Zkolaudována první pasivní administrativní budova v ČR

V Ostravě, ve čtvrti Hulváky byal zkolaudována první pasivní administrativní budova v ČR. Budova slouží jako sídlo soukromé společnosti, ale především jako školicí středisko pro zájemce o problematiku úsporných staveb.
Pasivní administrativní centrum v Ostravě projektoval architekt Radim Václavík a jeho stavba stála 32 mil. Kč. Čtyři patra budovy sahají do výšky patnácti metrů a poskytují celkovou využitelnou plochu 1 300 metrů čtverečních. „Vnější plášť tvoří 25 centimetrů silný tepelný štít a okna zasklená kvalitním trojsklem. Hlavním zdrojem tepla a teplé užitkové vody je tepelné čerpadlo vzduch/voda, u kterého lze využít i zpětný chod pro klimatizaci. Při vytápění objektu je počítáno s maximálními zisky tepla z pobytu osob a z kancelářské techniky,“ říká Jan Neuwirt ze společnosti, jež stavbu financovala. Na střeše objektu je navíc instalováno 48 solárních kolektorů, jejichž předpokládaný roční výkon je 9 440 kWh.

zdroj: stavebni-forum.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.