Autobusový terminál Dubina

Celá stavba je dokončená a čeká na otevření.

Související články


Komentáře

 1. Koubek :

  Nemůžu si pomoct, ale stále je to pro mne jeden z nejzbytečnějších projektů v Ostravě za poslední dobu. V tomhle musí mít prsty Tonda Blaník, jinak nevím…

  Thumb up 8 Thumb down 5
 2. Medvidek :

  Bez pruhovaného zábradlí v Ostravě ani ránu :/

  Thumb up 6 Thumb down 1
 3. Pećha :

  A to je jako vše? Opravdu se muselo stavět asfaltové parkoviště pro pět busů a dvě zastávky?

  Thumb up 2 Thumb down 2
 4. skelet :

  Terminál Dubina má hlavně zásadní problém.. při přebírce se tam zasekl (nevytočilú Solaris 15, tudíž to DPO nepřevzal.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 5. Nimrod :

  Pruhované zábradlí je bohužel norma – bezpečnost, viditelnost – mi to někdo takhle aspoň vysvětlovat. Ale myslím, že to jde i jinak. Nemá DPPO pořizovat pořád nové stroje, v době projektu beztak ješt takové nebyly…

  Thumb up 1 Thumb down 2
 6. thrpst :

  Zábradlí je vyloženě na správném místě. Velmi účinné!

  Thumb up 3 Thumb down 0
 7. johny :

  Foto č. 4 – projektant má za to, že lidi chodí do pravého úhlu :-)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 8. Martin [msstavby.cz] :

  skelet: To vážně?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. skelet :

  Mám to od řidiče DPO :)
  Mimochodem dnes jsem si všiml, že na křižovatce Michalkovická/Hladnovská se instalují ony vícehranné sloupy trakčního vedení, které známe od ČEZ arény.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Martin :

  Nimrod:Pokud novym strojem byl myslen Solaris 15 tak ten v ostrave jezdi uz 15 let.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Jarda :

  thrpst:
  Vzhledem k umístění zábradli bude slouži zřejmě k tomu, aby opilý řidič při vystupování z busu neupadl do bláta :))

  Thumb up 2 Thumb down 0
 12. skelet :

  Solarisy 15 se už nakupovat nebudou.. je málo linek, kde něco nesmetou svým zadkem.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Ondra :

  Co absolutně nechápu je uzvaírka sjezdu na ulici horní (na tu širší cestu). Je to zavřené půl roku, od srpna se na silnici nic neděje, zákaz vjezdu a plot stále.
  Takže hurá na hrboly kolem mobelixu!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Gabriela :

  Bude to otevřeno ještě letos? Prozatím jsem neviděla žádný autobus. Jinak to zábradlí měli prodloužit až k přechodu, protože stejně všichni chodí přes trávu a bude tam vychozená cestička.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Oasis :

  Gabriela: Mělo by to být otevřeno od 13.12.2015, kdy proběhne celostátní změna jízdních řádů.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. DanM :

  Terminál Dubina – změny příměstských linek od 13. 12. 2015 http://www.kodis.cz/terminal-dubina-zmeny-primestskych-linek-od-13-12-2015/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Raziel :

  Skvělá práce. Takže autobusy jezdí méně, spoje navazující na tyto autobusy navíc nejsou. Hodně štěstí při zmrzání na zastávce těm kteří nemají možnost jezdit autem.
  Cesta na UAN je těmito spoji z Brušperku prakticky dvojnásobná za menšího pohodlí. Vsadím se že kdo může, bude jezdit autem. Tedy místo jednoho autobusu ve kterém jede 20-40 lidí budeme mít autobus s několika chudáky a zbytek pojede autem – tolik ke snižování smogu a snížení zácp (tohle nebude jen problém brušperka ale všech obcí kterých se toto týká). Navíc delší cesta samozřejmě znamená že vám nestačí 30timinutová jízdenka, takže je i dražší jízdné pokud si nekoupíte dlouhodobou jízdenku kde platíte za zony.
  Další věc, protože spoje i z opačné strany musíte chytat přes tramvaje kterých zvlášte o víkendu jezdí pomálu, tak autobus který jste v pohodě stihli když vyjížděl z UANu třeba i s 10timinutovou rezervou, nemáte šanci stihnout pokud musíte jet k intersparu tramvají. Bravo, lidská blbost zřejmě nezná mezí.
  Tohle je klasický projekt kde někdo potřeboval vydělat peníze do kapsy (at žijou úplatky a vlastní firmy lidí „u moci“), jinak nemám absolutně ponětí o důvodu, proč se to dělalo. Proč jste prostě tu dopravu rovnou nezrušili uplně ?

  Thumb up 8 Thumb down 7
 18. Petr :

  Na fotografii č. 4 je vidět ještě původní řešení vjezdu do terminálu. Vzhledem k tomu, o jak stísněný prostor se jedná, se zřejmě nebyly schopny autobusy tam vůbec dostat. Dnes je v tom oblouku posunut obrubník a přidáno pár řad dlažebních kostek, ale při prvních několika cestách jsem viděl, že řidiči mají stále co dělat, aby se tam vešli (a to i s menšími autobusy). Mnohým asi nezbývá nic jiného než přejezd přes obrubník a hlínu (už tam jsou pěkně hluboké koleje). O výjezdu přes ten dlážděný kruhový objezd se snad ani nebudu zmiňovat.
  Opravdu „skvěle“ odvedená práce projektanta této stavby.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 19. skelet :

  Petr: viz.můj příspěvek z 16.09.2015

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. dal :

  A četli jste oficiální tiskovinu zvanou Ostravská radnice z prosince 2015? Jako skutečnou perlu vybírám tuto větu: „Výhodou bude to, že cestující bez znalosti jízdního řádu bude mít jistotu, že když přijede do terminálu Dubina, tak se do cílové zastávky dostane vždy prvním možným spojem.“
  Toto konstatování nemá chybu, tedy z hlediska uvažování úředníka odtrženého od reality. Takže v tomto konstatování je ukryt důvod vybudování autobusové zastávky na Dubině – výhoda chycení prvního spoje do cílové zastávky!!! Prostě Ostrava!!!

  Thumb up 6 Thumb down 0
 21. Rýša :

  Raziel: Nechápu, proč máte 5 mínusů. Zřejmě od těch, kteří tam nebudou nikdy přestupovat. A přitom docela fušerská práce – viz příspěvek od Petra.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 22. thvari :

  dal: lol, četl jsem a přesně nad tímto výrokem jsem se smál. zmrznout si těch 15 minut na ten první možný spoj může být chuťovka

  Co mne dále zaráží je výrok v ČT, že je to celé zejména kvůli ekologii – aby do centra města nejezdily autobusy, ale ekologické tramvaje. Pokud je toto hlavní důvod stavby těchto přestupových uzlů, mohla Ostrava nějakým způsobem oznámit, že od roku 20XX (s dostatečným předstihem) budou do města moci jezdit jen autobusy na CNG/elektrobusy? Ušetřila by peníze za tři terminály…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 23. Hynek [msstavby.cz] :

  ja verim, ze zmena jizdniho radu tak, aby to lidem vyhovovalo, neni neprekonatelny problem. i kdyz verim, ze domluvit se se vsemi ruznymi dopravci asi nebude jednoduche..

  Thumb up 1 Thumb down 0
 24. Jirka :

  poslední dobou me fascinuje kolik tu prispiva odborniku uplne na vsechno

  Thumb up 1 Thumb down 0
 25. Vašek :

  Hm, tak i soudruzi z KODISU usoudili, že někde byla/je chyba… http://oi64.tinypic.com/t9f58j.jpg

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.