Asko Ostrava

U ostravské prodejny Globus se plánuje prodejna nábytku Asko.

Záměr sestává z objektu prodejny ASKO, který je navržen jako částečně dvoupodlažní – obchodní plocha a zázemí bude realizováno ve dvou patrech, skladové plochy jsou v jednopodlažní části objektu. Dále je součástí záměru vybudování parkoviště s 127 parkovacími místy. Zásobování je navrženo ze zadní strany objektu. Stavba bude mít obdélníkový půdorys, zastavěná plocha bude cca 6 390m2 , výška atiky bude 10,5 m.

Hlavní vstup do prodejny je v jihozápadní obvodové stěně, směrem k hlavnímu parkovišti.

zdroj: EIA

Související články


Komentáře

 1. Jirka :

  Asko se mělo stavět i v Havířově a zatím nic se neděje.

  Thumb up  Thumb down
 2. Infoš :

  Neplánovala se v tom místě točna tramvají? Někde jsem to zaslechl..

  Thumb up  Thumb down
 3. LK :

  Infoš: pokud se nepletu, tak točna tramvají by měla být tam, kde je teď točna autobusů, ne?

  Thumb up  Thumb down
 4. Martin [msstavby.cz] :

  LK: Ano. Na místě točny autobusů.

  Thumb up  Thumb down
 5. MadWolf :

  Géčko s Askem už tam mělo být několikrát a každý rok se výstavba odkládala a tuším loni developer vydal prohlášení že od záměru upouští. Jedině že by změnil rozhodnutí..

  Thumb up  Thumb down
 6. Antioxydant :

  Doufám, že se to podaří. Volné „vyštěrkované“ nebo plevelem zarostlé plochy pro tuto výstavbu určené jsou nezastavěné naprosto k ničemu :P

  Thumb up  Thumb down
 7. aldik :

  Hmm, původně mělo být Asko spojené s NC Géčko na opačné straně Globusu, Géčko před časem padlo, ale Asko zřejmě o prodejnu tady dost stojí a přesunulo se na opačnou stranu :)

  Thumb up  Thumb down
 8. deril :

  a staví se v ostravě taky i něco jiného než hypermarkety? raději kdyby stavěli byty. myslím že hypermarketů už tu máme dost,a lidé stejně na nějaké velké nákupy nemají peníze při těch ostravských minimálních mzdách.

  Thumb up  Thumb down
 9. Balde :

  deril: byty se staví špatně někde kde jich je spousta volných a levných

  Thumb up  Thumb down
 10. MM :

  deril: Byl jste někdy na Karolině nebo v Shopping parku? Je tam narváno! Povídačky o minimální mzdě si nechte, Ostrava na tom není platově vůbec špatně.

  Thumb up  Thumb down
 11. Patrik :

  Stačí aby padl Arcelor a Vítkovice a je úplný konec :) pak nám zbudou jen montovny, noví investoři, kteří by vytvořili pracovní pozice s přidanou hodnotou nikde. Jedno Tieto nestačí.

  Thumb up  Thumb down
 12. Crazym :

  Patrik: Nechci sýčkovat ale jak sleduji Světlíkovy aktivity, s jakou lehkostí odděluje od Vítkovice Holding ziskové provozy jako lahvárnu a najednou je z ní „Cylinders Holding“ což je prý najednou „autonomní lahvárenská skupina“ tak se klidně něco takového může stát v blízké budoucnosti a pak najednou věřitelé zjistí, že zbytek Vítkovice Holding je prázdná skořápka a ty ostatní provozy nemají přece s dluhem nic společného :DDD No a Arcelor, ten může zmizet ze dne na den, stačí trochu více levnější oceli made in China na kterou se s láskou náš velký vůdce obrací :DD A pak se budeme všichni smát až se budeme za břicha popadat, budeme mít čistý vzduch, levné byty, spoustu shopingů, město plné industriálních a kongresových turistů a krásnou lanovku :DDD

  Thumb up  Thumb down
 13. deril :

  MM: jasně že jsem byl na karolíně,i v schoping parku. a v obojím několikkrát,a ze zkušenosti vím že tam je narváno jen o víkendech kdy lidé vyrážejí za nákupy, a vě většině případů to jsou lidé kteří bydlí na vesnicích mimo ostravu, v pracovní dny je tam polovina lidí. a když jdu o víkendu do menších hypermarketů např: prny market,lidl, a podobné ochody tak je v celém obchodě třeba 5 lidí. a já tedy nevím za kolik v ostravě pracují ostatní lidé,ale já jsem pracoval vždy za minimální mzdu.

  Thumb up  Thumb down
 14. deril :

  balde: byty volné možná jsou, ale že jsou levné bych zrovna netvrdil, nové byty které postavili na karolíně se prodávájí některé iza 2 milióny a to zrovna levné není. a tam kde jsou byty jen k pronájmu je zase nájem hodně drahý. jinak myslím že hypermarketů je v ostravě dost,takže je zbytečné stavět další,pak když bude jeden vedle druhého tak některé zrachují a zůstanou po nich jen nevzhledné krabice. už se i tak stalo, třeba bývalý bauhaus v centru.

  Thumb up  Thumb down
 15. aggu :

  Protože se tu i onde objevuje názor „kupní síla tady v Ostravě je nízká“ doporučuji k přečtení jeden článek VŠE (odkaz na pdf).
  http://bit.ly/2hWRLpK
  Velice zajímavá je hlavně tabulka č. 1.
  Stručně zkráceno. Nedívej se jenom na výplatní pásku, ale i na cenovou hladinu v místě kde žiješ. Pak se může stát, což je v tabulce vidět ve sloupci „Standardizovaná reálná mzda“ že mzda v Praze a v MSK je zhruba srovnatelná. A třeba na Jižní Moravě rovnou o 10% nižší. Ano, u vysokoškoláka to je jiné, tam jsou střední Čechy atraktivní, ale ani tam si MSK špatně nevede.
  A to se do počtů pro MSK berou i vysloveně chudé regiony jako bruntálsko nebo karvinsko.
  Stejně tak důchody. Asi jsem objevil díru na trhu pro developery ;) ale brát pražský důchod a žít v Ostravě je výhodné.
  Udělat z Ostravy lázeňské město (vodu tu máme), vylepit po českých Kauflandech plakáty, a udělat z Ostravy českou Floridu. Problem solved. Kdyby něco, napadlo mě to jako prvního ;)

  Thumb up  Thumb down
 16. Danek :

  Patrik: Je to podobný blábol jako by si napsal ,že když odejde z Boleslavi Škodovka tam tam nezbyde vůbec nic. Prostě se to může stát, ale nemá smysl se tím vůbec zabývat.Tady by se mělo město a kraj spíše zaobývat hledaní nových investorů a přeorientovaní(vyšší podíl v % oproti průmyslu)… se na sektor služeb.Proto by se tady opravdu hodilo vybudovan finančního centra..jak jsem už v minulosti psal několikrát…V Ostravě je potenciál v rychlém časovém sledu k zvojnasobení kancelařského trhu v m2….když to napíšu v jednoduchosti…mám tři znamé,kteří pracovali v UK…všichni tři dnes žijí v Ostravě a pracují v OKINU…který využivá jejich znalosti jazyku…. třeba kdyby tu Okin nebyl, třeba by nebylo to rozhodnutí se vrátit tak jednoznačné….A ještě jeden komentář přidám od kamarádky která tam pracuje..vzhledem k tomu co tady vydělavají a mistním cenám se jim žije vyrazně lépe než v Anglii.

  Thumb up  Thumb down
 17. Patrik :

  Danek: Nevím jak je to v Boleslavi, ale tady je ten průmysl ještě stále významný, jak v počtu zaměstnanců, tak i ve mzdách. Kam by šli dělat lidé ve věku 40-50, kteří dělají celý život v těžkém průmyslu, jazyk neumí? Do nějaké montovny v Mošnově, kde budou brát o cca 10 000 méně?

  S finančním centrem nebo něčím podobný souhlasím, nové investory, kteří vytvoří pracovní pozice s přidanou hodnotou, kde si lidé vydělají v průměru aspoň ten průměr potřebujeme jako sůl, s tím souhlasím. Ale kolik takových firem, které jsou pro mladé zajímavé, tady máme? Právě firmy typu Tieto, OKIN,…? No moc jich není. Třeba takový SIEMENS, skončil 2. v oblíbenosti u vysokoškolských studentův oblasti technických oborům a kde otevřel své nové vývojové a inovační centru,? Ano, v Praze. Mám pocit, že se o tomto tématu jen mluví, ale nic se nedělá. No uvidíme co nové vedení kraje. Držím palce.

  Thumb up  Thumb down
 18. Danek :

  Patrik: Souhlas, ale to je trh, když ti napíši, není to tak dávno co krachovala hala na opravu letedel v MOšnově.Tam byli pracovníci i z čech atd.Firma si prošla insolvenčním řízením a nasledně jí koupil Czechoslovak group(p.Strnada)..který nyní bude stavět halu ještě ujednu a počet nových pracovníku by ,ěl být kolem 200lidí.Třeba u Vitkovic jsem si jistý, že pokud je nebude mít p.Světlík, tak celou nebo část určitě koupí jiná společnost(proto to vyjmutí lahvárny)…viz.článek o 3 nových zajemcích převážně z číny.Co se týká pracovišt s vyšší přidanou hodnotou…souhlasím je třeba je přivést….dával jsem tady minulý odkaz že na Mošnov by měli přijít investoři z leteckého průmyslu:Ta zpráva je z minulého roku a nikdo neví v jakém je to stádiu.A poslední věc dle mě má Ostrava a Mskraj strašně malý tah na branku..vyloženě jsem nadával když sídlo evropského satelitního systému Galileo získala Praha.Ne proto, že je v Praze, ale proto, že do soutěže si přihlásila Praha a nějaké holanské malé městečko(takže je jasné kdo to vyhrál)…ale nikde jsem neviděl přihlášku Ostravy…o to mi jde.Dnes tampracuje cca. 300lidí.

  Thumb up  Thumb down
 19. O.O :

  Ostrava toho sice moc nedela pro prilakani firem s nabidkou prace s vyssi pridanou hodnotou, nicmene ty firmy uz si cesty do Ostravy zacinaji hledat, protoze lidi, kteri neco umi, uz jsou v Praze rozebrani a jsou drazi. Vidim budoucnost mistniho pracovniho trhu optimisticky.

  Thumb up  Thumb down
 20. O.O :

  A k tematu – bohuzel dalsi lacina bouda se zbozim nevalne kvality. Nevim, proc se tam nepostavi neco pro sportovani, na tom miste u blizkeho lesika se to primo nabizi. Lezecka stena, skejtpark, diskgolf, apod., pro inspiraci treba: http://www.gutovka.cz/ – dokud tady budeme stavet prevazne jen lacine supermarkety, tak nikdy nebudeme atraktivnim mistem pro mlade a vzdelane lidi.

  Thumb up  Thumb down
 21. Petr :

  Skvělé, konečně další suprovní obchod, jen tak dále. Akorát nevím proč to staví tak daleko. Dyť je všude plno volných ploch, třeba vedle porubského kauflandu. Nebo v hrabuvce u rondlu je taky velká plocha, kde akorát serou psi.

  Thumb up  Thumb down
 22. Petr Lesák :

  Tak i toto není finální, ASKO se vrací pod křídla hypermarketu Globus do plánované obchodní části „Géčko“.

  Thumb up  Thumb down

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.