Bazén v Ostravě-Porubě prošel rekonstrukcí

Především technické zázemí bylo rekonstruováno v krytím bazénu v Ostravě-Porubě. Navíc od září probíhají úpravy pro venkovní koupání s atrakcemi.

Jedno z nejnavštěvovanějších sportovišť v Ostravě, krytý bazén v Porubě, prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Po 30 letech byla kompletně vyměněna vzduchotechnika a největší změnou, kterou pocítí návštěvníci jsou modernizované vstupní prostory.

Bazén v Ostravě-Porubě byl postaven v roce 1985 a od té doby už prošel řadou oprav, rekonstrukcí a modernizací. Většinou k tomu stačila krátká výluka a nebo jen omezení provozu. Tentokrát bylo ale sportoviště uzavřeno 5 měsíců a po 30 letech byla vyměněna původní vzduchotechnika.

Jaroslav Kovář, ředitel společnosti SAREZA: “Velký problém bylo, že jsme už pro to její stáří, nebyli schopni koupit náhradní díly. Ten stav se dal nazvat havarijním.”

Modernizován byl také vstupní prostor a pokladny, což návštěvníci pocítí ještě více. Vzniklo tak místo k posezení a pokladny působí dojmem recepce.

Martin Štěpánek (ODS), náměstek primátora Ostravy: “Město Ostrava přispělo částkou 27 milionů korun. Jde nám o to, aby se tady návštěvníci cítili lépe. Abychom mohli vytápět, ale i klimatizovat.”

Vizualizace venkovní části (chystající se třetí etapa rekonstrukce):
bazen poruba

zdroj text: polar.cz

Související články


Komentáře

 1. rasta :

  Jen upřesním, že na vizualizaci je až třetí etapa…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  rasta: ok, diky.
  ano, na deniku pisou, ze to az tak videt neni..: „Krytý bazén v Ostravě-Porubě po obnově: změny spíše vycítíte, nežli uvidíte“: https://goo.gl/Ozaj34

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. rasta :

  Hynek [msstavby.cz]: První etapa je ta dokončená. Druhá bude přestavba původního venkovního bazenu na dva nerezové s průplavem do interiéru. Třetí etepa je na zmiňované vizualizaci.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 4. Tomas :

  Aktualne probihajici je druha etapa. Jak pise rasta – tykajici se rozdeleni venkovniho bazenu.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. Jakub Ivánek :

  po pravdě, nevím, co je na té nové „recepci“ místo pokladen útulnějšího… vypadá to jako v nemocnici, nerespektuje to původní architekturu, nehledě na to, že při tom „otevření prostoru“ (zvenku je vidět skoro do šaten) zanikla původní dělící stěna s keramickou mozaikou významného pražského tria keramiček Rychlíková – Mirová – Hladíková – ona i ta stěna měla svůj smysl (třeba už z hlediska oddělení teploty v šatnách a zimní zahradě na chodbě, kde odpočinkový prostor vždy byl – takže ani ten není ničím novým)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 6. Martin Š. :

  Já nejsem nadšen, že dojde k likvidaci plaveckého venkovního plaveckého bazénu. V celém kraji je jediná krytá padesátka, přes týden často z poloviny obsazená KPSO. Ale plavání zřejmě není žádoucí aktivita a jsem v menšině. Já bych uvítal raději venkovní padesátku s nějakým prodlouženým venkovním režimem provozu např. duben-říjen.
  Teď po rekonstrukci zvedli o něco teplotu bazénu. Přes 29°C už není moc na plavání. Pro tréninky plavců moc teplé. Tohle neustále balancování mezi plaveckým bazénem a akvaparkem není dobré.
  podle mě v Ostarvě silně chybí plavecký bazén. A když myslím plavecký, tak s minimílní hloubkou 2 m a trvale nataženými dráhami.

  Thumb up 2 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.