
Urbanistický návrh byl definován základními body. Předpokládané vedení nové komunikace ( v územním plánu označeno jako DK8). Ochranné pásmo vysokotlakého plynovodu, který se nachází v západní části lokality. Umístění denního stacionáře Domovinka a Alzheimer centra. Napojení na stávající urbanistické struktury.
Veřejné stavby jsou umístěny západně. V prostoru mezi nimi je pak navržena polouzavřená bloková zástavba a stavby respektující uliční čáru. Lokalita bude napojena na plánovanou lokalitu DK8. Na této ulici je plánované oddělené vedení cyklistické dopravy. Ulice v nové lokalitě jsou navrženy na tempo 30km/h.
Podél ulic je plánována výsadba stromů. Ochranná izolační zeleň by pak měla vzniknout mezi novou komunikací a stávající lokalitou Berlín. Výhledově je zde plánováno napojení na MHD.


pramen: Úřední deska / frydekmistek.cz





Opět „moderně“ betonový humus bez bálkonů v lokalitě s opravdu zajímavou „německou“ architekturou. Holt Frýdek není Opava, my si tu malou „moravsko“-slezskou zemičku zničíme a zabetonujeme králikárnama sami. Žádní komunisti už nám to nenakazují. Pouze slepost projektantů, jež vyrostli v panelácích … :/
Paulo: Jedná se pouze o hmotové zobrazení možné zástavby. Nikoliv konkrétní stavby.
Paulo: A to, že tam nebudou balkony, jsi usoudil z hrubé vizualice?? Ty budeš ale hlava.