Bruntál – lokalita Za Mlékárnou

Město Bruntál nechalo v roce 2021 vpracovat projektovou dokumentaci pro novou obytnou čtvrť „Za mlékárnou“.

Dlouhodobým záměrem města Bruntálu je připravit lokalitu Za Mlékárnou k zástavbě obytnými domy. V rámci programu Revitalizace území po důlní činnosti zde má v budoucnu vzniknout plocha pro výstavbu samostatně stojících, řadových i bytových domů.

Předmětem přípravných prací je v roce 2021 vypracování projektové dokumentace pro stavební povolení a dokumentace pro provádění stavby včetně výkonu inženýrské činnosti a zabezpečení výkonu autorského dozoru.

Lokalita Za Mlékárnou se nachází severozápadním okraji města Bruntálu, zhruba 1,5 km od centra města. Lokalita je určena k bytové výstavbě, která bude navázána na již stávající obytnou zástavbu ulic Čs. armády, Sadová, Nová a Česká.

Předmětem projektové dokumentace je vybudování technické a dopravní infrastruktury, která pokryje veškeré potřeby pro novou výstavbu v lokalitě, včetně realizace inženýrských sítí, přeložek a ochrany stávajících inženýrských sítí, realizace dopravní infrastruktury, úpravy ulice Čs. armády a obsluhy území dotčeného stavbou.

Plocha určená k zástavbě je ze severu ohraničena železniční tratí Bruntál – Malá Morávka se vzrostlými stromy podél trati, na východě je ohraničena stávající zástavbou rodinných a bytových domů ulic Čs. armády, Česká, Nová a Sadová, na jihu je lokalita vymezena terénním zlomem a vodním tokem Černý potok.

zdroj: bruntal.pincity.cz/projekty

Související články


Komentáře

 1. Svizzera :

  Buď paní Ing. Dřevjaná nikdy neseděla na kole, nebo na něm ráda jezdí podnapilá. Nechápu, jak někoho může napadnout udělat cyklostezku klikatící se jako had, viz SO122. Už jsem chtěl napsat, ať navrhne tak klikatou i cestu, ale i ono se tak stalo

  Thumb up 5 Thumb down 2
 2. aldik :

  A má to být dílem soukromého investora, nebo půjde o městské byty (naivní představa :D ). To, co potřebujeme je městské a cenově dostupné bydlení, drahých bytů je tady všude dost. Zvlášť v Bruntále, tam moc milionářů asi bydlet nebude.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 3. balde :

  aldik: nevšiml jsem si že by v Ostravě byla nadstandartní nabídka novostaveb, každý kdo dělá do nemovitostí Vám řekne že je v Ostravě zásadní nedostatek novostaveb. taky to jde vidět na tom, že když se něco postaví, tak se hned zapráší po těch prý předražených bytech

  Thumb up 8 Thumb down 1
 4. Dřevjaná :

  Svizzera: Svizzera: Vážený, nejsem autorem trasy cyklostezky ani ostatních komunikací. Celé rozvržení území je dáno Územní studií rodinných a bytových domů v této lokalitě, vypracovanou týmem architektů, kterou jsme dostali jako závazný podklad k zakázce. Když chcete někoho takto nevybíravým způsobem napadat, tak si alespoň zjistěte správného autora.

  Thumb up 6 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.