Apartmány Opálená

Dva domy s celkem čtyřmi byty. To je projekt Apartmány Opálená na Čeladné.

zdroj: apartmanyopalena.cz

Obrázky jsou krásné, první co člověka napadne je proč proboha takové plýtvání místem jen na čtyři byty a tak začne být zvědavý a hledá :-)
    No a pak se prokousá líbivými kecy jako „Všude kolem Vás překrásné příroda, která je balzám pro oko a duši.“ a o „stylové architektuře, která je v překrásné symbióze s okolní nespoutanou přírodou“ a když najde tu okolní přírodu https://mapy.cz/s/kapumamake tak se začne smát i když to není marné místo a jen co najde že každý z těch bytů stojí 12,5 mega, tak už se válí smíchy po zemi :-) Hodně štěstí, jak těm co to vymysleli, tak těm co si to mohou dovolit a koupí si to. Já třeba ač jsem okolní nespoutanou přírodou přímo unešen http://screenshot.cz/HLAZD/ tak i kdybych ty prachy vyhrál v kasinu, tak do toho nejdu :-)

2. thvari :

Crazym: jsou to emoce, nekolikrat jsem se tu nad tim pozastavoval, ze lide z hloubi srdce touzi mit veskery komfort, ale bydlet tzv. „v prirode“ a ne ve „spinavem“ meste, tedy za mestem, bud v lokacich typu Krasne Pole nebo Nova Bela, nebo prave az nekde v Ostravici nebo na Celadne…takze to zmizi okamzite

3. davidb :

Na tom prvním obrázku úplně zrušili dům a stromy pod cestou :-) https://mapy.cz/s/behesajozu. Protože je to vizualizace někde odtud- https://mapy.cz/s/hosasudete.

4. davidb :

thvari:
    A všichni kolem topí celou zimu uhlím, takže super vzduch. http://e-expert.maps.arcgis.com/apps/ImpactSummary/index.html?appid=4c414653bbda4643b6e7e68600a9e118
    Ale proti gustu žádný dišputát.

5. Miv :

Znám lidi, kteří se nastěhovali do Čeladné, aby potom každý den dojížděli do Třince (pochopitelně autem). Ti pak mají plnou pusu řečí o čisté přírodě do které nemají čas zajít, protože sedí každý den přes dvě hodiny v autě. Auto pochopitelně nejezdí na vzduh, takže ta krásná místní příroda dostáva na frak. Rodina je šťastná čím víc může zkonzumovat. Zaletět dvakrát ročně na dovču (Vietnam, Island), dvakrát zajet zalyžovat (Francie či Itálie), pak posekat trávník uprostřed přírody a novodobá střední střída se cítí šťastná.

Jsem zvědav kam budou muset jezdit naše děti, aby byl jejich společenský status naplněn. Budou létat jednou ročně na měsíc?

6. balde :

Miv: to že má někdo miliony, z něj ještě nedělá inteligentního člověka, který by na to co píšete přišel předtím, než se tam přestěhuje :D :D :D

7. thvari :

Miv: tak to uz vubec nechapu, ti na te Celadne asi bydli jen kvuli statusu, protoze zrovna kolem Trince je stejne nadherna priroda a spousta lidi si tam stavi RD primo pod horama v castech jako Tyra, Oldrichovice, Guty, apod. a jste od Trince kousek

ja bych to nekritizoval tak moc, ale co by se melo stat, tak je presun pracovnich mist, firem, skol a skolek prave do techto mensich mest jako Celadna, respektive Frydlant. Celadna, nebo teda Frydlant, by proste mela rust nejen jako bytovy komplex a „sidliste RD“, ale jako plnohodnotne moderni mesto s atraktivnima pracovnima pozicema…Protoze lidem tezko namluvime, ze si nemaji svobodne vybirat, kde bydlet, ze jo.

8. Stop stav :

Proboha přestaňte zdejší přírodu plundrovat tímhle rádoby stylovým hnusem. Proměňujete to místo ve sterilní zbohatlickou díru a plní ho lidé, co vypadají jak z umělé hmoty. Stop stav na Čeladné i v Kunčicích. Čím dřív, tím líp. Na Čeladné už je vyloženě nedýchatelno. Smrad, kravál, strašný provoz. Nejhorší jsou ale ti lidi, kteří k přírodě ani k tomu místu nemají vůbec žádný vztah. Pro ně je to „věc“, kterou využívají. Invaze umělohmotných lidí je problém, o kterém se takřka nemluví.

9. Michal :

Vypráskejme všechny Keny a Barbie z Čeladné. Ukončeme jho umělohmotných lidí! Sdílejte, než to smažou.

10. Pavel :

Kdyby MSK neinvestoval do nesmyslů, jako je dráha na pusté letiště, tak mohla třeba existovat použitelná železnice pro cestu do Ostravy z tohoto rezidenčně silného směru. A těch aut by mohlo být méně. I když nakonec by to stejně zabil kilometrový přesun od nádru na MHD, jak je v Ostravě tradicí.
    Světe div se, chtít bydlet v atraktivním prostředí je normální.
    Co není normální, je ignorance trendů :( A ten trend se zvyšováním počtu obyvatel v jižně od OVY a naopak poklesu obyvatel severně od OVY je tu už minimálně 2 dekády.

11. aggu :

Pavel: Čeladná není žádný „rezidenčně silný směr“. A rovněž neexistuje žádný trend o zvyšování obyvatel ausgerechnet jižně od Ostravy. Ve skutečnosti se počet obyvatel zvyšuje ve všech směrech, v takřka všech obcích na hranicích Ostravy. Kdysi (před 6 lety) jsem si to z hecu ověřoval a čísla byla taková, že počet obyvatel v obcích na hranici Ostravy vzrostl za 4 roky (2011 – 2014) v průměru o 3%, přesněji o 1 – 10%. A 9-10% za 4 roky je už za docela velké číslo. Byly to Bruzovice, Horní Lhota a Velká Polom. Vysoká čísla měly i Bravantice nebo Zbyslavice. Čeladná „jen“ 5%, ale ta je, pravda, už dále od Ostravy.
    Stagnaci, tj. 0 a -1% měly Bílovec, Děhylov a Háj a Hať. Jinak vše roste.

12. Rdm :

Pavel: nemyslím, že je železnice k letišti nesmyslem, naopak, letiště sice pustne počtem cestujících, ale roste na cargu, takže smysl železnice má. Krom to však není povinností kraje starat se o stav železnic, to je v kompetenci ŠZDC a to již modernizaci tratě „na jih“ připravuje, ale i tak, nevěřte tomu, že pak lidi přesedlají na železnici, protože ten časový rozdíl auto/vlak a další ne/výhody s tím spojené, prostě ta železnice nedokáže konkurovat