Zázemí koupaliště Proskovice

Ostravský městský obvod Proskovice plánuje nové zázemí místního koupaliště. Byla vypsána veřejná zakázka na zpracovatele projektové dokumentace.

Předmětem veřejné zakázky je vypracování projektových dokumentací, činnost autorského dozoru a zajištění souvisejících činností v rámci přípravy stavby „Objektu sportovního a volnočasového areálu na pozemku parc.č. 691 v k.ú. Proskovice“ navazující na architektonickou studii Kuňkaliště v Proskovicích vypracovanou Wobau cz s.r.o., autor Ing. arch. Ján Kapitulčin.

Navrhovaný objekt Kuňkaliště rozšiřuje portfolio stávajících funkcí již nevyhovujícího zázemí a přináší do území nový impulz, který má potenciál být jiskrou potřebnou pro další rozvoj rekreačního území Polanské nivy v katastrálním území Proskovic. Svým umístěním a funkční náplní odpovídá na zvyšující se poptávku po kvalitních službách a provozech, které v Proskovicích schází. Svojí moderní architekturou s tradičními prvky láká k opakovaným návštěvám a stává se sám pro sebe referencí a lákadlem v řešeném území.

Řešený objekt je umístěn v severovýchodní části parcely č. 693/1 a na parcele č. 691 stávajícího zázemí. Nachází se na rozhraní prostoru bazénu a travnaté plochy, sloužící jako fotbalového hřiště pro místní obyvatele. Vytváří tak přirozenou bariéru, která tyto plochy vlastní hmotou odděluje a zároveň svojí funkční náplní propojuje.

Vizualizace pocházející z Architektonické studie, která je součástí příloh veřejné zakázky

Stávající zázemí koupaliště

pramen: tenderarena.cz

Související články


1 komentář

  1. Winter :

    To je jako upravená typovka?

    Projekt základové desky a osazení na pozemek bylo v ceně?

    Thumb up 1 Thumb down 9

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.