Apartmány Opálená

Dva domy s celkem čtyřmi byty. To je projekt Apartmány Opálená na Čeladné.

zdroj: apartmanyopalena.cz

Související články


Komentáře

 1. Crazym :

  Obrázky jsou krásné, první co člověka napadne je proč proboha takové plýtvání místem jen na čtyři byty a tak začne být zvědavý a hledá :-)
  No a pak se prokousá líbivými kecy jako „Všude kolem Vás překrásné příroda, která je balzám pro oko a duši.“ a o „stylové architektuře, která je v překrásné symbióze s okolní nespoutanou přírodou“ a když najde tu okolní přírodu https://mapy.cz/s/kapumamake tak se začne smát i když to není marné místo a jen co najde že každý z těch bytů stojí 12,5 mega, tak už se válí smíchy po zemi :-) Hodně štěstí, jak těm co to vymysleli, tak těm co si to mohou dovolit a koupí si to. Já třeba ač jsem okolní nespoutanou přírodou přímo unešen http://screenshot.cz/HLAZD/ tak i kdybych ty prachy vyhrál v kasinu, tak do toho nejdu :-)

  Thumb up 12 Thumb down 0
 2. thvari :

  Crazym: jsou to emoce, nekolikrat jsem se tu nad tim pozastavoval, ze lide z hloubi srdce touzi mit veskery komfort, ale bydlet tzv. „v prirode“ a ne ve „spinavem“ meste, tedy za mestem, bud v lokacich typu Krasne Pole nebo Nova Bela, nebo prave az nekde v Ostravici nebo na Celadne…takze to zmizi okamzite

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. davidb :

  Na tom prvním obrázku úplně zrušili dům a stromy pod cestou :-) https://mapy.cz/s/behesajozu. Protože je to vizualizace někde odtud- https://mapy.cz/s/hosasudete.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. davidb :

  thvari:
  A všichni kolem topí celou zimu uhlím, takže super vzduch. http://e-expert.maps.arcgis.com/apps/ImpactSummary/index.html?appid=4c414653bbda4643b6e7e68600a9e118
  Ale proti gustu žádný dišputát.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 5. Miv :

  Znám lidi, kteří se nastěhovali do Čeladné, aby potom každý den dojížděli do Třince (pochopitelně autem). Ti pak mají plnou pusu řečí o čisté přírodě do které nemají čas zajít, protože sedí každý den přes dvě hodiny v autě. Auto pochopitelně nejezdí na vzduh, takže ta krásná místní příroda dostáva na frak. Rodina je šťastná čím víc může zkonzumovat. Zaletět dvakrát ročně na dovču (Vietnam, Island), dvakrát zajet zalyžovat (Francie či Itálie), pak posekat trávník uprostřed přírody a novodobá střední střída se cítí šťastná.

  Jsem zvědav kam budou muset jezdit naše děti, aby byl jejich společenský status naplněn. Budou létat jednou ročně na měsíc?

  Thumb up 11 Thumb down 2
 6. balde :

  Miv: to že má někdo miliony, z něj ještě nedělá inteligentního člověka, který by na to co píšete přišel předtím, než se tam přestěhuje :D :D :D

  Thumb up 5 Thumb down 0
 7. thvari :

  Miv: tak to uz vubec nechapu, ti na te Celadne asi bydli jen kvuli statusu, protoze zrovna kolem Trince je stejne nadherna priroda a spousta lidi si tam stavi RD primo pod horama v castech jako Tyra, Oldrichovice, Guty, apod. a jste od Trince kousek

  ja bych to nekritizoval tak moc, ale co by se melo stat, tak je presun pracovnich mist, firem, skol a skolek prave do techto mensich mest jako Celadna, respektive Frydlant. Celadna, nebo teda Frydlant, by proste mela rust nejen jako bytovy komplex a „sidliste RD“, ale jako plnohodnotne moderni mesto s atraktivnima pracovnima pozicema…Protoze lidem tezko namluvime, ze si nemaji svobodne vybirat, kde bydlet, ze jo.

  Thumb up 3 Thumb down 8
 8. Stop stav :

  Proboha přestaňte zdejší přírodu plundrovat tímhle rádoby stylovým hnusem. Proměňujete to místo ve sterilní zbohatlickou díru a plní ho lidé, co vypadají jak z umělé hmoty. Stop stav na Čeladné i v Kunčicích. Čím dřív, tím líp. Na Čeladné už je vyloženě nedýchatelno. Smrad, kravál, strašný provoz. Nejhorší jsou ale ti lidi, kteří k přírodě ani k tomu místu nemají vůbec žádný vztah. Pro ně je to „věc“, kterou využívají. Invaze umělohmotných lidí je problém, o kterém se takřka nemluví.

  Thumb up 3 Thumb down 15
 9. Michal :

  Vypráskejme všechny Keny a Barbie z Čeladné. Ukončeme jho umělohmotných lidí! Sdílejte, než to smažou.

  Thumb up 9 Thumb down 5
 10. Pavel :

  Kdyby MSK neinvestoval do nesmyslů, jako je dráha na pusté letiště, tak mohla třeba existovat použitelná železnice pro cestu do Ostravy z tohoto rezidenčně silného směru. A těch aut by mohlo být méně. I když nakonec by to stejně zabil kilometrový přesun od nádru na MHD, jak je v Ostravě tradicí.
  Světe div se, chtít bydlet v atraktivním prostředí je normální.
  Co není normální, je ignorance trendů :( A ten trend se zvyšováním počtu obyvatel v jižně od OVY a naopak poklesu obyvatel severně od OVY je tu už minimálně 2 dekády.

  Thumb up 5 Thumb down 7
 11. aggu :

  Pavel: Čeladná není žádný „rezidenčně silný směr“. A rovněž neexistuje žádný trend o zvyšování obyvatel ausgerechnet jižně od Ostravy. Ve skutečnosti se počet obyvatel zvyšuje ve všech směrech, v takřka všech obcích na hranicích Ostravy. Kdysi (před 6 lety) jsem si to z hecu ověřoval a čísla byla taková, že počet obyvatel v obcích na hranici Ostravy vzrostl za 4 roky (2011 – 2014) v průměru o 3%, přesněji o 1 – 10%. A 9-10% za 4 roky je už za docela velké číslo. Byly to Bruzovice, Horní Lhota a Velká Polom. Vysoká čísla měly i Bravantice nebo Zbyslavice. Čeladná „jen“ 5%, ale ta je, pravda, už dále od Ostravy.
  Stagnaci, tj. 0 a -1% měly Bílovec, Děhylov a Háj a Hať. Jinak vše roste.

  Thumb up 3 Thumb down 4
 12. Rdm :

  Pavel: nemyslím, že je železnice k letišti nesmyslem, naopak, letiště sice pustne počtem cestujících, ale roste na cargu, takže smysl železnice má. Krom to však není povinností kraje starat se o stav železnic, to je v kompetenci ŠZDC a to již modernizaci tratě „na jih“ připravuje, ale i tak, nevěřte tomu, že pak lidi přesedlají na železnici, protože ten časový rozdíl auto/vlak a další ne/výhody s tím spojené, prostě ta železnice nedokáže konkurovat

  Thumb up 5 Thumb down 2
 13. Na tomhle je nejvíc fascinující, že prohrajou všichni — krom developerů :

  Všimněte si, že podobné projekty vždy provází líbivé kecy o panenské, pitoreskní, malebné, nedotčené, dechberoucí přírodě. Kochejte se neposkvrněným výhledem na uhrančivé beskydské panorama!

  Už vám ale nesdělí, že tu přírodu pro vás a vám podobné ničí.

  Realita: O nedotčené přírodě nemůže být ani řeč. Čeladná je dnes až otravně suburbanizovaná oblast bez životního prostoru. Před deseti lety se člověk i v krásném dni mohl projít od Opálené až na nádraží víceméně nerušeně.

  Dnes uskakujete z cesty takřka městskému provozu, který navíc každý rok stoupá.

  Verdikt: Pokud se vám Čeladná líbí, prostě se na ni nestěhujte, protože každý další novousedlík dál a víc likviduje zbývající špetku někdejšího genia loci tohoto místa.

  Nejhorší na tom je, že vám žádný z těch slizounských kecálistů a neúnavných propagátorů „krásné přírody“, kterou systematicky ničí, nezaručí, jak to na onom krásném a dosud nezastavěném místě bude vypadat za deset let. Protože asi nejste sami, komu je úplně putna, že pro váš nemotorný barák byla obětována další louka. Po vás přijdou další sarančata. A pak další sarančata. Takže z neposkvrněného výhledu bude za pár let rušná ulice, kterou budete proklínat úplně stejně, jako dnes lidé, kteří tu byli před vámi, proklínají vás.

  Prohrávají blázni, kteří skočí na lep líbivým kecům a za barák na zelené louce vypláznou komické sumy, prohrávají lidé, kteří tam bydleli již před nimi, prohrává příroda, a jediný, kdo je dlouhodobě spokojen, jest developer, který by tu samozřejmě nikdy nebydlel, protože dobře ví, jak to místo zmršil.

  S přílivem novousedlíků taky přibývají typické městské nešvary. Včera jsem po setmění prošel kolem rodinky (muž, dítě, žena). Než jsem kolem nich prošel, chlapík se otočil a zpytavě se na mě zahleděl, jako zdalipak je hodlám oloupit, znásilnit, znetvořit, zabít — nebo vše najednou.

  Následně své choti sdělil, „and that’s the issue. People try to walk, but then they walk into a gun and say ‚damn, I had no idea anything like that could happen!'“

  Na místě s prakticky nulovou kriminalitou se teď kupí lidé, kteří vlastně ani neví, kam se stěhují, neb jejich perspektiva nesahá za pozemek o výměře 400 metrů čtverečních, a protože pudově cítí, že přišli a uměle se vsadili na místo, kam vlastně nepatří, pokud se zrovna nenacházejí ve své plechovce či doma, jsou nesví a mají strach. Je tu moc stromů a za každým se skrývá potenciální loupežník.

  Ne, Čeladná dávno není žádná idylka. Pokud člověk není úplně prázdný, tady na vlastní kůži zažije tu správnou Sartrovskou Nevolnost.

  Thumb up 3 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.