Areál býv. skladů Frenštát pod Radhoštěm

Podání žádosti o dotaci na regeneraci a využití areálu bývalých skladů civilní obrany v části Planiska ve Frenštátě pod Radhoštěm schválili tamní zastupitelé.

Město chce využít výzvy na regeneraci a podnikatelské využití brownfieldu. Alena Hlaváčová, která má na frenštátské radnici na starost dotační projekty, upozornila, že dnem podání žádosti o dotaci se všechny náklady na akci mohou počítat jako uznatelné. „Přihláška je nezávazná, tak by byla škoda té možnosti nevyužít,“ poznamenala Alena Hlaváčová a doplnila, že v rozpočtu je vyčleněno rovněž 200 tisíc korun na přípravu studie na využití území. Podstatou akce je, že město Frenštát pod Radhoštěm by požádalo o koupi pozemků v areálu, které má ve vlastnictví Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

 

celý článek: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.