Beskydské rehabilitační centrum Čeladná

Autor:  Petr Lichnovský architektonická kancelář s.r.o.

Dokončením celkové rekonstrukce Léčebného domu Dr. Maye byla ukončena přestavba centra areálu Lázní Čeladná. První stavbou nového centra byla v roce 2007 novostavba apartmánového domu Lara s náměstím, podzemními garážemi a parkovištěm u vjezdu do areálu. V přízemí apartmánového domy vznikly prostory pro potřebnou vybavenost areálu – wellness, kavárna, ordinace lékaře a prodejna potravin. V dalších podlažích pak 52 bytů od 1 + KK po střešní byty s plochou nad 100 m2 a terasami s výhledem na Beskydy.

Původní stavba informací u vjezdu do areálu byla přestavěna na rozhlednu v roce 2008.

V roce 2014 – 2015 byly opraveny zbývající objekty kolem nového náměstí. Budova skladů byla přestavěna na galerii moravských malířů, restaurace U sestřiček byla kompletně opravena a zvětšena o salónek s krbem a jako poslední byla opravena lůžková část léčebného domu Dr. Maye, který byl v roce 1905 upraven pro první budovu původních lázní.

Přízemí léčebného domu bylo přestavěno na rehabilitaci s vodoléčbou, ve 2. a 3. NP je umístěno 16 dvojlůžkových pokojů přizpůsobených pro seniory.

Fasády všech staveb kolem náměstí byly barevně a materiálově sjednoceny, na fasádu léčebného domu se alespoň částečně vrátila původně bohatá štuková výzdoba.

beskydske centrum

beskydske centrum

beskydske centrum

beskydske centrum

beskydske centrum

beskydske centrum

beskydske centrum

beskydske centrum

beskydske centrum

beskydske centrum

beskydske centrum

beskydske centrum

Související články


1 komentář

  1. balde :

    povedené

    Thumb up 9 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.