Asko Havířov

U havířovského Globusu vyroste prodejna nábytku Asko.

Objekt prodejny ASKO bude dvoupodlažní v části objektu bude sklad a administrativní část. Celkově bude mít celý objekt plochu 6 000 m2, předpokládaná výška je cca 11 m. Součástí záměru je vybudování 291 nových parkovacích míst pro osobní automobily. Celkově je záměr plánovaný na lokalitě, která má rozlohu cca 18 700 m2.

Čelní fasáda nové prodejny svým umístěním prostorově navazuje na objekt obchodně-společenského centra Globus. Dispoziční řešení – objekt prodejny je v zásadě členěn na dvě části. V jedné polovině je dvoupodlažní prodejní plocha, ve druhé části je jednopodlažní skladová část s vestavěným dvojpodlažním zázemím a zásobovací rampou.

asko havirov

zdroj: EIA

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Petr :

  Není těch parkovacích míst zbytečně moc? Obchod s nábytkem má 1 stání na 50m2 své plochy…..s přehledem jim musí stačit polovina jejich 291 míst.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 2. aldik :

  Nevyšla jim prodejna u Globusu v Ostravě (kde navíc ASKO mělo být součástí NC Géčko a to taky padlo), tak zkusí Havířov? :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Jiřík :

  aldik : V Ostravě to padlo protože už GLobus má problémy v Ostravě s napájením. Parkrát na nákupech už vypadl plynový generátor.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 4. Summerboy :

  Jiřík: Rozumim tomu spravne, ze elektricka sit jim v soucasnosti neni schopna zajistit jejich potreby???

  Thumb up 1 Thumb down 1
 5. Pezos :

  Summerboy: Globus má vlastní kogenerační jednotky přesně z toho důvodu – nedostatečná kapacita distribuční soustavy v čase výstavby. Zajímalo by mě, jak to vypadá dnes, když vznikla nová rozvodna 400/110 kV Kletné a rozvodna 110/22 kV na okraji Poruby.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Summerboy :

  Pezos: Vubec temto vecem nerozumim, ale pripada mi to neuveritelne, ze nelze proste postavit obchodak, protoze v siti neni dostatecna rezerva.. Je to problem pouze Ostravy, anebo tomu celi vsude v republice?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Pezos :

  Je to dlouholetý problém Moravskoslezského kraje a speciálně Ostravska. Příčinou není nedostatek elektřiny (z celorepublikového pohledu se vyrobí dost), ale malá kapacita přenosových vedení, které přivádí proud ze zbytku republiky do kraje.

  Z poslední doby je to pěkně popsané třeba zde: http://olomouc.idnes.cz/elektrina-vedeni-velmi-vysokeho-napeti-ceps-fm1-/olomouc-zpravy.aspx?c=A150807_2182745_olomouc-zpravy_stk Ale problémy byly údajně již před hospodářskou krizí – http://ostrava.idnes.cz/moravskoslezsky-kraj-ma-malo-elektriny-pomoci-ma-pet-miliard-pt5-/ostrava-zpravy.aspx?c=A100930_1458519_ostrava-zpravy_jab

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. LK :

  Summerboy: pamatuji si, když jsem byl na přednášce prof. Vondráka před cca 6ti lety, jak si stěžoval, že HPC hrozí že nebude jenom kvůli nedostatku elektřiny. To byl taky jeden z důvodů, proč se začalo malým clusterem (anselm) a až pak se stavěla budova pro velký (salomon + přestěhovaný anselm)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. aggu :

  Tady je krásně vidět vztah státu k Ostravě. Tady máš dávky a na zbytek (rozuměj investice, infrastruktura, ekologické škody) zapomeň. A plno řečí okolo.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. Tereza :

  Už se ví kdy se to začne stavět ?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. adamous :

  Zřejmě byly zahájeny přípravy stavby prodejny ASKO NÁBYTEK v Havířově, mezi Hypermarketem Globus a Dělnickou ulicí: https://www.facebook.com/Havirov/photos/a.476923832481/10158641555512482/

  Thumb up 2 Thumb down 0
 12. Dotaz :

  Dobrý,kde je možné posílat životopis na praci v asku Havířov?

  Thumb up 2 Thumb down 4
 13. davidb :

  Dotaz:
  http://www.google.com
  Zadat Asko volná místa.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. Kateřina Paszová :

  Dobrý den chtěla jsem se zeptat kam je možno zasílat životopis mám zájem o práci děkuji Paszová

  Thumb up 1 Thumb down 4
 15. davidb :

  Kateřina Paszová:
  O jeden příspěvek výše!
  http://www.google.com
  Zadat Asko volná místa.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Kateřina Paszová :

  Dobrý den prosím kam se posílají životopisy mám zájem o práci

  Thumb up 1 Thumb down 5
 17. Blanka Folwarczná :

  Kdy se bude prodejna Asko v Havířově otevírat? Děkuji.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. :

  V Ostravě to tedy definitvně padlo a neuvažují ani o postavení jinde ?

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.