Zeleň za Lunou

Projekt, o kterém jsem prvně psali v roce 2011 a ještě dále se o něm mluví jde do fáze územního a stavebního řízení.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. aldik :

  A co třeba kdyby je napadlo tam udělat podzemní parkoviště (parkování v lokalitě je katastrofa) a nahoru tu zeleň, hřiště… přijde mi že na parkovací místa jižní radnice skoro úplně se.. kašle.

  Thumb up 15 Thumb down 2
 2. balde :

  aldik:
  citace z Jižních listů pana Starosty bednáře k parkingu v Ova – Jih:

  Mám však i špatné zprávy. Město není nafukovací a ani všechny realizace naplánovaných akcí parkovací potřeby obyvatel neuspokojí.
  Nedávno jsem procházel např. Dubinu, kde je situace s parkováním tristní. Řadu volných míst jsem však našel na velkých parkovištích nebo na Horní ulici. Chápu námitky, že je to pak dál domů. Věřím také, že lidé chápou nemožnost ukrajovat další místa mezi paneláky. Mimochodem,
  v červnu jsem si stoupl na dvě frekventované křižovatky a sledoval osádky projíždějících aut. Klidně si to zkuste, stejně jako já zjistíte,
  že víc než 90 % vozidel je obsazeno jen jednou osobou. To samozřejmě není nezákonné. Máme se dobře a užíváme si výdobytků doby. Jenže se pak logicky musíme vypořádat s vyplývajícími následky, mezi které patří stresující zácpy a nedostatek parkovacích
  míst. Řešením skutečně není zaslat na náš úřad žádost o vybudování tří parkovacích míst před panelákem, kde dotyčná tříčlenná rodina se třemi vozy bydlí, a to ani v případě, že si zřízení parkoviště uhradí. Spíš by pomohla změna našeho myšlení a preference způsobu dopravy. Využívání hromadné dopravy, jízdních kol a třeba i sdílení aut. Snad se dočkáme.

  Všem druhům dopravy zdar a hlavně bezpečné návraty domů přeje váš starosta
  Martin Bednář

  Thumb up 11 Thumb down 5
 3. balde :

  balde: s jeho názorem absolutně nesouhlasím. Na celém jihu je pro nové parkingy dost prostoru, je třeba auta dostat na ofiko parking, aby neblokovali úzké cesty, kde pak neprojedou hasiči a sanitka. Ova – jih by právě měla vytipovat místa, kde je možné rozšířit parkování a právě nabídnout možnost obyvatelům si místo vybudovat na své náklady. Navíc parking nemusí být tvořen betonem, ale postačí zatravňovací rošty.

  Thumb up 12 Thumb down 3
 4. Kamil Staš :

  JJ parkování v té lokalitě je k večeru nemožné, pokud někdo neodjeden na noční, nebo z návštěvy. Bydlím na Jižní a když si započítám tak u nás je to, na vchod s 11 byty 5 míst. Něco zaberou místa na popelnice, něco místa pro hendikepované. Nedávno začali dělat (rozšiřovat) parkoviště u hospody Avion a jestli tam přidali 10-12 nových míst tak to je hodně, když už do toho kopli tak se mohli pochlapit. Nejbližší vysokokapacitní parkoviště je u koupaliště, což je dejme tomu 500 m pro mě ok, pokud netáhnu malé děti. Ale když tam mám auto tak zase nemám klidné spaní. Ubytovna atd… . Má snaha zaparkovat po práci v 19:oo většinou vypadá tak že v lepším případě najezdím v jednosměrkách cca 1.2 km než nejčastěji najdu místo u školy, nebo přidám kolečko a zaparkuji na zmiňovaném parkovišti u koupaliště a to je potom tak 2,5 km ježdění. :)

  Thumb up 7 Thumb down 3
 5. Cyril :

  Kamil Staš: a k práci vám nejezdí MHD?

  Thumb up 9 Thumb down 7
 6. Ennie :

  Tento prostor je nevyužitý, takže skvělé pokud se tam něco udělá. Skatepark a nebo pumptrack by byl skvělý. Potkávám spoustu dětí se skateboardy, kteří by toto určitě ocenili a neseděli domu u PC apod.
  Ale parkování kolem kina Luna je tragické. Obzvlášť když v kině dávají levné pondělky apod., tak se nedá absolutně nikde zaparkovat. Auta jsou na sebe nalepená tak, že pak je polovina podřených od jiných aut. A lidé kteří si jedou nakoupit do Billy, tak nemají kolikrát kde vůbec zaparkovat, protože je kino. Kino Luna je skvělé a spousta lidí do něho jezdí i z větší dálky a nemají tak kde zaparkovat oni a ani lidé kteří si chtějí nakoupit a kteří bydlí v okolí.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 7. Kamil Staš :

  Cyril: pracuji v FM často mívám hotovost do práce spoji to mám 50 minut tramvají autobusem… . když jedou v čas který potřebuji. Ale to tu nechci řešit :)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 8. Cyril :

  Kamil Staš: Dobře, tak to chápu. Škoda, že jsou tací, co pracují i bydlí v Ostravě a autem jezdí i když nemusí. To by pak bylo víc místa třeba pro vás, kdyby jezdili MHD.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 9. marie :

  Vypadá to, že letos začnou. Pro začátek se tento týden postavilo mobilní oplocení plochy.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 10. Pěkné :

  Já jsem z plánu nadšená, mám děti a určiťě to využijeme…jen nedomysleli to oplocení a ráno děti co jdou z ulice patrice lumumby, místo po chodníku musí jít po cestě, tak doufám, že to pořeší jinak…děti nemají možnost jít jinudy a dost řidičů na to nemá nervy

  Thumb up 4 Thumb down 1
 11. jiří1 :

  jojo je to oplocene vyhodili se stare choníky a kopese i osvětlení atd no tak snad to bude alespon trochu pěkny

  Thumb up 2 Thumb down 0
 12. Ad Pěkné II :

  Ad Pěkné:

  To nadšená nebuďte. V plánu je tam in-line hřiště, a přestože pan Bendář tvrdí, že to bude úplně v pohodě, tak já jsem moc zvědavý, jak se tam budou mezi sebou ti bruslaři a malé děti ze sídliště motat. Ale pan Bednář mne na FB ujistil, že to bude v pohodě, že malé děti zavřeme za ohrádku do toho hřiště a ony si tam budou jezdit na kole v pískovišti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.