Bytové domy Krásnopolská

Stavba začala růst nad zem prvním patrem prvního domu.

Související články


Komentáře

 1. Marek :

  že by přidali několik pater navíc, když tam postavili takový vysoký jeřáb? ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. pompo :

  Hurá to bude super

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Crazym :

  Jéé, hele, jeřáb :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Lip :

  Crazym: Na Karolíně už stojí i druhý jeřáb. Takže za mě dnes dvojnásobná radost!!! :-)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. Moon :

  Po dlouhé době konečně pořádné oživení. Akorát bůh ví, jak se situace bude vyvíjet v dalších letech, když ČNB o tolik zpřísňuje podmínky hypoték. Náš region to podle mě paradoxně zasáhne daleko tvrději než ty, kvůli kterým se to zavádí…

  Thumb up 5 Thumb down 0
 6. aggu :

  Moon: Proč?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. D.L. :

  Ano, konečně nějaké oživení, ale bohužel tam kde by měl být největší zájem o novou zástavbu a to v centru, je bohužel „ticho po pěšině“

  Thumb up 6 Thumb down 0
 8. Moon :

  aggu: Protože se zpřísní podmínky pro zisk hypotéky. Hlavně v Praze jsou velkým problémem drahé byty, na které lidi nemají a zadlužují se. Ty ceny šponuje nahoru 1) neschopnost zajistit výstavbu tolika bytů, kolik by uspokojilo vysokou pražskou poptávku. 2) nákupy různých investorů, bohatých Rusů, kteří hromadně investují do drahých bytů v Praze (tak se třeba prodají i byty, kde koukáte z okna přímo na dálnici)
  No a lidi si berou hypotéky na tyto předražené byty a ČNB se obává, že se vytváří realitní bublina, která když praskne, tak lidi nebudou schopni splácet. Proto dělá hypotéky nedostupnější a nedostupnější. Nově budou lidé mimo jiné muset mít našetřeno 20% z ceny bytu a do budoucna se počítá s dalším zpřísňováním.
  V Praze je bohatých lidí a investorů dost, otázkou je, jak takové zpřísňování zasáhne Ostravu, která se narozdíl od výkonné Prahy právě probouzí z několikaletého kómatu.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 9. thvari :

  Moon: Zrovna teď bylo na zpravodajství Seznamu krátké video, že banky půjčují i menší obnosy a nekontrolují, co s nimi financujete, takže obejít tuto regulaci je velmi snadné.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Moon :

  thvari: No, to se uvidí. Zas tak snadné to podle mě nebude. :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. aggu :

  Jasně, dopad bude plošně negativní, ale kupní síla v Ostravě je (na rozdíl od okrajových částí MSK) slušná, a to i v republikovém měřítku. Ceny nemovitostí přitom jsou obecně nižší (oproti většiny ČR) a nízké oproti Praze. Tam kde mají příjmy průměrné, i lehce nadprůměrné, ale nemovitosti jsou už dnes drahé, problém být může.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 12. Summerboy :

  thvari: Mensi obnosy banky mozna pujcuji, ale ne formou hypotecniho uveru a ne v takove vysi, aby za ne bylo mozne koupit byt. Moon ma naprostou pravdu. Na druhou stranu soucasne uroky u hypotek jsou stale abnormalne nizke ve srovnani s uroky, za ktere se stavelo a kupovalo drive. Objem rezidencniho bydleni v Ostrave v minulych letech bohuzel neni nijak zvlast nizsi ve srovnani se soucasnou priznivou situaci. Zase takovych dopadu na ostravsky trh bych se neobaval.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. thvari :

  Summerboy: Ale ten menší obnos nemá pokrýt celý hypoteční úvěr, ale onu procentní částku, kterou musíte okamžitě složit z celkové částky nemovitosti.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Moon :

  thvari: No jo, ale to je podle mě tak na to, abyste skončil v dluhové pasti. Řekněte mi, kdo by si půjčoval těch 20% (kde bude daleko nevýhodnější úroková sazba než u hypotéky), aby si pak ještě mohl vzít hypotéku? Já teda ne.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. :

  Přesně ceny bytů jsou za hubičku vzhledem k extra moc vysokým platům, které tady jsou. Máme se tu prostě skvěle. ZA těch velice moc slušných cca 22 tisíc čistého se dá v pohodě postavit barák za 10 mega.
  To byla samozřejmě ironie, ale jak se tady přesvědčuji, tak z pro mě neznámých důvodů toto fórum navštěvují asi jen boháči (+ takoví, co jim toho hodně spadlo do klína bez vlastního přičinění).
  Je mi smutno z toho, že v tomto režimu, pokud člověk není jaderný fyzik či IT specialista anebo chirurg je nereálné pro lidi, co nic nezdědili, koupit si slušné nové bydlení. Nezapomeňte mě osočit, že si za to můžu sám..Na to nemá cenu reagovat, protože, pokud byl někdo rozmazlovaný mamánek v dětství a vše dostával a měl harmonickou úplnou funkční rodinu, tak těžko pochopí lidi z opačného pólu..Samozřejmě celá Ostrava může podnikat, vím o tom.

  Thumb up 2 Thumb down 7
 16. S200 :

  : A to si musí každý kupovat nové bydlení? Taky jsem si kupoval starší byt, protože na splátky nového jsem rozhodně neměl, a nějak v tom nevidím problém a nestěžuju si na režim.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 17. thvari :

  : Na druhou stranu můžete těžko obviňovat ty, co vyrostli v úplné rodině, v bohaté rodině, něco zdědili, vystudovali a žijí si lépe, nebo rozjeli byznys a vydělávají, že ten zbytek nemá na nové bydlení. Naši rodiče vyrůstali v panelácích 2 nebo 3 +1 s umakartovým jádrem místo stěn a nikdo neremcal. Možná to chce trochu skromnosti.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 18. PetrP :

  Ja: Pokud máš 22 čistého a pracuje i žena, tak vůbec neni problém postavit nový barák za 3,5 mil. Na hypotéku, a už vůbec není problém koupit starší byt…

  Thumb up 4 Thumb down 1
 19. :

  PetrP : S pozemkem už by se nejednalo o 3,5 mega..
  thvari : Netuším, jak se k bytu dostali Tví rodiče, ale kdysi byli minimálně bezúročné půjčky na bydlení a hodně lidí dostalo byt za hubičku, když si u firmy odkroutilo pár let. Dnes je podpora bydlení úplně nulová. Na stavbku příspěvky směšné a v případě státu 2% půjčky, jen do omezené výše a šílená byrokracie, která je třeba absolvovat a splácení max. 15 let. Tzn. stejně je třeba si brát navíc hypo.
  Já nechci vypadá, že si stěžuji, ale vyloženě mě sere, že se má rozjet nějaký sociální program pro „společensky znevýhodněné“, tzn. pro nefakčenka z řad jistého etnika a mají se pro ně stavět nové byty ! To už mi opravdu přijde úchylné, že opět mají přednost před klasickou vydělávající a snažící se rodinou ! Pak se diví, že klesá u bílých porodnost. Uživit dnes dvě děti, platit si hypotéku a ještě si šetřit nejlépe 2 500 na důchod. No není to nic pro průměrnou rodinu. Sorry a strhat se dvěma – třemi pracemi a nevidět rodinu a nechat si utíkat, jak děti dospívají…Vážně super ! Lituju, že jsem se nenarodil jako černý, pohodička a jen bych natahoval ruku..

  Thumb up 3 Thumb down 5
 20. :

  Navíc Vy si myslíte, že všechny nové byty, které se tady staví a jsou celkem rychlé prodány si kupuji jen lidé ? Většinu jsou to reality apod., které to potom mají na pronájem apod. Potom to vypadá, že je hlad po nových bytech. Navíc nově 4% zatížení při koupi staršího bytu, je rovněž další „přispění“ pro to, aby se lidi stali ještě většími otroky závislými na systému. Ono, když jso z lidí závislí „žebráci“, tak pak nemají čas vnímat hnusy v politice, pustí si z posledních sil Novu či si přečtou idnes a tam na ně vyjede propaganda, koho mají volit, co si mají myslet a jaké strany jsou xenofóbní. Samozřejmě tomu uvěří, hodí hlas opět profláklým stranám a podmínky se ještě zhorší..Letos to bude klíčové, jestli vyhraje Ano, jak se očekává (bohužel), tak už se nebudou stavět byty jen pro cikány, ale už i pro migranty :-( Babiš hraje s lidma krásné divadélko, kdy říká, že by nikoho nepřijal, ale ve straně má bandu sluníček, které říkají opak. Za zády českých občanů sice nesouhlasí s kvótami, ale zaváže se, že dobrovolně přijme migranty. A pro rýpaly, co věří médiím, tak v Česku vážně není 12 migrantů, jak nám krásně hlásá vláda a přejímají to všechny média, stačí se podívat jen do Havířova.

  Thumb up 2 Thumb down 7
 21. Crazym :

  Tak naštěstí my máme tenhle server a uživatele Já, který nám to vysvětlí a my se té jejich propagandě budeme jako informovaní jedinci jen vysmívat a už v životě nás tím pádem nemůžou oblbnout. Já na hrad!!! :DD

  Thumb up 3 Thumb down 2
 22. D-r :

  : K čemu na tomto webu píšeš takové kraviny? Tohle web o stavbách, a ne o tom jak si na ně vydělat. Jestli ne můžeš si vydělat na bydlení v Ostravě, tak jed do Německa, Holandska, odmakaj tam par let, našetři peníze, vrat se domu a kup si ten luxusní byt, který ti nedává spat. Jseš invalida? Nemáš ruky, nohy, oči? Jestli ne, tak ne piš tady takové blbosti, proto že je z toho na zvraceni. Žit v centru Europy, nejbohatějšího kontinentu a takhle brečet, tohle je ale ubožáctví.

  Thumb up 6 Thumb down 3
 23. aggu :

  „Každej nemůže bejt chytrej. Ty hloupí musej dělat výjimku, protože kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej.“

  Thumb up 1 Thumb down 2
 24. MM :

  : V rychlosti. Jestli se kupuje byt na bydlení nebo jako investice Vám může být úplně jedno. Kdo na to má, je jeho věc, kam ty peníze uloží. Bohužel díky nulovým úrokům má koupě nemovitosti svůj smysl, na účtu Vám peníze nevydělají nic. K novým bytům. Žádná realitka nekupuje nové byty aby je následně pronajímala, to dělají menší soukromí investoři. Ohledně 4% zatížení, nemáte pravdu. Daň se platila vždy, jen od minulého roku je poplatníkem místo prodávajícího kupující. Výsledek je, ale stejný. Osobně si myslím, že je to nastaveno špatně, ale pro kupujícího se nic s cenou nezměnilo (pokud neřešíme růst cen díky poptávce, ale není to vinou daně).

  Thumb up 1 Thumb down 1
 25. jrov :

  MM: ono to má složitější průběh , dříve sice šla daň z převodu k tíži prodávajícího, nicméně zákon považoval kupujícího za ručitele. Takže když Vám někdo prodal nemovitost, daň neuhradil a nebylo jej možné exekuovat o tuto částku, tak Vás vyzval FÚ k uhrazení této částky – byl to docela paradox a tento nový výklad to přehodil rovnou na kupujícího, protože je u něj vyšší šance vymožení této daně – nabyl nemovitost.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 26. Krasničan :

  Která firma to staví?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. Hynek [msstavby.cz] :

  : jaky socialni program? nejaky odkaz nebo odkud je ta informace?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 28. Tom :

  Monolit firma Gemo

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.