Železniční zastávka Třinec centrum

Správa železniční dopravní cesty společně s Ministerstvem dopravy, městem Třinec a Českými drahami slavnostně otevřela novou zastávku Třinec-centrum (Trzyniec-Centrum), která leží v mezistaničním úseku Bystřice nad Olší – Třinec na III. tranzitním železničním koridoru.

Zastávka se nachází nedaleko náměstí T. G. Masaryka.  Stávající železniční stanice Třinec se nachází v oblasti průmyslové zóny a od nové zastávky je vzdálena 2,4 km. V souvislosti s probíhající optimalizací trati Bystřice nad Olší – Český Těšín a výstavbou podjezdu VIA Lyžbice proto padlo rozhodnutí o výstavbě nové zastávky přímo v centru města. Investice v hodnotě necelých 36 miliónů korun (bez DPH) byla financována z národních zdrojů prostřednictvím Státního fondu dopravní infrastruktury, příspěvky poskytly také město Třinec a České dráhy.

Cestujícím budou sloužit dvě vnější mimoúrovňová nástupiště v délce 300 metrů s nástupní hranou ve výšce 550 mm nad temenem kolejnice. Nástupiště jsou široká tři metry s rozšířením v místě pevných schodišť a výtahů pro cestující. Část ploch je zpevněna betonovou dlažbou. Zastávka je plně bezbariérová, vybavená varovnými a signálními pásy. Přístup na nástupiště je možný jak pevnými schodišti a výtahy ze silničního podjezdu, tak i přístupovými chodníky v místě zrušeného úrovňového přejezdu. Schodiště jsou zastřešena.

Každé nástupiště je vybaveno částečně proskleným přístřeškem v odstínech šedé a stříbrné barvy. Přístřešky jsou dlouhé 70 metrů a jedna jejich stěna slouží v celé své délce jako protihluková bariéra. Zastávka byla vybavena informačním systémem s hodinami a je také stavebně připravena pro instalaci městského kamerového systému.
zastavka trinec centrum

Související články


Komentáře

 1. johny :

  Když už tam jsou ty nápisy dva, tak by mohly být aspoň posazené ve stejné výšce. Takhle to vypadá fakt strašně.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. thrpst :

  Třinec centrum a okolo pole a les.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. aldik :

  thrpst:
  Nojo, protože se díváte na opačnou stranu :-D

  Ten kamerový systém tam ještě není? Ajéje..

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.