Zelený Vršek

V Ostravě-Lhotce byla zahájena výstavba první etapy nové čtvrt s názvem Zelený Vršek.

I. etapa se skládá z 11 domů. Je na výběr ze dvou typů.
zeleny vrsek

Bungalov BP
zeleny vrsek

Patrový GPzeleny vrsek

Vizualizace úplného projektu:
zeleny\ vrsek

zeleny vrsek

zeleny vrsek

 

více na: zelenyvrsek.cz

Související články


Komentáře

 1. MM :

  Ty ceny jsou dost sebevědomé, bungalov bez garáže za 4.950.000,- + kuchyň, veškeré podlahy, dlažba, zařizovací předměty v koupelně, vypínače, zásuvky atd. Dnes koupit novostavbu za rozumnou cenu je docela problém.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 2. PetrK :

  Podle mě přemrštěné ceny, bez DPH. Za ty peníze to dopadne jako řadovky v Hošťálkovicích.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 3. aggu :

  Lokalita pro bydlení to je nádherná, to bezesporu.
  Jen s trochu pitomým napojením na město, což se změní, až se dobuduje Severní spoj a dole pod Hladovým vrchem se Lhotka a Hošťálkovice napojí na nový kruháč, protože spojení exitu D1 v Přívozu a Hlučína je „nedohlednu“ a těch „15 minut k nákupnímu středisku“ stráví jen v koloně u mostu přes Odru v Petřkovicích.
  Info na webu je klasicky humorné:
  – „nefalšovaně panoramatický výhled do údolí velké Ostravy“ – o tom se dá min. u bungalovů dost pochybovat, možná při procházce se psem, a pominu to, že žádné takové údolí neexistuje a pojem „panoramatický“ mi evokuje něco trochu jiného (svah je převážně jihovýchodní)
  – „Během smogových dní leží vrstva prachu a smogu obvykle níže, než většina obydlí ve Lhotce“ – pokud je Lhotka 600-650 m nad mořem nebo ty domy na hodně dlouhé kuří noze tak ano…
  – „Svěží a čerstvé povětří zajišťují západní větry, valnou část roku vanoucí od Jeseníků“ – až na to, že větrná růžice pro Ostravu ukazuje pro „valnou část roku“ něco úplně jiného
  „Zastávka MHD se nachází cca 800 metrů směrem dolů“ – pro cílovku asi hodně důležité a krásně podané…
  Cena se mi zdá adekvátní, vždyť je to včetně 1000 m2 pozemku a DPH.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 4. Crazym :

  Hihi, zde si můžete ten panoramatický pohled vychutnat :DD http://imgup.cz/image/Jo4

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. johny :

  aggu: Tak ono obecně podobné developerské projekty mají celkem mizernou dopravní infrastrukturu, to je záležitost celé ČR, pokud ta která obec zrovna nemá důsledné územní plánovače. V tomto případě to znamená, že obyvatelé ulice Pod Vysílačem a Televizní budou mít z výstavby velikou radost. Každý den ráno minimálně 11 aut tam a odpoledne zase nazpátek, neřku-li že někomu přijede návštěva nebo si objedná zboží s e-shopu s dopravou až do domu. Zrovna tyto dvě ulice třeba vůbec nemají chodníky, takže jistě bude bomba se tam pohybovat i s dětmi. Ale jak to má jinak vypadat, když podobné projekty počítají skoro výhradně jen s individuální automobilovou dopravou a vazbu na dopravu udržitelnou (pěší, VD, kola) odbudou s formální větičkou o MHD na webu. Já bych tam nebydlel, ani kdyby mi zaplatili, a klidně mě za to mínusujte, jak chcete.

  Thumb up 3 Thumb down 6
 6. thvari :

  aggu: ta silnice by se už šikla, ale ty zácpy nejsou tragické, jen když jedete ve špičce. Ten panoramatický výhled tam je, ale nevím, jestli je zrovna toto místo dostatečně vysoko. Když jde člověk dolů z kopce kolem plotu pana Šušky (tj ten palác ve Lhotce) kolem těch domů navrchu, je ten výhled poměrně pěkný. Takže toho psa nebude špatné si pořídit a na procházky chodit :-D
  S tím smogem si taky nejsem jistý, zda je to dost „vysoko“, mám pocit, že člověk musí být výš, například u vysílače, tedy v těch řadovkách nebo v Bobrovníkách.

  Dojezd do Ostravy je ze Lhotky každopádně dobrý, i s MHD, 34 je celkem luxusní a rychlé spojení přímo do centra. Navíc tam máte kurty, fungl novou halu na sport, cyklostezku a řeku, staví se tam golfový driving range. Taková lehce prestižní adresa :-D Nebyl bych překvapený, kdyby se to rozprodalo.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 7. aldik :

  No prostě paneláky naležato :)

  A když se to neprodá, tak z toho můžou udělat bydlení pro uprchlíky a stát to zaplatí :D

  Já nevím, osobně bych si radši koupil byt v normálním bytovém cihlovém domě (ne v novostavbě) než tohle za 5 mega jak MM píše výše… Za byt totiž výrazně ušetřím a ještě si můžu někde pod horami koupit chatku se zahradou :)

  Thumb up 2 Thumb down 7
 8. Martin [msstavby.cz] :

  aldik: Uprchlíky. Aha.. Působí to trapně jen na mne…

  Thumb up 4 Thumb down 4
 9. thvari :

  martin [msstavby.cz]: nejsi v tom sám :-D Uprchlík nemá s komerčním projektem výstavby bungalowů v Ostravě Lhotce zhola nic společného.

  Já celkem nesouhlasím ani s panelákem naležato. Dům (i v řadové výstavbě) je prostě něco jiného než byt a vůbec panelák. A tady to máte sice za nějakou cenu, ale nemusíte se starat o nic, nákupem pozemku počínaje, jeho zasíťováním, výběrem spolehlivé stavební firmy nebo hlídáním stavby konče. Osobně bych do toho nešel, ale ono stačí, když se jim najde 20 vážných zájemců v té naší půlmilionové aglomeraci a mají vystaráno.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 10. Miv :

  Tak v Hošťálkovicích i Lhotce si vždy dávají v chladnějším období záležet, aby za průmyslovými znečišťovateli nezůstali příliš pozadu. Takové staré dřevěné okna hoří dobře i s lakem. Když chodím běhat či na kolo, tak se jim při chladnějším počasí raději vyhnu. Paradoxně je lepší zůstat v Porubě mezi paneláky.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 11. thvari :

  Miv: Ten stejný problém je všude, když jsem bydlel v Porubě a probíhal v zimě Plesnou, taky jsem načichnul. Tady opravdu pomůže jen kombinace kotlíkových dotací a vyhlášky-zákona, který ty staré kotle a spalování všeho možného nadobro zakáže.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. aggu :

  thvari:
  Konec ulice Pod Vysílačem ve Lhotce je ve výšce cca 240 m n. m.
  A třeba Fifejdy jsou cca na 213 m n. m, takže pokud tam žiješ v panelovém domě v 10. patře, máš židli cca stejně vysoko jak v Lhotce v bungalovu ;)
  Ten 30-metrový rozdíl je dán zejména tím, že Lhotka už JE v Nízkém Jeseníku. Se zbytky ledovcových nánosů uložených a navátých na pozdně prvohorních břidlicích. Zatímco Fifejdy leží dole, v údolí Ostravice a Odry, zahloubeném do okraje třetihorního moře.
  Výšková hranice inverze je podstatně výše. Někde jsem to viděl v materiálech Air Silesia (600-650?). Stačí si ve dnech inverze v zimě zajít na radhošťský hřeben a na vlastní oči si ověřit, že z „deky“ nečouhá ani cool Frýdlant nebo Čeladná, která jsou o cca 150 – 200 m výše než Lhotka. A vesnické zdroje jsou pro city-dwellera jako já horší než občasná vůně chlazeného koksu v Přívozu ;)
  PS: Tak mně napadá reklamní kampaň pro RPG. „Zelené vršky“ na Fifejdách aspol. Pro byty v 10. patrech a výš…

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.