatků, takže by byl potřeba nátlak jejich voličů. Jenže to se veřejnost musí přestat bavit o kravinách a pseudoproblémech jako uprchlíci, absolventi humanitních oborů :-D, důvěryhodnost ČT a mediálního mainstreamu a řešit skutečně podstatné věci – živ. úroveň, míru zdanění, razantní změny ve školství, podporu podnikání, startupů a českých firem. Tahle země musí být víc konkurenceschopná v rámci Evropy, než je teď.

  Zpět k bydlení: nedostatek levnějších nových bytů mi přijde jako díra na trhu a divím se, že toho v Ostravě nikdo nevyužije. Jasně, že se byty třeba v Karolině a jinde prodávají tak pomalu, když si za tu cenu postavím vlastní RD…

  Thumb up 2 Thumb down 1
 32. Moon :

  thvari: : Už zas flame? Myslel jsem, že se tu řeší architektura a ne toto.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 33. Aleš :

  Ačkoliv mi do toho nic není, zastal bych se kolegy „Já“. Když už, namyšlení pánové, budete kupovat ten pozemek nebo byt, dejte si dobrý pozor, aby se vám nestalo to, co se v této demokratické společnosti stává trvalým zjevem. Nikomu nepřeji nic špatného, ale je osobní a rodinnou katastrofou, když se nemovitost v řádech milionů stane den ze dne naprosto neprodejným a totálně bezcenným majetkem…

  Thumb up 6 Thumb down 3
 34. aggu :

  :
  Mě jen mrzí jedna věc, s českými muslimobijci a cigánobijci je většinou sranda, s vámi ne. Jste takový zádumčivý.
  Pořádně jsem nepochopil proč si vlastně pořád stěžujete. Snad jenom, že si stěžujete úplně na všechno.
  Aleš:
  Jakým hnutím mysli jste došel k závěru, že koupě bytu v tomhle projektu je svázána s rizikem ztráty hodnoty bytu na bezcennou nemovitost? Tam, kde teď bydlíte se to stává běžně? Nebo tam u vás takhle běžně blábolíte?

  Thumb up 1 Thumb down 9
 35. skelet :

  ono je to sice hezké nebýt rasista.. taky jsem neměl s romy problém, dokud jsem tam nemusel v jejich čtvrti roznášet v rámci brigády tři měsíce poštu (včetně poukázek a peněz). Tato brigáda mě tím rasismem docela dost nakazila. Ale zas.. byl to jediný rajón, kde jsem dostal od místního bosse přidělenou ochranku, takže jsem se cítil jako VIP :)

  Thumb up 8 Thumb down 1
 36. Eli :

  Mě by spíše zajímalo, jestli se vůbec Bazalka začne stavět, než diskutovat o platech a migraci.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 37. Martin [msstavby.cz] :

  : Vycházel jsem z oficiálního stanoviska ministra vnitra. Ale ok, bylo to v rámci kvót. Btw. jak tedy souvisí pár desítek ( možná stovek ) přistěhovalců s ekonomickou situací, cen bytů apod. v 10,5 milionové zemi a 1,2 mil kraji? Tedy krom naléznutí viníků zamindrákovaných komplexu čechů a generaci trollů? :) Problém bude asi jinde ne?

  Thumb up 2 Thumb down 4

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.