Zimní stadion Bruntál

Bruntálští zastupitelé vykročili vstříc stavbě nového zimního stadionu, když v úterý 9. února schválili jak samotnou realizaci, tak financování projektu. Půjde o jednu z vůbec největších investičních akcí města za posledních třicet let.

Předpokladem uskutečnění projektu je získání dotace, o kterou město žádá Národní sportovní agenturu. Dotace v případě úspěšné žádosti zaplatí 70 procent způsobilých výdajů, tedy až 90 milionů korun z uznatelných nákladů, které jsou nyní spočítány ve výši 155,6 milionu korun včetně DPH.

Mimo způsobilé výdaje projekt počítá ještě s menšími investicemi do úpravy komunikace a přilehlého sportovního zázemí včetně hřišť a opěrné stěny. Celkové plánované výdaje projektu tak dosahují 170 milionů korun, avšak lze předpokládat jejich snížení v rámci veřejné zakázky.

Kromě realizace stavby a podání žádosti o dotaci zastupitelé vyhlásili veřejnou zakázku na dodavatele stavby s nejvýše přípustnou cenou dle projektové dokumentace – a s možností zrušení výběrového řízení v případě nezískání dotace.

Z důvodu předfinancování (dotace se vyplácí „ex post“) a dofinancování projektu zastupitelé také souhlasili se sjednáním úvěru do výše 140 milionů korun, kdy po obdržení dotace bude výše přijatých prostředků využita na částečné splacení úvěru.

Uvedené kroky zastupitelů otevírají cestu k realizaci projektu a jdou ruku v ruce se stavebním povolením, které bylo vydáno letos v lednu. Pokud se podaří zabezpečit financování výše uvedeným způsobem, je možné očekávat zahájení stavby ještě v druhé polovině letošního roku. Stavba pak může trvat 12 až 18 měsíců.

Schválení uvedených kroků předcházela několikahodinová diskuse, do níž se zapojili nejen zastupitelé, ale také přítomní občané. Diskutovány byly mimo jiné náklady na stavbu a také budoucí provoz zařízení.

Kalkulace předpokládají vyrovnané hospodaření „zimáku“, a to nejen díky širokým možnostem jeho využití, ale také s ohledem na použité technologie. Naproti tomu na provoz současné ledové plochy musí město každoročně přispívat z rozpočtu částkou ve výši zhruba 2,5 milionu korun.

zdroj + celý text: mubruntal.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.