Aktuálně ke Koncertní hale

Již jsou známi účastníci soutěže na novou ostravskou koncertní halu. Ke třem původně osloveným architektonickým studiím rada města schválila další tři na základě rozhodnutí odborné poroty.

Ke třem již dříve oznámeným a přímo vyzvaným architektonickým kancelářím se zkušenostmi s projektováním koncertních síní, tedy Steven Holl Architects + Architecture Acts; Konior Studio a Henning Larsen Architects, nyní rozhodnutím rady města z 16. října přibyli další, a to Architecture Studio z Paříže, Nieto Sobejano Arquitectos z Berlína a Van Dongen – Koschuch Architects and Planners z Amsterdamu. Ti byli vybráni na základě doporučení soutěžní poroty z 31 zájemců o účast v soutěži na základě svých referencí a portfolií.

Soutěžní porotu tvoří renomovaní architekti architekti Krzysztof Ingarden (Ingarden&Ewy/ Krakow), Rafi Segal (RSAU/ Princeton// MIT Architecture/ Cambridge), Valerie Mulvin (mccullough mulvin architects/ Dublin), Jakub Szczęsny (SZCZ/ Warszawa), náhradníci Adam Rujbr (Adam Rujbr Architects/ Brno) a Tadeáš Goryzcka(Kabinet architektury/ Ostrava). Dále pak přizvaní odborníci – ředitel NPÚ Ostrava Michal Zezula, historik umění NPÚ Ostrava Martin Strakoš, rozpočtář Jindřich Jansa, vedoucí odboru Útvar hlavního architekta MMO Cyril Vltavský, ředitel JFO Jan Žemla, akustik Martin Vondrášek a Jan Košulič, mistr zvuku a provozní specialista.

Za politické vedení města jsou v porotě primátor Tomáš Macura, náměstek primátora Zbyněk Pražák a starostka obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Petra Bernfeldová.

K financování přípravy a realizace této investičně náročné stavby město již dříve zřídilo speciální účelový fond. Prozatím do něj vložilo z městského rozpočtu částku 100 milionů korun a další budou přibývat. Na základě „Memoranda o spolupráci“, podepsaného letos v dubnu, se k podpoře tohoto projektu zavázal i český stát, zastoupený Ministerstvem kultury ČR částkou 600 milionů korun a také Moravskoslezský kraj ve výši 300 milionů.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. aggu :

  Ta účast Bernfeldové, ve světle posledních událostí (ne prvních a ne posledních) ve mě vzbuzuje pobavený úsměv. No, jako starostka (a chce být zase) na to asi má právo. A hroší kůži.

  Thumb up 17 Thumb down 1
 2. balde :

  jen nechápu, proč už rovnou nesoutěží s přístavbou najednou i propojení a rekonstrukci stávajícího domu kultury, která by se zrealizovala později, ale celkový návrh a koncepce už by existovala, co myslíte vy?

  Thumb up 4 Thumb down 1
 3. Hrdý ostravák :

  V porotě Bernfeldová, Vltavský, Jansa…úžasná porota. Nová Fukušima na obzoru.

  Thumb up 6 Thumb down 6
 4. Infoš :

  Hrdý ostravák: Nerozumím proč zmiňujete p. Jansu. Já jsem s ním mnohokrát spolupracoval a z pohledu rozpočtů staveb je to jeden z nejlepších v regionu. Ovšem musím souhlasit, že mezi kvalitními architekty bude Vltavský působit jako jednonohý sprinter v týmu Jamajské štafety na 4 x 100 m… A myslím že paní Bernfeldovou není třeba komentovat.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. room :

  Už jsem to několikrát psal – odborná veřejnost zřejmě 100% souhlasí s rozvojem této lokality – myslím tím kostku a také halu. Uvidíme, co architekti vymyslí – hala bude celkem dost zastrčená. V Ostravě je řada míst, kde by se to dalo postavit a zásadním způsobem by to město posunulo. Nebo se snad mýlím – existuje nějaký jiný odborný názor, který je není prezentován? )

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Danek :

  room: Dle infa které prezentuje stavbu..má být koncertní sín vedle ne za kulturákem.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.