Zítra otevře Breda & Weinstein

15.listopadu 2012 otevře v prostorách bývalého pivovaru v Opavě „obchodní a společenské centrum“ Breda & Weinstein.

Uvnitř centra by mělo nabídnout své produkty a služby přes sto prodejen, minipivovar, šest kinosálů, banky i kavárny.

Do obchodního centra se z města stěhují obchůdky s oblečením, ale i banky. V pivovaru se objeví třeba pobočka České spořitelny či Komerční banky. Bude tam také vyhlášené fitcentrum Pepa. A možná přibude i Česká pošta. Ta hodlá opustit svou vlastní budovu, v níž sídlí od konce 19. století.

zdroj: idnes.cz

Související články


Komentáře

  1. Jiřík :

    Hmmm vylidňování centra Opavy, které se koncentruje do obchodního centra :) Jako bych o tom někde slyšel.

    Thumb up 0 Thumb down 2
  2. mm :

    A je tady stejná situace jako v každém jiném městě, o čem jsem tady již psal. Není to jen problém Ostravy. Když se něco podobného postaví třeba v Boskovicích, nebude v centru nikdo. Několikrát za rok jezdím do malého městečka na Vysočině do Poličky. Centrum a ulice v něm byly doslova k prasknutí obyvatel tohoto městečka. Dnes je centrum vylidněné a už nenarážíte a nezakopáváte o lidi. Ti jsou v supermarketech rozmístěných kolem centra, včetně Tesca, které se do tak malého městečka vůvec nehodí. To samé Svitavy, atd. Všechno jsou to malé města s malým centrem, takže ten pohyb tam jakžtakž je, Ostrava je a má roztahané a vcelku velké centrum, takže i když tam Ti lidé jsou, jsou natolik roztahaní, že to vypadá jako prázdné místo. A co se týče bank, ty by měli zůstat v budovách a ne se stěhovat do takových to center. Ale zřejmě nový trend. Škoda, že na západě už od toho upouštějí a bankovní domy a pobočky se drží ve výstavném středu města.

    Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.