BD U Tiskárny – rekonstrukce

Bytový dům na nároží ulice U Tiskárny v Ostravě-Přívoze projde rekonstrukcí.

Předmětem veřejné zakázky je celková rekonstrukce původně památkově chráněného objektu. Projektová dokumentace na provedení rekonstrukce je koncipována tak, aby byl objekt opětovně zapsán do seznamu kulturních památek. Jedná se o rohový dům v řadové zástavbě (3 nadzemní podlaží, nevyužívané podkroví a jedno podzemní podlaží) postavený v tradiční zděné technologii, střecha sedlová. V rámci rekonstrukce bude provedena změna způsobu vytápění (zřízení plynové kotelny), výměna oken a výkladců, statické zabezpečení, nové instalace elektro, UT, ZT v bytech i nebytových prostorách, sanace, výměna střechy a úprava dvorku. Budou opraveny všechny povrchy. U bytové části bude provedeno statické zesílení stávajících stropních konstrukcí a drobná změna dispozic pro vytvoření nových sociálních zařízení. Bytový dům je neobydlený.

zdroj: tenderarena.cz

Související články


Komentáře

 1. Jann :

  Prosím o drobnou výměnu obrazového materiálu, dům na snímku reprezentující stávající stav není předmětným domem, o kterém se hovoří v článku a ve vizualizaci. Na snímku je chybně dům čp. 550/3 na protější straně ulice.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Jann: Opraveno.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 3. aldik :

  No super, Přívoz se začíná pomalu, ale jistě opravovat, ale veškerou nepřátelskou verbež stěhujou.. hádejte kam, na Jih. A ne, nejsem rasista, jen tu začíná už být moc černo a nebezpečno :D

  Thumb up 7 Thumb down 5
 4. Jir Najv :

  A jeden Tag skončí. Alternativní kulturu nikdo nepotřebuje

  Thumb up 2 Thumb down 2
 5. David.Witosz :

  Jir Najv: Zdravím.
  Naši nájemci mají platnou smlouvu na dobu neurčitou, to se týká jak provozovatelů „jeden Tag“, ale i galerii NIBIRU, či výroby chlebíčků. S našimi nájemníky jednáme o podmínkách pokračování nájemního vztahu a já osobně bych byl velmi rád, kdyby ve své činnosti dál pokračovali na daném místě. Věřím, že se nakonec na nových podmínkách dohodneme a Vy tak budete mít důkaz, že kultura, ani ta alternativní, není pro nás „zbytkový“ resort.

  Přeji hezký den.

  Thumb up 8 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.