28. října 1727/108

Fotografie velmi povedené rekonstrukce fasády včetně integrovaných stínících prvků objektu na ulici 28.října č.p. 1727/108 v centru Ostravy.

Opravdu stačí málo, aby objekt vypadal dobře. Decentní sladěné barvy fasády či klempířských prvků apod. Objekt velmi kontrastuje s rekonstrukcí a novostavbou objektu společnosti Poda, která se nachází téměř vedle od tohoto projektu….

Původní stav:

Související články


Komentáře

 1. Mx :

  Je to vkusné a ničím to nijak negativně nevyniká. Tuším, že však ale půjdu proti většinovému názoru. Mně už se tato černobílá nejjednodušší architektura přejedla. Kdysi jsem z toho byl nadšen. Nejde o barvy, bílá je příjemný a dobrý univerzál. Nadužívání (čistě dle
  mého dojmu) černé zde je také čistě subjektivní věc. Nicméně v architektuře dopravní tepny se dá stavět vkusně a přitom mnohem nápaditěji. Tohle je super dům do nějaké boční ulice. Stavět takto na 28.října je to prostě trochu málo.

  Thumb up 9 Thumb down 2
 2. Mx :

  Chápu, že dům musí zapadnout do okolí, nicméně 2 z blízkých domů na fotografií mají ale aspoň nějaké prvky nad rámec nejprostěji prosté fasády, že to prostěji snad ani nejde.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 3. Meechee :

  Vkus a estetické vnímání má každý holt jiné. Já taky nemusím barvičky a kudrlinky, ozdůbky … apod. Mám rád jednoduché a čisté linie a tvary, ale tenhle barák (ten bílý – jakože cool) mi už fakt připadá, jako by byl rozestavěný – popravdě mě to napadlo jako první, když jsem klikl na malou fotku, abych se o této „stavbě“ dozvěděl více …

  Thumb up 6 Thumb down 0
 4. Mx :

  Meechee: souhlas, je to individuální. Nicméně právě ty města a místa, kde sází na vyšší nápaditost a “více kudrlin a prvků”, než jsme zvyklí my tady, bývají obecně považována za ta hezčí. Prostě “obyč” je fajn, ale atraktivitě nepřispívá

  Thumb up 5 Thumb down 0
 5. MareK :

  Pánové, chápu váš postoj, ale…

  Bíločerná kombinace je hlavně reakcí na barvičky že sídlišť, kdy se barevnost přejedla a teď je snaha se tomu vyhnout + prim hrají čisté linie, takový jistý „pseudofunkcionalismus“, což je aktuálně trend.

  A k této stavbě. Být to někde na náměstí, asi bych s vaším názorem souhlasil, ale v tomhle případě se jedná o objekt u frekventované dopravní tepny, kde je minimální statický vyskyt pěších, kteří by ocenili kvalitní architekturu. Navíc zde soupeří komerční prostory s rezidenčními.

  Za mne je to povedený výsledek.

  Thumb up 13 Thumb down 2
 6. Mx :

  MareK: nejde o rozdíl pěší nebo dopravní tepny. Je to je ulice, kudy jezdí nejvíce obyvatel města. Tzn. je na očích. O renesanční ap. fasády z náměstí tady nejde, to by bylo extrémní řešení. Ps: povedený výsledek ano, ale vzhledem k místu – významu 28.října a kvalitě a typu většiny jiných domů zde (by neudržovaných) – velmi velmi obyčejná stavba s 0 moderních prvků krom žaluzií

  Thumb up 3 Thumb down 4
 7. thvari :

  musíte se taky podívat, z čeho se vycházelo. ta budova by se musela úplně přestavět, aby to vypadalo jinak. tady se jen klasicky zateplovalo a měnily okna. venkovní žaluzie jsou zajímavý nápad.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 8. kedlub :

  Podobu domu na té fotce podle mě zkreslují i ty (skoro) všechny zatažené černé žaluzie, které jsou dost dominantním prvkem. Až půjdu kolem, rád si to prohlédnu, když budou žaluzie nahoře. Teda pokud tomu tak někdy bude :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.